Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Merjek barátkozni vele? Miért...

Merjek barátkozni vele? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Nah szóval , a gimnázium második évét fogom kezdeni és van az osztályban egy lány akit nagyon nem értek . Két cofban van mindíg a haja mint az öngyilkos osztagbol a zizi csajnak mielőtt az osztálytársam lett az előtt is így hordta a haját . Furcsán viselkedik néha zárkózott máskor meg tök nyitott. A lányok az osztályban nem is szeretik van két barátnője és ő igy bolodgnak tűnik . Jó tanuló 4-5 ös és rendkívül sokat olvas szünetekben is csak ezt lehet látni . De ahogy az egyik barátnőjét megkérdeztem a legtöbb könyve septiplier ami két híres yutubesrol szol akik egymásba esnek (mind a kettő fiu) vagy jacksepticeye x reader vagy markiplier , darkiplier ,antisepticeyes könyveket olvas a négyből két személy démon . Nagyon sokan kiközösítik annyira töréknynek tűnik . Mindíg mosolyog , leperegnek róla a ő szavak . Főképpen az osztály libái piszkálják. Amit a multkor láttam attol elált a szavam . Éppen korepetáláson voltam iskolán kívül sétáltam haza olyan 20:00 fele . Látom hogy gördeszkával gurult (bárhol felismerném ) ahogy szokott kockás ingben farmerban volt lobogott a két kis cofja a szélben. Majd néhány lány az osztálybol odamentek hozzá és ütni kezdték . Nem ütött vissza a földön feküdt az egyik cofját szét is szedte. Mikor a lányok abbahagyták a rugdosását. A zsebéböl elővett egy másik hajgumit visszakötötte a cofját felált leporolta magát és tovább gurult . Láttam hogy vérzett a keze az arcán hatalmas horzsolás de mint aki meg sem érezte tovább ment. Én teljesen lefagytam. Ezután a suliban a barátnőit kérdezgettem róla elég jóban vagyok a barátnőivel. Megtudtam hogy skizofrénia kognitív tüneteivel küzd . De amugy nem fél kimutatni a stílusát aranyos meg minden de lehet hogy meg fog őrülni?? Nem sokan tudnak a tüneteiről csak 15 éves . A barátnői azt mondták lehet hogy a könyvei megváltoztatták ,erőszakosabban mint régen habár sose verekedik és azt tudtam meg hogy még vallásos is reformus keresztyény. Nem értem ezt a lányt. De amugy normálisnak tűnik . Viszont ...Nem tudom mit gondoljak róla . Ti mit tennétek a hejemben? Kerülnétek?Vigyázzak vele?Mindenki azt mondja hogy inkább kerüljem. Viszont a tanárok nagyon kedvelik a diákok meg nem , miért lehet ez ? A válaszokat előre is köszi

2016. aug. 12. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én általában is fokozatosan, óvatosan közeledek az emberekhez (kamaszokhoz, nagykorúakhoz), így a helyedben őhozzá is így közelednék, de általános okokból.


Nekem ő inkább áldozat típusnak tűnik a leírásodból, mint agresszívnak, persze nem lehet kizárni, hogy néhanapján kitörhet belőle a düh, a lelki fájdalmai miatt. Ha skizo, valszeg a lelki fájdalmak tudat alá fojtására alakult így a pszichés működése, meg lehet érteni valahol.


Jó jel, h kedvelik a tanárok.


Szerintem próbálj meg óvatosan, fokozatosan ismerkedni vele, és segíteni őt. Az agressziót meg gyámügynek, iskolapszichológusnak, tanárnak stb érdemes volna jelentened, de még a névtelen jelzés is jobb, mint a semmi. Eléggé kiszolgáltatott lehet szegény...

2016. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs vele,én ikább sajnálom kicsit. A diákok inkább ítélkeznek felette,kiközösítik,mert nem ismerik. Ha érdekel,hogy miért ilyen ezt kérdezd meg tőle,ismerd meg. Ha szép lassan haladsz nem lehet belőle baj.
2016. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szegyeld magad, hogy nem segìtettél neki mikor bántották.
2016. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!