Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy ne ragaszkodj...

Roxi8 kérdése:

Mit tegyek, hogy ne ragaszkodjak a tanárokhoz, vagy honnan keressek olyan középkorú tanárnőt, akinek nem lennék teher és szívesen beszélgetne velem? 16L Többi lent.

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta ragaszkldom a tőlem idősebb emberekhez, nem tudom igazábol az okát, de jobban szótértek velük,mint a saját korosztályommal. Mindig volt egy tanár aki a fő szerepet játszotta az életemben. Akinek ott voltam egy nehéz nap után, hogy meghallgassam, bátorítsam, bíztassam,és ez mindig kölcsönös volt. Egészen 2,5 évvel ez előttig. Lett egy új tanárnőm, 48 éves, aki magával ragadott és éreztem, hogy szükségem van rá. Később kiderült, hogy egyedül él,az egész családja meghalt, sok a munkája és rengeteg csalódás érte már életében, aminek köszönhetően senkiben nem tud megbízni. A suliból semmi jót nem hallottam róla,a diákok kiröhögték, kigúnyolták és nem egy kollégáját is hallottam már, hogy kibeszélik a háta mögött, akár a tanítványai előtt is... Ezt sosem tartottam helyesnek és láttam a Tanárnőn, hogy neki is rosszul esik, de próbálja tartani magát. Nekem sikerült látnom párszor a gyengébb énjét is és nagyon fájt látni, hogy bántják. Lehet,hogy ez is közrejátszott, de nagyon megszerettem és segíteni akartam neki, hogy érezze, hogy van, aki tényleg szereti. Próbáltam közelebb kerülni hozzá, egy ideig sikerült is,aztán hirtelen eltávolodtunk egymástól. Mivel nem tud bízni az emberekben és nem tudja elfogadni, hogy őt is lehet szeretni, ezért minden apró kedveakedéaemet félreértette és azt hitte, hogy érdekből teszem, hogy befolyásoljam a jegyeimet. Nagyon eltaszított magától és borzaaztó érzés volt látni minden nap a szenvedését és érezni a tehetetlenséget. Annyira megviselt, hogy nemsoká 2,5 éve szenvedek emiatt. Egyszerűen képtelen vagyok elengedni őt,nem tudom kiverni a fejemből, vagy inkább a szívemből. Még mindig ugyanúgy szeretem és mindent megtennék érte, hogy boldognak lássam, vagy egyáltalán láthassam... Mivel fél éve költözés miatt sulit kellett váltanom,így érzem, hogy végleg elveszítettem. Azt hittem, ha nem látom napi szinten, akkor jobb lesz és könnyebb elengedni, de nem így alakult. Arra is gondoltam, hogy talán egy másik tanárnő el tudná feledtetni velem. Van is pár új tanárom, akit megszerettem, de bennem van álandóan az az érzés, hogy a tanárnak ez csak egy munka és én sem lehetek több ennél, és nem akarok terhelni, vagy feltartani, esetleg lehúzni senkit. Így viszont már nem megy. Szükségem van egy tanárnőre, aki képes kihúzni a deoressziómból. Kicait hosszúra sikerült, ne haragudjatok, bár még így is kihagytam nagyon sok dolgot...
2016. nov. 11. 00:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért, siettem és nagyon fáradt vagyok.
2016. nov. 11. 00:08
 2/4 Donna1111 válasza:

Szia! Velem is hasonló a helyzet, bár nálam az anyaszerepet játsza egy-egy tanárom. Nem tudok mást mondani, mint hogy próbáld meg elengedni, és egy olyan embert keresni, aki viszonozza a közeledést. Nálam bevált, több mint 3 évig rossz emberrel próbálkoztam, most viszont szerencsére megtaláltam azt a tanárom, aki mellettem van ha kell, segít és ugyanannyira szeret engem is mint én őt. Nagyon nehéz helyzetben vagy, hiszen nem lehet egyik pillanatról a másikra elfelejteni valakit. Én mindig abban bíztam, hogy ha nem találkozok vele olyan gyakran, vagy ha kerülöm nem fog annyira hiányozni a társasága, de még a mai napig nem sikerült teljesen kivernem a fejemből. Ha gondolod, írj egy üzenetet, Szívesen beszélgetek veled erről, vagy másról.

Kitartást :)

2016. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint úgy gondolod, hogy egy "beteg" ember tud segíteni egy másik "beteg" embernek? Ráadásul erősen félreérted (talán életkorodnál fogva is) az emberi reakciókat. A kéretlen közeledést a legtöbb ember zaklatásnak, bizalmaskodásnak veszi. Miből gondolod, hogy egy 13-14 éves tapasztalatlan gyerek tud segíteni egy 48 éves, sokat tapasztalt érett (öregedő) nőnek ?? Az embereken egyrészt nem lehet segíteni saját akaratuk ellenében, másrészt a legjobb segítség olyantól jön, akivel nem állunk semmiféle személyes érzelmi kapcsolatban, mert ő az, aki képes tárgyszerűen szemlélni a dolgokat.
2016. nov. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Menj tanárnak! Feltételezem, hogy te sem leszel kevésbé egészséges felnőtt, mint az a tanárnő. Ha szerencséd lesz kifogsz pályafutásod alatt pár magadhoz hasonló szeretethiányos, érzelmileg instabil, hormonoktól túltengő kamaszlányt, rajtuk kiéled majd a gondozási ösztönöd.


Viccet félretéve: egy igazi anyát nem fog pótolni semmi. Jobb beletörődni, mert felemészt. Én azt szoktam csinálni, hogy amikor valami csalódás, öröm vagy akármi jó/rossz érzés ér(ne), sgyszerűen úgy teszek mint aki nem érez semmit-meg lehet szokni, egy idő után nem sóvárogtam ennyire (anyai) szeretet, törődés után. Az egyik tanárom elnevezett robotnak. Hát nem ajánlom, de egy fokkal jobb, mint szenvedni.

2016. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!