Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni ezellen? Az...

Mit lehet tenni ezellen? Az iskolaváltás lehet-e megoldás?

Figyelt kérdés
Tizedik év elején emelt angolos osztályba kerültem. Tavaly vizsgáznom kellett, hogy átvegyenek. Sajnos onnan többé-kevésbé mondvacsinált, felnagyított indokokkal a tavaszi szünet után az iskolán és az évfolyamon belül áttettek egy másik osztályba. Nem hinném, hogy joguk lett volna hozzá, de így történt. S mindez azért, mert a volt ofőm és én nem szimpatizáltunk egymással. Sose gondoltam, hogy hasonló velem is megeshet. Suli mellett diákmunkában dolgozom, heti 20-30 órában. Épp ezért reggelente gyakran elkések. Mi tagadás, nem vagyok szabálykövető. De! Sosem zavarom hangoskodással az órákat. Lehet tőlem tanulni. Nem akadályozom a tanítást sem. Ugyanakkor, mivel a fáradtság napközben sokszor rámtör, így pár órán lehajtom a fejem a padra, miközben jegyzetelek. Megesik, hogy ilyenkor elalszom. De általában csak felületesen, tehát nagyjából hallom a tanár hangját, követem az órát. Viszont a mostani osztályom emiatt ki nem állhat. Azt hiszik, hogy nekem mindent szabad. Holott nem én veszem fel a telefont az óra kellős közepén, nem káromkodom és zajongok. Csak ott vagyok, velük egy légtérbe sajnos. Szerintük ki kellene rúgni engem. Minek is járok be, ha csak alszom, ezt kérdezik folyton. Támadnak, ahol csak tudnak szavakkal. Utálnak és kifejezésre is juttatják az ellenszenvüket. Mindenkinek van padtársa, csak nekem nincs. Akikkel eddig jóba voltam (a kiközösítettek) már nem mernek beszélni sem velem, nehogy még jobban rájuk szálljon az osztály. Tulajdonképpen ők egymással sem nagyon szeretnek kapcsolatba kerülni. Többnyire csak ülnek a padban és telefonoznak vagy maguk elé merednek. Az osztály többi tagja pedig a túlkoros osztálytársammal bandázik és körülötte ugrál. Én viszont sehova sem tartozom az osztályon belül. Szégyenszemre kénytelen vagyok egyedül ülni a fal melletti legelső padban. Körülöttem pár pad kihagyásával a többiek ülnek hármasával. Ők döntöttek így. Az egyik szünetben áttolták a padokat és áttették a táskámat. Csöbörből vödörbe estem, attól tartok. Senki, egy tanár sem hajlandó segíteni. Gyomorideggel és undorral telve járok be és napközben szorongok, ha az osztályomban kell lennem. A folyosóról nagyon sok haverom van, de ők inkább csak amolyan haverok, akikkel el lehet ütni az időt. Mit tehetnék? Nagyon kiéleződött már a helyzet. Nem látok kiutat, csak ha átiratkozom egy másik szakközépbe. Sajnos gimibe nem mehetek, mert elvesztenék két évet. Ha maradnék, sanszos, hogy kikészülnék és olyat tennék, amit nem tudnék helyrehozni; megtámadnám a túlkoros főkolompost és a bandáját. Sokszor elképzelem, hogy durván elintézem őket. Legalább többet nem tudnának bántani. Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy nem tehetem. De örökké nem tűrhetem el a bántásaikat, a kiközösítésüket! Ti mit tennétek a helyemben? Kérlek, segítsetek!

2016. máj. 28. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg jobb lesz, ha másik iskolába mész. Nem normális az ilyen viselkedés sem a tanártól, sem az osztálytársaidtól.

Én azt javaslom, hogy esetleg menj ki a folyosóra a haverokhoz és szünetekben ott töltsd az időt, hogy addig se lássad őket..és persze ne foglalkozz velük. Tudom, nem könnyű, nekem sem az, de ne rájuk koncentrálj. Ha látják, hogy idegesít, akkor csak még jobban fogják csinálni.

Gondolj arra, hogy már nincs sok idő hátra, mindjárt itt a szünet, és végre nem fogod őket látni. :)

Kitartás. :)

2016. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az emelt angolos osztályban, hogy tanultál? Az ofőd utálata még nem ok az osztályváltásra, viszont a gyengén teljesítés már igen. Az én sulimban ezért simán kirakták a diákokat a nyelvi előkészítős évfolyamról.
2016. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nékik ezeket miert nem mondod?

Ha igen, miert erdekel, mit mondanak?

2016. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ha az előző, emelt angolos osztályod egy magasabb színvonalú osztály volt, akkor megértem, hogy kiraktak onnan egy olyan diákot, aki sokszor elkésett, és elaludt óra közben...

Ha úgy döntöttél, hogy 20-30 órában dolgozol suli mellett, vállald a negatív következményeit is. Ha nem tudsz miatta rendesen bejárni, tanulni, akkor fogadd el, hogy átraknak gyengébb osztályba.


A mostani osztályodra nem nagyon tudok mit írni, ezt már valószínűleg nem lehet helyrehozni, mindig kiközösített lennél, szóval az iskolaváltást javaslom.

2016. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a rossz eredményeim miatt tettek ki az emelt angolos osztályból. Négyes voltam. Egyszerűen a tanárnő nem szívelt. Nem hittem, hogy megteheti, hogy emiatt és a fáradékonyságom miatt áthelyez. Akkor váltanom kellene? Óriási dilemma ez. Mi lesz, hogyha máshol még rosszabb lesz?
2016. jún. 2. 08:53
 6/6 anonim válasza:
Középsuliban én olyan szinten rosszul éreztem magam az osztálytársaim között, hogy a szüneteket legtöbbször a folyosón mászkálva töltöttem, hogy ne kelljen velük semmilyen formában érintkezni. Folyton verekedtek, keménykedtek, és bár nem voltam kifejezett célpontjuk, néhány tréfás nyakonvágás elég volt, hogy teljesen megsemmisülten menjek haza, és anyu kérdésére, hogy mi a baj, nagynehezen annyit mondjak: semmi. Más társaságokban teljesen fel tudtam oldódni, az osztályomban sosem, és mivel nekik ez fel sem tűnt, ők voltak legjobban meglepődve, amikor iskolát váltottam. Kb úgy nézett ki a jelenet, hogy a hatalmas tekintélyű igazgató szemébe mondtam a tanári kar előtt, hogy nem vagyok hajlandó bemenni többet abba az osztályba. Másnap már egy másik iskolába jártam, és az újosztálytársaimmal azonnal szót értettem, rengeteget buliztunk, és nagyon jól éreztem magam. Bár az új iskola hírnévben gyengébb volt, az életben elért eredményeimet ez semmilyen szinten nem befolyásolta (ha igen, csakis pozitívan), és életem egyik legjobb döntésének tartom azóta is, pedig már több mint 10 éve történt.
2016. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!