Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedjek be egy új...

Hogyan illeszkedjek be egy új összeszokott osztályba? Mit csináljak/hogy viselkedjek hogy szimpatikusnak tűnjek nekik?

Figyelt kérdés
Általános iskolát váltottam és még soha nem kellett beilleszkednem sehova ezért vagyok tanácstalan

2016. szept. 10. 12:06
 1/4 lumia 532 ***** válasza:
7%
szallj ra a legnyomibb gyerekre az osztalyban csesztesd basogasd alazd meg nyilvanosan fenyitsed a tobbiek tisztelni fognak ezert es meno lesz
2016. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lumia 532 ***** válasza:
13%
latom a sok nyomi akit szinten csesztetnek vernek vagy vertek a suliban lepontozott. nem baj itt legalabb valakinek erezhetitek magatokat😂😂😂😂
2016. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen. Mivel én voltam az új lány, mindenki mellém akart ülni, mindenki kereste bennem a számára jófejet, havert, barátot. Én elkövettem azt a hibát, hogy válaszként mindenkivel ugyanúgy kedves voltam, ha valaki elhívott, hívtam a többieket is. Lényegében nem lettem senki barátja, csak egy kedves osztálytárs. Közben ők elszigetelődtek egymástól, legjobb barátnők lettek, én pedig egyedül maradtam. Ezzel nem azt mondom, hogy legyél mindenkivel bunkó, hanem, hogyha látod egy számodra szimpatikus ember oly szándékát, hogy közelebb szeretne kerülni hozzád, akkor ne az járjon a fejedben, hogy el kell hívnom a többit is, nehogy kiközösítsenek! Kell néhány igaz barát, attól még te is az osztály része leszel.

Amúgy meg alap dolog, hogy meg kell figyelni az osztály személyiségét, köztudott, hogy a társaság is formálja az embert, így ha régóta vannak együtt, hasonlóan gondolkodhatnak néhány dologban. Ha ez megvan (pl. most nálunk mindenki nagyon kedves, máshol kreatívak, vidámak, okosak, de némely osztályban lehetnek nagyszájúak, gorombák), helyezd el egy erkölcsi skálán, és dönts, hogy azonosulsz-e velük. (Lehetnek olyan esetek, ahol két, vagy több részre szakad az osztály, melyek között éles ellentétek vannak. Itt valószínűleg nagyon különböző diákok kerültek össze, van ilyen is.)

Ha konkrétan az első naptól félsz: átlagos dolgok, legyél jószívű, megértő, add magadat, stb. Minél előbb ismerd meg mindenki nevét, személyiségét, és bár lehetnek előítéleteid, hisz mindenkinek vannak, de ne ez alapján utasíts vissza valakit!

2016. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én most váltottam harmadszorra általános iskolát.És én most éreztem azt hogy ez egy nekem való osztályközösség.Nem tudom én mindig úgy választottam magamnak legjobb barátot aki egy kicsit is nyitott felém és akivel sok időt tudtam együtt ez nem azt jelenti hogy ugyan abba az angol csoportba kel járnotok vagy ilyesmit hanem mondjuk szünetbe sokat beszélgetek esetleg közel laktok egymáshoz szóval ilyenekre gondolok.A második iskolámba én is elkövetem azt a hibát amit az előző válaszoló is irt hogy azt akartam hogy mindenki legyen a barátom amivel csak azt értem el hogy senki nem lett a legjobb barátom és teljesen el szigetelődtem az osztálytársaimtól mert nem tudtak annyira meg nyílni.Remélem segítettem.Amúgy az elmúlt nyolc évbe ugyanott lakunk és nem emiatt váltottam iskolát mert költöztünk.Hanem azt mondtam én nem akarok ebe az osztályba járni többet.
2016. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!