Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mindenhol ilyenek a tanárok?

Mindenhol ilyenek a tanárok?

Figyelt kérdés

Én magam is tanár vagyok, most kezdtem dolgozni egy általános iskolában. Ugye van ez az ajándékozósdi dolog. Tanévkezdéskor, meg ballagáskor virág az oké. De a kollégáim majdnem minden ünnepen kapnak valamit, ami nem olyan apróság. Tanárok napja, nőnap, névnap. A legutóbb felháborodtak, hogy karácsonykor miért nem kaptak semmit. Nekem olyan kellemetlen ez az egész, nem szeretem ezeket a nagy ajándékokat. A virág meg valami apróság jól esik a tanítványaimtól, de ezek a konyhai gépek, meg edénykészletek számomra kicsot túlzásnak tűnnek. De ilyet még bem kaptam hála az égnek. Ti ismertek hasonló iskolákat, tanárokat, ahol ez a szokás, vagy csak én kerültem ilyen helyre? A ti iskolátolban mi a szokás?

Szülők, kollégák és diákok válaszát is szivesen olvasnám. Köszönöm.


2016. júl. 31. 08:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csak virágot szoktunk adni, meg névnapkor csokit. Most év végén minden tanárnak, aki tanít minket, adtunk egy tanári zsebkönyvet.
2016. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ajándék szinte semmi.

budapesti gimnázium

2016. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Most kezdtél, de ott voltál karácsonykor... Háztartási gép. Aha.

Te nem tanítasz, csak provokálsz. Tanárok napja? Pedagógusnapnak hívja még a köznyelv is, nemhogy egy érintett.

2016. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdtem, tehát igen, ott voltam karácsonykor. És nem provokálok. Tudod, van Magyarországon kívül is élet, pl. Romániában. És itt tanárok napjának hívják a pedagógusokat ünneplő napot, meg konyhai gépnek a konyhában használatos gépeket. Ettől nem kevesebb a jelentésük a magyarországon szokásostól.
2016. júl. 31. 08:48
 5/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha Romániában élsz és dolgozol, akkor egy román fórumon tedd fel a kérdést, mi itt honnan tudhatnánk, hogy ott mi a szokás? Vagy legalább nem ártana a kérdésben nyilvánvalóvá tenni. Mert valóban van élet Magyarországon kívül is, de látnokok nem vagyunk.
2016. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Oké, nem tettem nyilvánvalóvá, hogy Romániából írok. De a kérdésemet úgy fogalmaztam meg, amilyen válaszokat várok, tehát "mindenhol". Romániában ilyenek a tanárok, arra voltam kiváncsi, hogy máshol is ilyen-e a felfogás. Szerintem nincs kihatással a hovatartozásom a kérdésemre, mert a kérdést azért írtam ide, hogy máshol élők válaszoljanak.
2016. júl. 31. 11:13
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is romániai vagyok. a mi sulinkban (városi suli) nem szokás. Mármint nőnapra virág és év végén is minden tanárnak. Nálunk ajándékot kizárólag ballagáskor kapnak a tanárok de akkor is csak ilyen apróságot mint határidőnapló, toll, tolltartó és hasonlók. A három főtantárgyat tanító tanár pedig valami nagyobbat (mi festményt adtunk) és csak az oszi esetleg konyhai gépet vagy amit tényleg használni is tud de ez nagyon osztály, szülő függő. Meg szintén osztály függő, hogy az oszi szülinapra mit kap. Volt olyan, hogy csak simán felköszöntöttük (és talán virág), idén pedig kapott egy kb A3 méretű képkeretet benne az összevágott képeinkkel. Többi tanárunknak at se tudjuk mikor van a szülinapja (csak ha a facebbok jelzi), névnap szintén. Ha pedig mégis rájövünk, hogy mikor van (névnap/szülinap) sima köszöntés.
2016. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

"A virág meg valami apróság jól esik a tanítványaimtól, de ezek a konyhai gépek, meg edénykészletek számomra kicsot túlzásnak tűnnek."


Kérdező, a tanárok először is tanuljanak meg tanítani! Tanulják meg leadni az anyagot, hogy a gyerek ne arra hivatkozzon, hogy az előző suliban a tanár nem adott le semmit órán! Próbáljanak a gyerek agyával gondolkodni, hogy "na ez a gyerek hogyan is érthetné meg a legkönnyebben". Nem azért tanár, hogy csak beszéljen, hogy csak elmondja a könyvet, mert attól még a gyerek nem fogja megtanulni. Érdekesség kell tenni, meseszerűen is elő lehet adni, akárhogyan. A tanár azért tanár, hogy alkalmazkodjon az előadásmódjával az adott osztályhoz, hogy a gyerek azért tanuljon is valamit! Órákon politizálás és viccmesélés helyett kedveltessék meg a tanulókkal az anyagot, próbáljon minél több információt elmondani nekik a tanár! Sokan kihívják a gyerekeket a tábla elé meg ilyenek, pedig ez nem jó ötlet! Én pl. azokon az órákon soha nem tanultam semmit! Mindenki hangoskodott, senki sem figyelt, azt hitték játékidő van. A tanár feladata az anyag leadása, és ez függ az előadástól. Először is ő neki kell előadnia. Van az a megoldás, mikor minden villany le van kapcsolva, és csak a tábla előtti lámpa ég. Ha a tanár ott áll, akkor szinte kénytelenek őt figyelni. Ha akkor meseszerűen előadja az anyagot, akkor sokkal több minden megragad bennük. Egyéb dolgok is vannak, a tanár próbáljon kreatív lenni.


Másodszorra tanuljanak meg nevelni! A sok neveletlen kis szaros pofátlan gyereket tanítsák meg arra, hogy viselkedjenek gyerek módjára, ne pedig úgy, mint mint egy bűnöző! Ne csak szóljanak rá a gyerekre! Az NEM elég! Értessék meg velük, hogy amit csinálnak, az rossz! És ha velük is ezt teszik az is rossz, és hogy az iskolába tanulni jár a gyerek, nem pedig gonoszkodni! Egy tanár merjen rászólni a rossz gyerekekre, a mi régi tanárunk hozzájuk sem mert szólni, egyfolytában a jókat akarta megnevelni. Ez ISZONYAT rossz tulajdonság. A tanár feladata, hogy neveljen. Ha probléma van a gyerekkel, akkor szépen be kell számolni a gyerek szüleinek, hogy a kedves kisfiúk megint mindenfelé elküldte a tanárnénit.


Végül pedig ne a gyerekektől kérjenek ajándékokat! A tanároknak KÖTELESSÉGE(!!!) az, amit csinálnak! Ha több fizetséget várnak, akkor az kérjék a kormánytól, ne a gyerekektől szedjék össze a sok cuccot! Aki ajándékot vesz a tanárnak, az nagyon kedves, és jó dolog, örülök neki, hogy ilyenek vannak! De ezért nem tanárhoz méltó, hogyha megsértődnek azon, hogy nem kaptak egy 20 ezer forintos kávéfőzőt! A tanárok feladata a jövő generációjának megnevelése, megtanítása. És minél több sikert érnek el ezzel kapcsolatban, annál jobban meg fogják őket becsülni! Idővel olyanok kerülnek majd hatalomra, kik tisztelni fogják őket, és akkor többszörösére nőhet a fizetésük. De muszáj nekik is tenni ezért. Ne azért tanítson a tanár, hogy megkapja a pénzt, a tanárokon egy egész társadalom tudása függ! A tanárok a tanítási és nevelési módszereikkel döntik el, hogy majd a következő generáció hogy tekint majd rájuk, mennyire becsüli meg őket.


Kérdező, ha tetszett, amit írtam, akkor terjeszd az infót a tanárok között!

2016. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Valakinek itt nagyon nem tetszik, hogy a kérdező, és a 8. válaszoló fel mer tenni néhány jogos kérdést, illetve állítást a tanárokkal kapcsolatban...


Az oldal pedig arra való, hogy kérdezzenek. Bármit, időtől, helytől függetlenül. Abszurd érv azzal jönni, hogy a Kérdező, aki feltett egy udvarias kérdést, éppen nem az országhatáron belül tartózkodik, amikor, elárulom, az általa vitatott és kérdezett jelenség Magyarországon sem ismeretlen...


Budapesten én is érintett voltam egy alapítványi iskola által a kérdés témájában, ahol az volt a benyomásom, hogy, a tanárok nagy része elvárja a nívós ajándékot a szülőktől. Valaki nálunk például autót (!) is kapott. Ráadásul volt sértődés is abból, hogy valaki kevésbé értékes ajándékot kapott.


Ez van, nem (csak) az oktatási rendszerrel van a baj, hanem a tanárokkal is. Amikor valaki visszaemlékezik az iskolás éveire, nem azt fogja mondani, hogy igen, az akkori 2011-es rendszer miatt történt ez meg az, hanem arra, hogy Magdi néni, vagy Edit néni ezt vagy azt csinálták. Kedves tanárok, lehet takarózni az oktatási rendszerrel, de a lóláb mindig kilóg! A jó tanár a legelcseszettebb oktatási rendszerben is jó tanár!

2016. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

#9

"A jó tanár a legelcseszettebb oktatási rendszerben is jó tanár!"


Lóf***t. Húzzál le egy évet az Isten háta mögött mosdatlan cigánygyerekek között, ahol külön sértésnek veszi a másodikos is, hogy házit kell csinálnia, vagy meg kell tanulnia a kettes szorzótáblát, ahol csökkent értelmi képességűeket tanítanak együtt átlagos gyerekekkel, és elvárják a tanártól, hogy fejlesztő pedagógusi munkát is ellásson (miközben az egy külön szakma), ahol az igazgató kézfertőtlenítővel mos kezet, ha hozzáért egy cigánygyerekhez, és úgy hívja a félig cigány, félig magyar gyereket, hogy "a legrosszabb fajta féreg", ahol a tankerület igazgatója széttárja a karját, hogy "én csak egy bürokrata vagyok, aki betartatja a törvényt", ahol alsó tagozatos tanítók tartanak nyolcadikosoknak biológiát, földrajzot köszire meg puszira, elvégre túlórapénz nem jár, ahol kib**nak a gyakornokkal, és két évig - bár ugyanazt a munkát végzi, mint a többi, jóval kevesebb fizetést adnak neki, majd mikor eltelik az év, és rájöttél, hogy ilyen körülmények között örülsz, ha épségben tudtad tartani a gyerekeket magad körül - akkor tedd meg ezt a kijelentést.



Nem mindenhol ilyenek a tanárok, Kérdező, van, ahol nem ajándékokért tanítanak, hanem azért, mert szeretnek tanítani.

2016. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!