Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az igaz, hogyha PhD-ra akarok...

Az igaz, hogyha PhD-ra akarok menni, akkor mesterképzésen nem lehet semmiből 2-esem?

Figyelt kérdés
Valamelyik ismerősöm mondta ezt, de nem akartam elhinni neki, hogy tényleg ilyen lenne. Nekem egyenlőre nincsenek ketteseim, de azért kíváncsi vagyok.

2016. ápr. 14. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nincs ilyen szabály. na meg nálunk a PhD eléggé haverkoma alapján működő dolog, szal igazából akárhogy nézem, tökmindegy.
2016. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Azért mire odáig jutsz, tanulj meg írni: "Nekem egyenlőre nincsenek..."
2016. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

#2

na vaze bölcsebb maradtál volna, ha nem írsz ... jézusisten ... ugye nem PhD-s vagy? mondd meg hol és kitetetlek ... eszméletlen na.

2016. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj nekem... Asszem végem van, egy ilyen súlyos hiba után azt hiszem, ki is iratkozom és az alapdiplomámat is inkább vissza fogom adni.
2016. ápr. 14. 20:24
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Egyelőre. Így helyes. Ezt nem árt megjegyezni, mert sokan nem jól használják. Aki ilyen hibákat vét, az egyelőre ne gondolkozzon PhD képzésen. Messze vagy te attól.
2016. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jól van nyugi, néha megesik ,h vétek néhány apró helyesírási hibát. A kémia tanszéken talán nem ez lesz a legfőbb szempont. Ha netán mégis, hát akkor egyelőre így jártam.
2016. ápr. 14. 20:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehol nem szerepel a PhD-s felvételi követelmények között, hogy mesterképzésen milyen jegyeid voltak, de nézd meg nyugodtan az adott intézet tájékoztatóját, ha van ilyen követelmény, azt le is kell írniuk.


A helyesírásra meg majd odafigyelsz kicsit jobban, kémiánál tényleg nem ez a lényeg.:)

2016. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

El kell döntened, hogy MIBŐL szeretnél PhD-zni.

Ha ez megvan, akkor már kb. tudni fogod, hogy HOL tudod ezt megtenni.

Akkor az adott doktori iskolának töltsd le a szabályzatát, és nézd végig.

Az, hogy a mesterképzés alatt volt-e kettesed, senkit nem érdekel. Max. annyi lehet kizáró ok, ha a diplomád nem 4, vagy 5 minősítésű.

2016. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen általános előírás. A doktori felvételiben inkább a publikációk számítanak, na meg természetesen a befolyásos témavezető.
2016. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A mesterképzési diplomának a jegyét szokták nézni, az nem lehet rosszabb 4-esnél.
2016. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!