Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek igazam van?...

Szerintetek igazam van? Milyen érvek lehetnek még?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:


Nemrég írtunk dolgozatot gyökvonásból és azonosságaiból gyakorlati példákon keresztül, ami nekem elégséges lett (ami nekem nem elég, négyesre megyek...).

Történetesen azért lett kettes, mert a tanár nem engedett számológépet használni, és én nagyon gyenge vagyok fejszámolásból. Begyakoroltam az elvét a gyökjel alól kihozatalnak, nevező gyöktelenítésének stb. de nem lett jó, mert mindenhol elszámoltam, és nulla pontokat kaptam.

Az érettségin tudtommal lehet használni számológépet (igaz, memória nélkül).

Milyen érveket tudnék még felhozni igazam érdekében(ha igazam van). Mit gondoltok?



2016. okt. 26. 18:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

hááát... ha a tanár azt mondta, fejben kell számolni, akkor fejben kell...

Sok mindent meg kell tanulni, amit egyébként használni nem fogsz az életben

2016. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nézd, úgy gondolom, hogy ez tisztességtelen így. Ő az egyetlen az iskolában aki ezt várja el. Minden más tanárnál lehet használni gépet. Nála nem. Sőt, amikor velük beszéltem, meg is lepődtek. Elvégre nem fejszámoló képzésre járunk.

És éppen ezért leszek én hármas év végén, míg más tanárnál más négyes.

2016. okt. 26. 18:52
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor vezesd le papíron.. biztos vagyok benne, hogy azt nem tiltja. Általános/középsulis képleteket meg bepötyögöd a számológépbe és kidobja az eredményt, némelyik levezetéssel is, uh jól teszi, ha tiltja.
2016. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Érettségin használhatod.

Nekem négyműveletes gépre lett volna szükségem, és azt sem használhattuk. Abban meg ilyet nem lehet.

2016. okt. 26. 18:56
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Máshol is van ilyen.

Aki négyest akar, annak jobban kell ennél fejben számolnia, szerintem ez alap.

2016. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
és a 4 alapműveletet nem tudod papíron kiszámolni? ebből így normális tanárnál amúgy se lenne 4es..
2016. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos volt amit a tanár csinalt. A matekhoz hozzá tartozik a fejszámolás is.
2016. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom. A papíron való számolás is igényel fejszámolást. Tudod, ilyen osztás, szorzás...

A fejszámolás egy készség. Egy adottság. Vagy megy, vagy nem. Van, akinek van esze hozzá, van akinek nincs. Na nekem nincs.

2016. okt. 26. 19:00
 9/22 A kérdező kommentje:

Paraszt fehér lovon:

Igen, hozzátartozik. De Ő nem azt osztályozta, amiből írtunk. Megvolt, hogy mit kell osztani mivel... csak elszámoltam, hogy nem ennyiszer van meg benne, ha meg eggyel többször stb.

Ha hozzá tartozik a fejszámolás, érettségin miért engedik? Én érettségire készülök jelenleg.

2016. okt. 26. 19:01
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
valóban.. egy számjegyű számok osztása/szorzása/összeadása/kivonása komoly szellemi képességeket igényel, amire csak a kiválaszott ötös tanulók képesek.
2016. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!