Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már nem nagyon bírjuk. Hogyan...

Már nem nagyon bírjuk. Hogyan szivassuk meg?

Figyelt kérdés

Van egy srác az osztályban, aki egy - és most szépen fejezem ki magam - bunkó. Mindenkit ott szekál ahol tud, valamint rajta kívül még van 2 srác akik szintén ugyanezt csinálják, de gondolom azért, hogy legalább őket hagyja békén.

Most leszünk végzősök és most már szeretnénk annyira megszivatni, hogy tudja, milyen érzés. Eddig senki nem nagyon csinált semmit, mert nem merték vagy nem tudom, de most ugrott elő ez a gondolat, hogy valahogy meg kéne mutatnunk neki, hogy ez így nem pálya.


Nos, a srácról annyit, hogy egyszer bukott, szóval 1 évvel ígyis idősebb nálunk. Gyakorlatilag lusta tanul de van egy családi vállalkozásuk, szóval szerintem azt gondolja, hogy az elég ha valahogy elvégzi a középsulit, aztán úgyis biztos helye van azután is. Meg sem említem, hogy megszerezte a jogosítványát és még május közepén volt a születésnapja, arra kapott egy kocsit és azzal menőzött. Szánalmas. De ami ennél is szánalmasabb az az, hogy van egy értelmi fogyatékos osztálytársunk, akit előszeretettel bánt. Fizikálisan és verbálisan is. Csak hogy pár példát mondjak:

- Amikor bejött a terembe, akkor ez a srác fennhangon közölte, hogy na itt van az IQ-bajnok

- Amikor felelt, mindig kiröhögte, (mivel dadog is a gyerek)

- Volt, hogy tesi órán direkt fellökte és rálépett a kezére és a tanárnak azt mondta, hogy azért csinálta, mert útban volt, mire a tanár behívatta a szüleit,hogy beszéljen velük erről, de végül nem lett belőle semmi. Vagy legalábbis nem tudunk róla.

- Minden egyes megmozzanását kifigurázza

- Tetszett neki egy lány, mire ez a srác elkezdett viccet űzni belőle, hogy nem fog neki kelleni, meg biztos elhányná magát, ha együtt látná őket


De másokkal is csinált ilyet. Speciel volt, hogy óra közben dobált engem, meg mellém ült egyszer, csak azért, hogy engem kóstolgasson és azzal szórakozott, hogy lökdösött és azt mondta a tanárnak, hogy annyira dagadt vagyok, hogy nem fér el mellettem. Jó, van rajtam pár kiló felesleg ez tény, de azért dagadt nem vagyok.

Van egy nagyon csendes lány az osztályban és őt azzal szekálja, hogy mennyire ronda és hogy soha sem lesz barátja és (idézem) biztos nem fognak mások hozzányúlni, de ő megtenné ha fizet neki.

Olyanokkal is szokott előhozakodni, hogy ez a suli egy porfészek, biztos egyszer el fog kapni hepatitiszt, mire én elröhögtem magam mert gyerekesnek találtam, erre ő mondta, hogy felőle találkozhatunk suli után és akkor már nem lesz kedvem röhögni.


Szóval a lényeg, hogy már sokunknak betelt vele a pohár. Még tudnék mesélni, de szerintem arra elég volt, hogy nagyjából megértsétek a helyzetet.

Verekedés kilőve, az semmire nem megoldás és amúgy sem vagyok az erőszak híve.


2016. aug. 15. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, igen ez elég sz@r helyzet, mindennap egy légtérben lenni ilyen emberekkel, nem kis idegzet kell hozzá egy idő után.

Mivel az ilyen embernek van egy ugyan ilyen társasága is, ezért ha te nem rendelkezel egy ilyen összetartó közösséggel akkor felesleges vele leállni balhézni. Az ő társasága összetartó, mivel ha, összevesznek egyedül maradnak, a sok hurokkal a nyakuk körül amit eddig tettek, így törekednek rá, hogy ez ne történhessen meg.

Szerintem, hagyd a fenébe, ha a többi osztálytárssal jóban vagy, van egy közösség, közösítsétek ki a srácot, aztán, kész.

2016. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy egész osztállyal összefogni, hogy vegyétek semmibe. Nézzétek levegőnek, stb stb. Ez olyan tipikus feltűnési viszketegség amit a gyermek művel.
2016. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírás alapján igen nagy suttyó a gyerek. Az ilyen sz..r alakok tették tönkre a gyerekkorom, én se vagyok az erőszak híve, de lenyomnék neki pár taslit, az ilyenek sajnos csak az erőszak nyelvén értenek, a legnagyobb megalázás számukra, ha valaki több ember előtt helybenhagyja. Persze ezt nem javaslom, mert az erőszak erőszakot szül, nektek kell kitalálni egy frappánst megoldást, ami felér neki egy virtuális gyomorütéssel.
2016. aug. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kedves tanároknak kéne megoldani az ilyen helyzetet, tüntetések helyett. Egyáltalán nem foglalkoznak közösségépítéssel, csak a tüntetésekkel még tiltakozásokkal.

Tegyétek panaszt az igazgatónál és ne legyetek hajlandóak bemenni órákra amíg az a gyerek ott van.

2016. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg el nem olvastam az utolsó mondatot, azt mondtam volna, hogy jól pofán kell szexuálni.
2016. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!