Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem érzem jól magam a suliban,...

Nem érzem jól magam a suliban, helyesen teszem, hogy ott hagyom?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem támogatott OKJ-s esti tagozatos iskolát. Sajnos nem fogad be a társaság, nem barátkozik velem senki sem.

Ha valaki mellé oda ülök, elülnek mellőlem. 3 srác van az osztályban velem együtt, a másik kettőhöz sok lány oda ül, oda megy, hozzám meg senki sem.


Tegnap jött egy új lány, bejelöltem a Facebookon, hogy bevegyem az osztály csoportba, engem nem jelölt vissza, egy másik srácot meg igen.


Nincsenek szimpatikus emberek sem, arra gondoltam, hogy keresek másik sulit vagy hagyom az egészet a francba.


Jó döntés e ez?


22/F



2016. okt. 13. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
El kellene döntened, hogy miért mentél abba a suliba.Társasági életet akarsz élni, vagy megtanulni azt, amit ott tanítanak.
2016. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem fogadnak be addig, amíg ennyire nyomulsz!

22 évesen lehetne annyi eszed, hogy ez egy ISKOLA, nem barátkozóklub. Egy ISKOLA máshol is ISKOLA!

Tanulj, teljesíts, mutasd meg ki vagy, mennyit tudsz! légy közvetlen, szórakoztató, akkor majd haverok is lesznek.

Ne görcsölj már ennyit!

2016. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel OKJ, gondolom 1-2 max 3 éves a képzés. Engem sem nagyon csipáztak, amikor szintén ilyen suliba iratkoztam be. Leültem a padomba, figyeltem az órán, jegyzeteltem, szünetekben olvastam, zenét hallgattam, telóztam, otthon tanultam, nem barátkozni mentem oda. Ez már nem általános, középsuli, ahol megalapozod a társasági életed, ahol nagyokat brahizhatsz másokkal. Felnőtt emberek, akiknek már van egy saját, kialakult életünk, esetleg munkájuk, nem feltétlen áhitatoznak újabb barátságokra. Ha mrg azt látod, hogy mások jobban elvannak egymással, caak veled nem, akkor se csüggedj. Valószínű, nem ez a legjobb hely számodra, hogy ismerkedj. Legyél passzív, foglalkozz magaddal, gondolj arra, hogy ha megkapod a papírt a vizsgák végén, akkor azzal esélyt kapsz, hogy jobb életed legyen és azzal foglalkozz, ami érdekel. Ha nincs valami különleges belső kisugárzásod, viseledésed, amire mindenki cuppan, akkor nem biztos, hogy mindenhol sikered lesz az ismeredéssel. De igazából ez teljesen rendjén van szerintem.
2016. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Sunshinedoll ***** válasza:

Tanulni akarsz vagy barátkozni?

Ha különösebben nem piszkálnak, akkor szerintem simán kibírod egyedül.

2016. okt. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek barátaim :(
2016. okt. 13. 13:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De tanulatlan munkanélküliként majd rengetegen fognak kapkodni utánad, vagy mi a terved?
2016. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Inkabb azzal torodj hogy elvegezd a sulit, ne baratkozni akarj.


Ha lelepsz ugyanugy nem lesznek barataid, viszont szakmad se.

2016. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem döntenél így helyesen. Mint ahogy már írták, az iskolába (főleg, ha már nem is általánosról meg középsuliról beszélünk, hanem OKJ-ről, felnőtt emberekkel!) tanulni járunk elsődlegesen, nem pedig barátkozni.

Mondjuk nekem mindegy, hogy otthagyod-e, de szvsz hülyeség lenne.

2016. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Iskolába tanulni jár az ember. Egyetemre is, az más, hogy vannak olyan link alakok, akik szarnak bele az egészbe. És mit csináljon az, akinek még facebook-ja sincs? Meg amúgy egy ember, aki gondol a jövőjére, és Magyarországon akar megélni tisztességes munkából, akkor az már általánosba is azért jár, hogy tanuljon, és a haveri társaság csak mellékes! Ugyan ez a helyzet a középiskolában! Ha ott nem tanul, akkor nem tud egyetemre menni! Valaki olyan jó tanuló általánosban, aztán hirtelen középiskolában meg szarik mindenre. Ráfogja a hormonokra, meg minden kutyafülére, közben az egyetlen oka az, hogy szarik a tanulásra, csak a haverkodás érdekli. Aztán néhány év múlva ezek le se fogják szarni, de bukta az egyetemet, meg a normális életet, aztán veheti fel a hiteleket, hogy megéljen, meg hogy autót vehessen! Így is nehéz megélni az országban! de ha tisztességesen akarsz meggazdagodni, akkor za is lehetséges, mégha hihetetlen is! Csak tanulni kell hozzá, aztán elmenni műszaki vagy természettudományi egyetemre, elvégezni a matek vagy infószakot, aztán vagy programozónak menni, vagy elvégezni a közgázt, és elmenni banki szektorba! Ha hiszed ha nem, ha valaki jók tanul, csak az egyetemen az ösztöndíjakból meg tud élni! Arról nem beszélve, hogy egy jobb programozó megkeresi a havi nettó 250-300 ezret, még vidéken is, Pesten meg nettó 500 ezret is kereshet! A banki szektor meg még jövedelmezőbb! Ja csak tanulni kéne hozzá... ami nem megy, mert olyan jó muri fölszedni két csajt, akikre egy hét múlva már nem emlékszel.


Mindegy, nem akarok sokat dumálni erről. Szard le őket, ne is keresd a társaságukat, ha ennyire nem izgatod őket. és hogy a konkrét oka mi lehet? Nem tudom, talán ők már régebbről ismerik egymást. Vagy nem találnak elég kigyúrtnak, vagy a franc tudja. Az se normális, hogy a másik kettőhöz rögtön ilyen sok lány odaül... ilyen csak akkor fordul elő, hogy már régebbről ismerik. Ki tudja milyen maffiózó, kerüld el őket. Addig örülj, amíg nem foglalkoztatod őket!

2016. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem ezt írnátok, ha középiskolában nem alakultak volna kapcsolataitok és nem becsülnének Titeket!


Ezt a jobb élet dumát meg hagyjuk, várjak még 20 évet és közben meg hagyjam elsorvadni a fiatalságomat?

2016. okt. 13. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!