Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért próbál meg kiközösíteni...

Miért próbál meg kiközösíteni az osztály?

Figyelt kérdés

Az osztályban 7 en vagyunk külön szakon, ez azzal jár hogy vannak külön óráink. Namost van egy srác aki konkrét személyi kultuszt épített ki magának, s ehhez én nem kívántam csatlakozni. Már ott tartunk hogy a legjobb haverom is vele lóg és engem mindenki leszar, senki nem figyel rám pedig a jegyeim és a logikám is van olyan szinten mint a többieké, ha nem jobb. Persze beszélünk nem vagyok teljesen izolálva, csak éreztetik velem hogy az én szüleim nem tehetik meg hogy teszem azt márkásabb holmikban járjak stb és hogy "nem vagyok olyan jó mint ők".

Most akár mondhatnátok hogy miért nem csatlakozok hozzájuk és illeszkedem be de én nem akarok egy másik gyereket isteníteni. Egyszerűen csak szarul esik hogy velem nem foglalkozik senki és így nagyon nehéz végigcsinálni a középsulit.

Végül az lenne a kérdésem hogy mit tehetek annak érdekében hogy figyeljenek rám vagy hogy teszem azt nekem is szóljanak dolgokról és ezt hogyan tudnám megvalósítani. 17/L



2016. máj. 18. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne akarj nekik megfelelni, csak légy önmagad
2016. máj. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Emlékeztesd a legjobb barátodat, hogy veled legyen. Ennyi. A tobbiek ne érdekeljenek.
2016. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem egyszerü masnak lenni...

Sztem az eddig legjobb baratod azt csinal, amit akar, nem kötelezheted h veled legyen...

Sztem is legy önmagad, tarsd meg az egyeniseged, DE... azt sokfelekeppen lehet csinalni, h "nem akarok egy másik gyereket isteníteni". Ha erzi az ellenszenvedet, akkor sajnos kölcsönös (valszeg), es ez izolalhat el a csapattol. Ezert azt javaslom, probald meg elfogadni ilyennek, amilyen, es mindenkit az osztalyban! Sztem ha nem istenited, de elfogadod, normalis vagy hozza(juk), akkor ezt kellene, h visszatükrözzek: nem fognak isteniteni, de normalisak lesznek hozzad.

Sztem nagyon nehez ugy beilleszkedni, h nem az ö ertekrendjük szerint elsz. Sztem valamennyire közeledned muszaj felejük ahhoz, h ne erezd magad izolalva, es persze mindezt az egyenisege dmegtartasa mellett.

2016. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, az a bajuk, hogy okosnak hiszed magad, nagy az arcod, és lenézed őket. Komolyan. Nem bántásként. De aki gimnazistaként olyan szavakat használ, hogy "izolál", azzal nekem például nem sok beszélgetni valóm lenne, pedig értem is a szó jelentését, meg szociológiai képzettségem is van, de pont olyannak tűnsz, mint aki többnek gondolja magát másoknál. Az alázat hiánya meg gyakran vezet "izolációhoz".
2016. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!