Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Min változtassak, hogy könnyeb...

Min változtassak, hogy könnyebb legyen számomra az iskolában lenni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdem a 11. évfolyamot a gimiben, és még mindig nem nagyon sikerült beilleszkednem. Igaz, a legjobb barátnőmmel mentem egy osztályba, de 9. évfolyam vége felé elkezdett engem hanyagolni, majd levegőnek nézett. Én pedig nagyon zárkózott vagyok, igazából nem is szeretnék már barátkozni, csak valahogy túlélni ezt a két évet.

10. évfolyamban minden egyes nap a helyemen ültem szünetekben, vagy magam elé bámulva, vagy a padra feküdve. Nem igen jöttek oda hozzám, de ha mégis, akkor csak a leckét elkérni. Én nem megyek oda másokhoz, mert mindenki elvan a saját bandájában, magamat meg utálom egyéb okok miatt, és nem akarok másokat zavarni, vagy odatolakodni. Mivel az említett "legjobb barátnőm" megutált engem, mert a mostani barátnőjét nem kedvelem, elkezdett pletykákat terjeszteni rólam, és mivel az apja az egyik tanár a suliban, így a tanáriba is bejutott, az évfolyamból mindenki tudja, ez pedig még jobban megnehezíti az ottlétet. El szerettem volna menni másik iskolába, de a szüleim nem engedték.

A tavalyi stresszes tanév után szinte már betegesen rettegek bemenni szeptember elsején...


Fogalmam sincs min változtathatnék. Mint írtam, nem szeretnék barátkozni, mert félek, hogy elveszíteném őket, mint barátokat, és még rosszabb lenne a helyzet.

Csak túl szeretném élni valahogy, stressz, önutálat és depresszió nélkül.


Mit tehetnék? Volt már valaki ilyen helyzetben?


17/L



2016. aug. 4. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Én is eléggé zárkózott voltam, de apránként nyitottam az osztálytársak felé. Így is csak 2 barátom lett a végére, de kettővel több, mint azelőtt és messze nem telt olyan rosszul a suli. Biztos van számodra is szimpatikus fiú vagy lány, próbálj feléjük nyitni egy picit, az nem megoldás ha elbújsz, csak rosszabb lesz.
2016. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazság szerint az egyik lány 10. év elején mellém ült, és elkezdtünk beszélgetni. Úgy tűnt összebarátkoztunk. Viszont én sokszor leszóltam, szidtam magamat, amiből neki elege lett, ezért megutált, és azóta rám sem néz. :(

Ettől félek, hogy ha megnyílok újra, akkor meg fognak utálni mások is.

2016. aug. 4. 20:59
 3/6 C0r3 válasza:
100%

:DDDDD


Ami történt az az, hogy elmondtad a véleményed valakiről a barátnődnek, és ő ezért megutált (valószínűleg visszamondta ezt a lánynak) ?


Kellemetlen helyzet, de ez csak azt jelenti, hogy nem lehetsz őszinte vele, nem mondhatod el neki mi a véleményed. Nem mindig válthatsz sulit, amikor történik valami. Egyébként új suliba is kvanehéz beilleszkedni. Lányoknak talán picit könnyebb. Biztos van valaki rajtad kívül aki ugyanígy egyedül érzi magát, és nincs kivel dumálnia nem? Haverkodj össze vele.


Én is sokat szenvedtem ezzel a szarsággal, de gimiben már könnyen betudtam illeszkedni. És meg kell tanulni, hogy ki mondja vissza amit mondtál neki, és ki nem. Kiben bízhatsz meg és kiben nem. Szórakoztató valakit együtt szidni, de ha ezt visszahallja az illető, hát az elég szar neked :DD


11.-ben fogsz elkezdeni készülni az érettségire. Szívás lesz, és szerintem ahelyett, hogy ilyen szarságokkal foglalkozol hagyd hogy minden jöjjön magától. Ne stresszelj rá arra, hogy legyenek barátaid. És ez hülye ötletnek tűnhet. Mert nyilván szar érzés, hogy mindenkinek van, neked meg nincs. De eddig én akárhányszor akartam barátokat, sohasem sikerült. Mikor már leszartam, akkor lettek végül :D


Hallgass zenét,filmezz, és majd lesznek barátaid. Ne aggódj.


Remélem segített. (18F)

2016. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Umaku ***** válasza:
Legyen onbizalmad! Nyiss egy kicsit felejuk es valaki biztos megfogja a kezed.
2016. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, először is ne utáld és ne hibáztasd magadat! Egyrészt nem te vagy a hibás azért, hogy kiközösítenek, másrészt pedig ha látják, hogy még magadat is utálod, akkor lehet, hogy még jobban fognak piszkálni.


Nem kell mindenkivel barátkoznod - szerintem az olyan emberek, akik kiközösítenek meg piszkálnak másokat, nem is lennének jó barátok -, de biztos van néhány értelmesebb osztálytársad is, jó lenne, ha feléjük megpróbálnál nyitni. Ha egy ilyen ember sincs, legalább keress valakit más osztályból, esetleg az iskolán kívülről!


17/F

2016. aug. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is beszéld meg az apjával, hogy nem igaz az, amit terjeszt róla a érdes kicsi lánya. Őket meg szard le.


Máskor meg ne mondj senkiről rosszat. Hacsak nem egy teljesen egyértelmű, valódi rossz tulajdonságról van szó.

2016. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!