Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehetne összekovácsolni...

Hogy lehetne összekovácsolni az osztályt?

Figyelt kérdés
Az osztályunk idén hetedikes (nyolcosztályosba járunk) és az osztályközösség elég rossz. Meg vannak a klikkek és mindenki meg van úgymond a maga helyén. Fiúk lányok egymáshoz sem szólnak, a klikkeken kívül nincsenek barátságok. Plusz az osztályfőnökünk nem igazán ismer minket nem tudja a viszonyokat és nem is tesz igazán érte. Viszont a következő héten osztálykirándulásra megyünk (2 naposra) és odakéne valami könnyen kivitelezhető (egyszerű amit egy átlagos szálláshelyen is lehet csinálni) játék amivel talán ezeket a korlátokat leküzdhetnénk.

2016. szept. 11. 10:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
32-en vagyunk az osztályban ennek kb kétharmada lány. A klikkek kb úgy vannak, hogy 5-5 fős társaságok (a nagyon menők, az okosok,stb...) és senki se szól ezeken kívül egymáshoz + már a klikkek is kezdenek felbomlani és mindenki némán ül szünetben stb...
2016. szept. 11. 10:53
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát itt valakinek, de inkább valakiknek nagyon bátornak kellene lennie, hogy átlépje ezeket a határokat.


Szerintem amúgy tőled nem tudom elfogadnak e valami programot. Lehet mindenképp bekéne vonni az osztályfőnököt, hogy ő mit gondol erről.


Amúgy szuper amit akarsz! ha sikerül elérned az nagy dolog.


(bocs a lényegét tekintve nem segítettem... nem tudok ilyen játékot. pedig tuti vannak. cégeknél csapatépítő tréningeken szoktak ilyenek lenni asszem)

2016. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Lehet valami ilyeneknek írhatnál amúgy, akik ilyen csapatépítő tréningeket szerveznek. Szerintem tuti örülnének a kérdésednek és lehet ők tudnak érdemben mondani valamit. keress ilyeneket google-lel.


Sok erőt ehhez tényleg! Ez tök nagy dolog, amit akarsz :)

2016. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem eletkori sajatossag, amit leirsz, es kinovitek, de probalkozni lehet. Keress ra a kommunikacios trening gyakorlatok kifejezesre, es kiad egy csomo jatekot, amin jokat lehet nevetni, mikozben egyutt csinaljatok. De onismereti treningre is talalhatsz jo dolgokat. Legyenek elgondolkodtato dolgok is benne, tehat ne csak vicces jatekok legyenek, hanem tanulsagosak, beszelgetosok is. Ismered a jatekelmelet kifejezest? Olvass utana, mert errol jokat lehet beszelgetni es megerteni, milyen elmeletek menten elitek az eleteteket.

Mindezt az ofovel is beszeld meg, mert o ezeket mar tanulta is. A jatekmester legyen o is, meg te is. Ha o is reszt vesz a jatekban, az mokas, es jobban figyelhet kozben ratok.

Osszessegeben en ezt egy egy-ket oras programnak hoznam ossze vacsi elott. Vacsora utan meg ugyis mindenki ezekrol beszelgetne. Es en a helyetekben activityt es scrabblet vinnek, valamint torpedot es orszagvaros jatszanek, mert az is kozossegi jatek.

2016. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az osztálykiránduláson csináljatok csapatjátékokat. Pl. Egy embernek el kell foglalnia Egy üres széket. 32-en vagytok, 32 szék legyen kint, legtávolabb attól játékostól legyen az üres szék, aki áll. A játékostól lassan kell mennie, ti ülők pedig mindig elfoglaljátok ag üres széket az álló elől. A játék addig tart, ameddig az álló el nem foglal egy üres széket. Ugye ha valaki feláll A székéről, hogy leüljön A másikra, az A hely üres lesz. Próbáljátok ki, neked pedig sok sikert!
2016. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi létrehoztunk egy csoportot,ahova ki szoktuk írni hogy jó lenne beülni valahová vagy ha megyünk valamerre,hogy kik azok akik jönnének.Szinte mindenki benne van és elég jól összekovácsolódunk a közös programoktól.
2016. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Számháborúzzatok!


A homlokotokra kell gumizni egy kisebb táblát (de inkább cetli méretű legyen), amire ráírtok egy számot. Az egyik csapatnak (mondjuk a lányoknak) piros színnel írt számaik vannak, a fiúknak kék színnel írt számaik. A feladat, hogy a kér félnek le kell olvasni egymás homlokáról a számot. Aki eltudja olvasni, annak hangosan ki kell mondania. Mondjuk: Csilla - 379 , vagy: Csaba - 477. De a sorrend mindegy: 477 - Csaba (a kötőjelet értelemszerűen nem kell kimondani, csak én raktam oda jelzésképpen).

(A SZÁMOT KÉZZEL/AKÁRMIVEL ELTAKARNI TILOS!!! Elfordulni, leguggolni viszont szabad, de az ellenfél akármennyire megközelíthet, lefogni, fellökni, nem szabad. Nyilván aki előbb kimondja a másik homlokán lévő számot, az győz, a másik kiesik, és már nem segíthet a játékban a bennmaradt társaiknak.)


Tehát így, de szerintem már ismeritek ezt sokan. Ha túl kevés a fiú, akkor néhány lány aki úgy dönt, vagy aki szívesen átmenne, az átmegy a fiúkhoz.


Ja és majdnem elfelejtettem a lényeget!!


Mindkét csapatnak van egy zászlója! Mondjuk a kékeknek (fiúknak) kék, a lányoknak piros. Mindkét félnél a főhadiszálláson van a zászló, a feladat, hogy átmenjetek az ő területükre, és elhozzátok onnan a zászlót, úgy, hogy az egyes csapattagoknak ne olvassák le a számát a fejéről! De csavar benne, hogy a zászló el van dugva. Az embereknek meg kell keresniük, de persze ott is el vannak bújva emberek, akik szintén leolvashatják a nevedet. Én végül előbb kiestem, minthogy győzhetett volna a csapatunk (de emlékszem, győzött), de nagyon élveztem. Persze könnyű csalni, de szerintem fölösleges. Mert a csapatok újraformálhatók, a zászlókat is el lehet rejteni máshova, stb. Tehát szerintem ez izgalmas, nem éri megcsalni. Ezt erdőben könnyű játszani, csak vigyázni kell, nehogy valaki megsérüljön a futkározásban, bújócskázásban. Lényeges, hogy legyen kijelölve egy terület, amelyről nem szabad kimenni, hiszen akkor az ellenfelek túl nagy részen ennének szétszórva. Ilyenkor aki átmegy a határon, az kiesik. Egy osztály esetén (ami 20-30 fő), nem kell egy iskolaudvarnál nagyobb területnek lennie! ha sok a fa meg bokor, és kicsit lankás a terep, akkor ez is bőven elég.

2016. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a számháború a legjobb elsőre, mert azért elég kevés kommunikáció van, nem tudom ott mennyire ismernék meg egymást.


De akármilyen játék van arra tutira kell figyelni, hogy egy klikkből minél kevesebb ember legyen egy csapatban. Az lenne a legjobb, ha mindből csak egy. Hogy lehetőségük se legyen egymással beszélgetni.

2016. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lényeg szerintem, hogy olyan játékokat játszatok, amikhez csapatokra van szükség.(activity pl) A csapatok pedig véletlenszerűen legyenek kialakítva, pl. egy kalapból kihúzzátok a neveket -> első négy név első csapat, második négy név második csapat és így tovább
2016. szept. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az osztály felének írd fel a nevét egy lapra, a másik felének akinek nincs a neve a lapon az húzzon egy nevet. Akit húzzott azzal külön kell vonulnia és beszélgetni. A végén pedig be kell mutatni a másikat.
2017. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!