Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kiküldhet egy tanár óráról...

Kiküldhet egy tanár óráról azért, mert nem tetszik neki a füzetem vonalazása?

Figyelt kérdés

Van egy tanár az iskolában, akinek lehetetlen megfelelni, mert még a szarba is képes belekötni, legutóbb pl. közölte, hogy az ő tantárgyán csak franciakockás füzetet lehet használni. De én francia kockásba nem tudok normálisan irni, meg nem is tudok benne szép táblázatokat rajzolni, mert nem lesz szimmetrikus..(És az óráján általában táblázatokba irjuk az adatokat, stb, és szeretném, ha szép és rendezett lenne a jegyzőkönyvem..) Meg már egyébként is, mielőtt elkezdődött az iskola, vettem annyi füzetet, hogy pont elég legyen minden tantárgyra és be is fedtem őket és minden boritóhoz külön hozzá passzoló vignettát vettem XD És most teljesen bekavarna, ha vennem kéne egy új füzetet és azon egy teljesen más boritó lenne meg más vignetta, mint a többin. Szóval csak a baj van a francia kockás füzettel, egyébként meg nem is értem, miért nem tök mindegy, hogy most négyzetek vagy téglalapok vannak a füzetben, amibe irok?...És ma pont volt órám ezzel a tanárral és közölte, hogy be se menjek következő órára, ha nem szerzek egy új füzetet(francia kockásat), vagy nem lesz hajlandó leosztályozni az órai munkáimat..

Szerintetek tényleg joga van emiatt kiküldeni az óráról? Vagy mondhatja pl. azt, hogy nem ad jegyet a munkámra a füzetem kockái miatt? :D


2016. szept. 16. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Finanszírozni is hajlandó a szeszélyeit, vagy csak követelőzni van esze a tanévkezdés után, amikor már mindenki bevásárolt füzetekből? Végül is kiküldhet, de az ő felelőssége lesz, ha esetleg pont akkor történik veled valami a folyosón, például a fejedre szakad a mennyezet. Akkor már b'hatja a franciakockáit.
2016. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Természetesen joga van hozzá. A kiküldéshez, nem osztályozáshoz, vagy a rosszabb osztályzathoz. Apám korában a körmös is természetes volt, meg otthon az atyai pofon. Én már más világban nőttem fel, de lassan ti parancsoltok a tanárnak. A vinyettás sirámodról meg inkább semmit sem mondok, mert nem innen tiltanának ki, de még a drótot is kihúznák a falból.
2016. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Gondolom, nem a füzet miatt küldött ki, hanem mert feleseltél vele. Most komolyan, mibe telik venni még egy füzetet? Milyen tantárgy ez, amire francia kockás füzet kell? Gondolom, nem matek. Le lett adva előre tanév elején vagy tavaly év végén, hogy melyik tantárgyhoz milyen füzetre van szükség? Ha igen, ez szerepelt a listán?

Kösd be újságpapírral, menő lesz (nekem volt olyan évem iskolás koromban, amikor újságpapírral voltak bekötve a könyveim, pedig volt lehetőség másra is, de én ezt akartam, mert így jobban tetszett, különcködtem egy kicsit). :-)

Egy füzet miatt kár xarakodni.

2016. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg neki, hogy a kocka térbeli alakzat, amire ó gondol, az a négyzethálós füzet. Ha annyira zavarja, vehet neked.
2016. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Sose értettem miért ilyenek a tanárok.. Felesleges hisztit csapnak a semmiért, mintha kisgyerekek lennének. Direkt provokálnak, kiakadnak a semmin, mindenbe belekötnek.. Fogalmam sincs mi a f.... közük van ahhoz milyen a füzeted ha nem ők tanulnak belőle.

Szerintem nincs joguk ezért hisztizni a "felnőtteknek".

2016. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nincs joga hozzá, de szerintem felesleges emiatt megutáltatnod magad vele. Csak saját magaddal baxnál ki végül, hiába harcolnád ki magadnak, aztán ott szívatna, ahol tudna.
2016. szept. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Remélem, arra az egyetemre nem jössz, ahol én tanítok.
2016. szept. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Arra az egyetemre én sem mennék, ahol a 7. hozzászóló tanít.
2016. szept. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben joga van hozzá mert ő a tanár, joga van hozzá, hogy elmondja, hogy milyen felszerelést vár el a diákoktól és ha ezt valaki úgymond nem teljesíti, akkor ezért megbüntetheti. Esetleg szólhatsz a szüleidnek, hogy beszéljenek vele mert az milyen dolog ha te rendesen dolgozol az órán stb., de nem tetszik neki a füzeted és emiatt nem osztályozza le a munkádat. Szerintem ez egyébként orbitális nagy hülyeség...Nálunk nem foglalkoznak ezekkel a dolgokkal. Jó, mondjuk matekra célszerű négyzetrácsos füzetet használni mert abban könnyebben, szebben lehet szerkeszteni és a számolás is rendezettebb, jobban átláthatóbb illetve énekre sem mindegy, hogy milyen lapra írsz. Más tantárgyakból viszont én úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, a tanárok is úgy vannak vele, hogy akár kottafüzetbe is jegyzetelhetsz csak legyen meg az anyag. Valamikor csak sima A4 lapokra írok és bemásolom egy füzetbe vagy csak szimplán összegyűjtöm egy mappába. Tehát nem értem, hogy miért van így fennakadva ezen a dolgon, viszont ezt te is le tudnád tudni annyival, hogy veszel egy franciakockás füzetet és abba dolgozol és akkor békén hagy. Egy füzet nem nagy kiadás, bármelyik papírboltban tudsz venni...most az, hogy hogyan néz ki vagy milyen vignettát raksz rá, szerintem mindegy, de ha neked ez fontos, akkor majd erre is veszel egy szép borítót és egy hozzá passzoló vignettát és ennyi.
2016. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Mikor én középiskolás voltam, akkor volt egy közgazdasági jellegű tantárgyunk, arra az egy tárgyra kértek francia kockás füzetet, megvettük, nem értem, miért kell emiatt ekkora ügyet csinálni. A tanár meghatározhatja, milyen felszerelést kér az órájára, a diáknak meg azt kell hoznia. Ha a diák csak azért is a tanár ellen megy, akkor meg a tanár megbüntetheti ezért. Egy kicsit el vannak szállva manapság a diákok, nem vagyok még öreg, de én sajnálom a pedagógusokat, akik a mostani diák generációval harcolnak. Szinte már semmi nincs a kezükben ahhoz, hogy normális körülmények között tudjanak oktatni és fegyelmet tartani...
2016. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!