Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim folyton...

Az osztálytársaim folyton lerondáznak. Hogyan tudnám kivédeni? 18/L

Figyelt kérdés
2016. nov. 23. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

Ronda vagy? akkor sehogy

Nem vagy ronda? akkor ne törődj velük, előbbutóbb abbahagyják.


Egyébként fogadni mernék, hogy max. azért vagy ronda, mert annak tartod magad, kétlem, hogy ne lenne olyan akinek tetszenél.

Bár ezt most így nehezen lehet megállapítani...

2016. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
65%
Szerintem, ha te sem vagy magaddal megelégedve, változtass magadon egy kicsit, menj el fodrászjoz, kozmetikushoz, vegyél pár menő ruhát. Ha dolyamatosan odafigyelj a kinézetedre, előbb-utóbb észre fogják venni, hogy már nem is vagy "ronda". Én 6osztályos gimibe jártam, 6-7-ben engem is sokat bántottak, de aztán elkezdtem megszépülni és megfordult a helyzet. Ma már csak csorgathatják utánam a nyálukat azok, akik akkor lerondáztak :)
2016. nov. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, de át kell nézni rajtuk, mert amíg látják rajtad, hogy bántanak a megjegyzéseik, addig nem fogják abbahagyni. Vérmérsékletedtől függően vissza is szólhatsz valami pikánsat, ha ismered a gyenge pontjaikat, de ebből könnyen lehet háború. Vigasztaljon a tudat, hogy neked minden esélyed megvan a szépülésre, ők viszont már örökké érzéketlen s'ggfejek maradnak.
2016. nov. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Küldenél képet magadról? Az alapján talán tudnék tanácsot adni.
2016. nov. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 gfarkas válasza:
100%
legy megelegedve magadal es hagyd a fraszba masokat !
2016. nov. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert érzik, hogy bombázzák vele az önbizalmad, ami a kérdésedből látszik is. Tojd le őket. Tudom, hogy mondani könnyű, de valószínűleg semmi köze a külsődhöz: nekik kell nagylánynak(fiúnak) érezniük magukat úgy, hogy valakit a földbe döngölnek. Ráadásul a korodbelieknek mindenki ronda, akinek nem ér seggig a haja és nincs IPhone-ja, szóval sanszos, hogy abszolút nincs köze a külsődhöz, csak az ő elvárásaikhoz. Az meg ne érdekeljen.

Amúgy ez elég fantáziálan bántás, ha többre nem telik, jó nagy IQ-betyárok lehetnek.

2016. nov. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Sunshinedoll ***** válasza:
Vonj vállat vagy nevesd ki őket. Abba fogják hagyni, ha látják, mennyire irreleváns a véleményük.
2016. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Minden emberben van valami szép, szem, száj, lelke, stb.

Nem ismerlek, de fénykép nélkül azt mondom neked, te vagy legcsodálatosabb a világon!

Csak az a társaság túl buta, irigyek és gyávák ahhoz, hogy ezt beismerjék.

Pszichológiában van olyan kifejezés "kopasz csirke elmélet". Amikor egy egyed bánt mást egyedet, akkor a többiek csatlakoznak, és nem tiltakoznak, nagy ritkán csak tartózkodnak a többiektől. És addig csipkedik, amíg le nem kopasszák, majd sebeket ejtenek, és végül nagy kárt okoznak szerencsétlenben. Ez valóban létezik a primitív társadalmakban, mint csirkék, nyulak fürjek között, vagy iskolákban, ahol tanárok takaróznak "kicsi fizetésem van" mögé és nem foglalkoznak rájuk bízott gyerekekkel.

Mennyi maradt hátra az iskola befejezéséig? ha még van pár év, akkor iskola váltás javasolnék.

Ne felejts el, csodálatos vagy!

2016. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad törődni mások véleményével. Lehet, azt gondolod, h jaj de egyszerű nekem ezt mondani, de nem... Sokáig egy szorongó/nagyon visszahúzódó személyiség voltam. Egyik suliba sem tudtam rendesen beilleszkedni (2 általános, most egy nyolcosztályos gimibe járok, 5. óta). A gimiben nem utáltak/utálnak kifejezetten, de a csapatba sosem illettem be. A suliban is alig ismernek. 9.-ben ez letört, nagyon befele húzódtam. Csak léteztem ott. 10.-ben aztán nyitottam, itt másodjára is bebizonyosodtam, hogy nemhogy az osztályba, de a suliba nem illek be. Nem tudtam senkivel szót érteni, sokszor nem tudtam befejezni a mondatot, ha éppen valakivel beszélgettem, mert jött egy érdekesebb személy. De ez már nem tört le, ugyanis 10.ben beiratkoztam egy a2 német tanfolyamra (a nyelvóra nem ér itt semmit, csak a faktnak van értelme), szombatonként jártam be, igaz, sokkal idősebbek voltak ott az emberek nálam, de ott rájöttem, h nem vagyok "hülye", értéktelen, csak más. Nyáron is németre mentem, ott ismerkedtem meg egy haverommal. Azóta az ő jóvoltából megismertem már embereket. Ill. van egy régi osztálytársam, ővele is beszélek néha/találkozom vele, de nagyon ritkán, sok a dolga. És itt jöttem rá valamire: a suliban sokfélét próbáltam, hogy ismerősökat szereznem, de csak nem sikerült. Nem, és nem, és nem. Nyáron, sulin kívül, ez azonnal sikerült. Sulin kívül mindig beleillettem a csapatba, suliban nem. Lehet, hogy te is hasonló vagy hozzám ilyen szempontból. Nem tudom, hogy mit javasoljak neked, de sulin kívüli társaságot keressél. Nekem ez segített. És már az osztályban is van egy olyan kisebb kör, akikkel szívesen beszélgetek, igaz, számukra is valószínű tizedleges tényező vagyok, de legalább szünetekben nem kell unatkoznom. Az meg, ha állandóan lerondáznak, azzal saját magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt. Igen, lehet, hogy valóban bűnronda vagy... De ki tudja, a szépség relatív. Egy szerintem bűnronda lány, rögtön 9. év elején megtalálta párját. (nem osztálytárs, 1 évvel alattam van) Egy nagyon dagadt lány osztálytársam nemrég kezdett el járni valakivel. stb... Szóval "kivédeni" úgy lehet, ha más társaságokba is eljársz, ott is próbálkozol. De ne osztályon belül. Ott semmi értelme nincsen.
2016. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Az én lányom most felső tagozatos, és gyönyörű. Nem én mondom, hanem mindenki, aki csak látja. És még őt is lerondázták a suliban! Ennek valószínűleg semmi köze a külsődhöz, hanem inkább ahhoz, hogy érzik rajtad a gyengeséget, hogy bánthatnak és ugye aki "gyenge", aki nem tudja megvédeni magát, arra rászállnak - ez egy állati ösztön nálunk, embereknél is. Azt nem tudják mondani, hogy pl. xenofób vagy, mert nem tudják mi az, és azt sem, hogy buta vagy, mert ha valaki okos, az a suliban nem menő, tehát csúnyának fognak nevezni, mert csak erre a sértésre terjed ki a fantáziájuk és a tudásuk. Ha valami frappáns válasszal megleped őket, először is leesik az álluk, mert arra számítottak, hogy füled-farkad behúzva félrehúzódsz a sarokba pityeregni, később pedig leszállnak rólad, mert így nem lesz benne semmi élvezet.
2016. nov. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!