Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOS! Az osztálytársam még...

SOS! Az osztálytársam még most is bántalmaz. Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Sziasztok! És előre is bocsi ha hosszú lesz, de az elején kell kezdenem.


Tehát egy 16 éves fiú vagyok, idén kezdtem a középiskolát és van egy srác, aki folyamatosan szekál. Nem vagyunk túl gazdagok (vele ellentétben) és ez a ruháimon is meglátszik, konkrétan undorodva szokott méregetni. Valamint van még 3 testvérem és mondta, hogy a családomnak több gyereke van mint pénze, és biztos valami putriban lakunk. Mindezek fejében még dadogok is, így ezért is célponttá váltam.

Na jó, most nem fogom részletezni, csak röviden leírom, mert gondolom nincs senkinek kedve regényt olvasni. Tehát mindig nagyon durván megalázott. Pl: amikor én feleltem órán akkor folyamatosan közberöhögött. Ha szembe jött velem mindig beszólt valamit. Volt hogy lehúzta a nadrágomat, hogy mindenki előtt megszégyenítsen. Volt hogy megvert a haverjaival együtt (direkt nem olyan durván, hogy látszódjon). Egyik órán mellé kellett ülnöm és rálépkedett a lábamra. Valamikor le is köpött. A viccelődései középpontjában mindig én vagyok. Egyszer eltörte az egyik ujjamat és megfenyegetett, hogy ne mondjam el senkinek, így egy mondva csinált dolgot kellett kitalálnom. Voltunk osztálykiránduláson pár napra, és véletlenül rajtakaptam hogy az egyik csajjal tapogatták egymást, és odajött hozzám majd megütött.

Őrültem, hogy végre vége van a sulinak, de még most is szekál. Folyamatosan írogat fb-n, de le nem tilthatom, mert megfenyegetett. Valamint a barátnőjét is rámuszította, és ő sem hagy békén. Olyanokat mondogat hogy ilyen szánalmas embernek soha nem lesz barátnője, bezzeg az osztálytársam velem ellentétben mennyire jóképű és imádnivaló stbstbstb

Ez egy kis 40 kilós kis mitugrász, csak azért mert nálunk gazdagabb, és mi nem, azt hiszi, hogy ebből is viccet csinálhat.

Nem mertem erről senkinek sem szólni és ide is csak nagyon nehezen tudtam rászánni magam hogy leírjam. Kb 2x meggondoltam magam mire elkezdtem.

Kezdek tönkremenni lelkileg és csak segítséget szeretnék kérni ezzel kapcsolatban. Nem tudom mitévő legyek. Most is mire a végére értem sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e. Csak félek hogy ha ezt is megtalálja vagy valami.. Mindig gyomorgörcseim vannak és alvászavarom is van. Nagyon nehezen tudok elaludni, mert félek és szorongok.


2016. júl. 3. 23:01
1 2
 1/19 Inessential ***** válasza:
100%

"Egyszer eltörte az egyik ujjamat és megfenyegetett, hogy ne mondjam el senkinek"

Rendőrség.

2016. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 cukilányka 0.0 ***** válasza:
86%
Pofán kell baszni.
2016. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Menj a rendőrségre!!! Mondj el mindent! A facebookos fenyegetéseit is felhasználhatod!!
2016. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Inessential ***** válasza:
78%

Állj ki magadért.

Amíg hagyod, hogy fenyegessen, addig csinálni is fogja.

Amúgy meg nem szégyen szólni valakinek, hogy milyen helyzetben vagy.

2016. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Inessential ***** válasza:
77%
Egyébként mivel fenyeget?
2016. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként mivel fenyeget, hogy ne tudd letiltani? Vagy amikor eltörte az ujjad, akkor is, mit csinált volna, ha még is elmondod valakinek?

Amúgy rendőrség, vagy ha élőben is találkoztok, vedd fel hangrögzitővel, amiket mond, igy azt is fel tudod használni ellene.

2016. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Annál rosszabb ha hallgatsz.Már rég fel kellett volna jelentened.Nyomtasd ki miket ir a fenyegetéseket a csufólodást mindent.Sose szabad csöndbe maradni.Mikor eltörte az ujhadat lát leletet kellett volna vetetni.Ne hagyd magad megalázni!
2016. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Amiket írt fb-n, mentsd le és aztán tiltsd le! Fogj össze a haverjaiddal, ne legyél egyedül (közérzet érdekében mondom elsősorban, jó ismerősök között nincs gyomorideg.)

Amúgy sose értettem, miért kell ilyenkor csöndben maradni, én kitálalnék! Barátoknak tuti mondd el, én a szüleimnek is elmondanám, főleg a megverős és ujj-eltörős részt...

2016. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

"És mondta, hogy a családomnak több gyereke van mint pénze, és biztos valami putriban lakunk." Igaz, már régen olvastam a könyvet, de nekem erről egyből Malfoy ugrott be, ő nem mondott ilyesmiket Ronéknak? :D Ha igen, akkor bizony elég béna helyekről gyűjti a beszólásait. (Ezzel nem a könyvet szeretném lealacsonyítani! ^^)


Amikor feleltél és elkezdett röhögni, a tanár nem szólt rá? Nem tűnt fel neki?

Ha így csak csúfolódnak veled, húzogatják a nadrágod, egyszerűen gondolj arra, hogy "mégis kit érdekelnek? :D Simán lepereg rólam minden szavuk! Nem érnek annyit, hogy elszomorodjak miatta. Biztos bántják otthon, azért ilyen és ő nem bírja ezt, engedi, hogy a lelkébe marjanak és ezért változott meg. Én nem vagyok ilyen! :D" Ha otthon vagy, énekelj vidám dalokat, vagy gyermekkorod kedvenc dalait. Vagy simogass cicákat, ők többet segítenek, mint gondolnád. ;)

Amikor eljutottam a csonttörésig... nos az már egy egészen más tészta! Bármit is mondd, ki ő neked, hogy megtedd a parancsait? Apukád? Anyukád? Valakid, akit tisztelsz? Hát nagyon nem! Akkor meg magasról tenni kell rá, hogy mit mond és szólni kell valakinek! Mit gondolsz, ha nem szólsz abbahagyja? Ez jó megoldás volt?


Facebookot kapcsold ki, amúgy is szörnyű, hogy mindenki rajta lóg. Játssz a tesóddal, tanulj, segíts otthon, csomó dolgot csinálhatsz és ők sem fognak zaklatni. Tudják hol laksz? Ha igen, az már húzósabb. Ha van otthon valaki, oké, ha nincs, jól zárd be az ajtókat!

2016. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szólnod kéne a szüleidnek és vagy neked kéne iskolát váltani vagy a srácnak. Miután már sikeresen megfélemlített téged, így más megoldást nem látok. A későbbiekre nézve én azt gondolom, hogy nem megoldás, ha behódolsz az ilyeneknek. Én a helyedben igenis letiltanám mindenhonnét őt is meg a birka barátnőjét is. Nem tudom, hogy elérte-e már a büntethetőséget, ha igen, akkor fel is lehet jelenteni. Nem vagy egyedül, de ha nem nyitod ki a szád, nem tudnak neked segíteni.
2016. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!