Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bocsi, ha rossz kategóriába...

Bocsi, ha rossz kategóriába írom! Hogy lehet talpon maradni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem helyes,de nagyon nehéz talpon maradni. A velem egykorúak nyomása,hogy milyen gyáva vagyok,hogy béna vagyok de azt is mondják hogy "ez a modern kor,mindenki ezt csinálja","mit félsz? Gyáva nyúl!". Mindezt azért,mert nem iszok energiaitalt,se alkoholt,nem cigizek.

Hatalmas"elvárások" a társadalomtól. Nehé megállni. Eddig sikerült. De lelkileg nagyon fárasztó a gúnyolódás. Tudom,ne figyeljek rá... Ezt nehéz,ha napi 7 órában ezt csinálja 5-10 osztálytársam. Számukra éretlen ovis vagyok. Nagyon rosszul esik. Elvagyok keseredve :(. De emiatt nem fogok átállni,nem lehetek gyenge.


Kérlek adjatok tanácsokat,hogy hogy lehetne a helyzetemen ésszerűen könnyíteni! Előre is köszönöm!

13/L



2016. okt. 15. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

En azt mondom, hogy buszke vagyok rad, hogy te egyedul bolcsebb vagy mint ok osszesen! Nem igaz, hogy "ez a modern kor". Ez csak a primitiv kolkoknek megfelelo szint, akik azt hiszik magukrol, hogy nagy kisfiuk es nagy kislanyok, pedig csak primitivek.

Ne sullyedj le az o szintjukre, mert ez nem felelem es gyavasag kerdese, hanem intelligencia kerdes - es ismetlem, te egyedul bolcsebb vagy, mint ok osszesen.Ha tul sokat zaklatnak, kerj segitseget a szuleidtol.

Hogyan lehet konnyiteni... Huhh... Masik iskola...? De eloszor mindenkeppen a szuleiddel beszelj, mert ok ismerik jobban a korulmenyeket (en pl azt sem tudom, hogy van-e masik suli lehetoseg a lakohelyetek kozeleben, stb)

Vigyazz magadra, es orizd meg magad mindig ilyennek, amilyen most vagy!!!

2016. okt. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, de meg is kérdezheted, hogy miért veled foglalkozik és miért nem tudna elfogadni, hogy te pont leszarod ezeket?
2016. okt. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az semmi... amikor már alkoholista vagy és tudod, hogy ha elkezdesz inni, nem tudod abbahagyni, akkor igazán nehéz a dolog. Ha szórakozni mész, szinte kötelező inni... szóval ez egy nehéz küzdelem. Megoldás nincs, csak makacsság és önfegyelem.
2016. okt. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos kisvárosban (inkább mondanám falunak) élünk,és a környezetünkben nincs másik iskola. Sajnos nincs nagyon ilyenekre lehetőségünk emiatt.

Igen,mondtam nekik,de sajnos nagyon elfoglaltak. Nagyon szeretnének segíteni(egyrészt mondják,másrészt látom rajtuk)

de ők is ezeket mondják. Tartsak ki. Már volt,mikor szóltak az osztálytársaim szüleinek,akkor elég durván szekáltak. Ha megpróbálom felhozni ezeket a "Nekem van jobb dolgom,mint tönkretenni a tüdőmet" szövegeket,akkor meg szerencsétlen vagyok. Mondtam már nekik,hogy nem érdekelnek az ilyen dolgok,hogy én inkább tanulok,de szívesebben szedem a kutya után a piszkot,mint hogy cigizzek. Ez után megkaptam a primitív és egyéb jelzőket. A tanárokra/osztályfőnökre/igazgatóra nem számíthatok,ők még azokra a kérdéseimre sem válaszolnak,amit az időhiány miatt a szünetben teszek fel. Ők inkább azok,akik örülnek,ha vége a napnak,reggel nem akarnak menni,a napot végigszenvedik. Egyszer,amikor az erkölcstan tanárunktól emiatt akartam tanácsot kérni,idegesen leordított,hogy én mit merem venni az idejét.

2016. okt. 15. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Bárcsak több ilyen fiatal lenne mint te!
2016. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csatrad ***** válasza:

ha a testedet hasznalod: allat vagy.

ha az eszedet hasznalod: ember

mindig tedd fel magadnak a kerdest:ez most mit fog hasznalni?

2016. okt. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!