Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek helyes dolgot...

Szerintetek helyes dolgot tett a haverom?

Figyelt kérdés

A haveromat aki 20 éves most, a 8 év alatt általánosban nagyon csúfolták.

Csesztették, beszólogattak neki, kiközösítették, ezáltal az egész jelleme más lett, visszahúzódóbb stb.

Egy kín volt neki a 8. év.

Most 5 év után visszament az osztálytalálkozóra, persze nem azért mert hiányoztak neki.

Őrültül leugatta az osztályát, zengett az egész iskola, ordibált, még a tanárával is!

Elhordta őket mindennek, mondta hogy betesz nekik ahogyan csak tud!

Aztán gázspray-el befújt a terembe és elment.


2016. okt. 26. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem borzasztó kicsinyes dolog volt és egyáltalán nem helyes, sőt, irtózatosan gáz.

A helyes viselkedés az lett volna, ha rég lezárja a múltat és el se megy az osztálytalálkozóra, ha már egyszer nem kíváncsi ezekre az emberekre.

2016. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A haverod nagyon rosszul döntött, hogy elment öt év után az osztálytalálkozóra. A helyébe én nem mentem volna el az öt éves osztálytalálkozóra, főleg azután, hogy nyolc évig csak megaláztatásban volt része. Az egészet, ami történt vele múltban elég sajnálatos dolognak tartom, de egyszerűen el kellet volna a múltat felejtenie, és csak előre egy szebb jövő felé kell tekintenie. A bosszú nem vezet sehova sem, ezzel az agresszív viselkedésével semmit nem oldott meg, csak olaj volt a tűzre, ahogy ezt szokás mondani. Tehát haverod nem csak saját magának ártott ezzel az elítélendő viselkedésével, hanem másoknak is.
2016. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
És mit is ért el ezzel? Azt, hogy most a többiekben bizonyosodott, hogy okkal utálták az iskolában. Maga ellen dolgozik a haverod.
2016. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy állat a srác, szerintem jól tette. Dögöljenek meg akik basztatták.
2016. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pszichés beteg. Ha nem kezelik, teljesen antiszociális és a közösségre veszélyes lesz, akár idegenekkel szemben is.

Szerencsétlen ember most azon rágódik, hogy még nevetségesebbé tette magát, ettől még jobban begolyózik.

Ha összefutsz vele, nagy ívben kerüld ki!

2016. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ti is csesztettetek másokat régen hogy ellene vagytok!
2016. okt. 27. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok - és ellenkezőleg, engem csesztettek, használtak ki, aláztak meg, vertek, lopkodták a cuccaimat, vagy épp kerültek, mint a leprást egész 8 éven keresztül, később meg a gimiben is átnéztek rajtam, lenéztek és beszólogattak.


Ezt az időszakot rég lezártam magamban, túlléptem rajta, felépítettem az életem, nem vagyok rájuk kíváncsi, így csak simán nem mentem el egyik osztálytalálkozómra sem. Eszembe se jutna ennyi éven keresztül régi sérelmeket dédelgetni magamban (hiszen azzal csak magammal cseszek ki, senki mással), hogy aztán ilyen kicsinyes, ostoba módon "bosszút álljak" és ezzel is lejárassam magam és lesüllyedjek a szintjükre. Ezzel csak annyit ért el a "haverod" (mert erősen gyanús, hogy itt rólad van szó), hogy megmutatta nekik, hogy tényleg egy orbitális lúzer és igazuk van, hogy anno basztatták.

2016. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem a gimiben basztattak, de túlléptem rajta. Nem rágódom rajta, nem bánt már a dolog és legfőképp nem teszem magam tönkre azzal, hogy a múlt miatt eltorzítom a személyiségemet. Undorodnék magamtól, ha évekkel ezelőtt történt dolgok miatt idegeskednék és bosszút akarnék állni miatta. Egy épelméjű ember nem tesz ilyet. Sokat elárul, hogy erőszakkal akarta(d) megoldani a problémát. Gondolom más eszköz nem állt rendelkezésre, mert a gimi után is ugyanolyan lúzer, mint akkor volt. Mindenképpen szánalmas dolog volt így "bosszút állni".
2016. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem családban, óvodában, általánosban, gimiben és munkahelyen is basztattak. Mégis azt mondom, hogy sose tennék ilyet, és helytelenül cselekedett.


Szerintem is magadról beszélsz. Nem vagyunk ellened, csak kérdeztél, és válaszoltunk.


Egyetlenegy sztorit olvastam hasonló témában, nem tudom, hogy az mennyire volt igaz, de ha igen, akkor az korrekt.


Egy lányt csesztetett az egész osztály, hogy milyen ronda, természetesen a fiúkkal az élen, ment a zaklatás, gúnyolás, stb. a lány, idővel kikupálódott, és valami dögös és szép nő lett, osztálytalálkozón mindenkinek leesett az álla. Ő minden pasival flörtölt, számot cserélt, hogy összejjön velük. Mindnek ugyanazt mondta, csak épp ezt nem tudták, hogy majd ő szervezi a vacsorát, stb. szóval meghívta őket egy étterembe ugyanarra az időpontra, és kollektíven pofára ejtette mindet, hogy ki a lúzer.


Ott valódi elégtétel volt, de azért mert végül mind valóban megszégyenültek, de itt...


Ha arról lenne szó, hogy korábban mind irigy volt veled, és most hozzád mennének kuncsorogni munkáért, mert te vagy a település nagy vállalkozója, akkor az elégtétel lehet, hogy szóba hozod, hogy azok után hogy van képük odajönni hozzád, de ha őszinte megbánást tanúsítanak, akkor már kicsinyes dolog nem megbocsátani, és bosszúból megtagadni tőlük egy lehetőséget. Hacsak nem olyan okból, hogy tartasz attól, hogy ha a munkahelyeden a haragosoddá válnak, akkor lejáratnak, de az is lehet, hogy pont ők lennének a leglojálisabb munkaerőid. Ehhez emberismeret kell, és nem bosszúból kéne dönteni.


Én tuti, hogy feljelenteném testi sértés miatt a gázspray-s tettéért, legalábbis erősen elgondolkoznék rajta, hacsak nem kér bocsánatot. Megértem, hogy egy idegroncs, de akkor is felelős (vagy) a tettei(d)ért, ha beszámítható (vagy).

2019. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a film jut az eszembe erről az egészről:

https://www.youtube.com/watch?v=IyLvyoDI0aE


Akármilyen nagy áldozat voltál, te semmivel se lettél végül különb, bebizonyítottad, hogy ugyanolyan nagy nulla vagy, mint ők voltak, és kész. Talán már akkor is okkal rühelltek téged, vagy csak nem foglalkoztak veled, és te ezen bedurciztál. Talán ha te magad másmilyen lettél volna, ha másképp álltál volna hozzájuk, akkor lehet, hogy más lenne a helyzet.

2019. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!