Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár adhat fel egyszerre...

Pesti Lora kérdése:

Egy tanár adhat fel egyszerre 3 verset gyenge két hétre?

Figyelt kérdés
8. Osztályba járok, az igazgatónő a magyar tanárunk, mert, aki igazából a tanárunk az rákos. Na mindegy, az irodalom órán a drága szeretett tanárunk feladta József Attila Tiszta szívvel című versét péntekről szerdára. Ez nem is baj, de feladott mégy egy verset péntekre, ami jóval hosszabb a Tiszta szívvelnél, a címe A Dunánál, ami 11 versszakos. Ez még nem minden. Feladta Radnóti Miklós Nem tudhatom című versét. Összegezve: feladott 3 verset 2016. november 18.-án, Tiszta szívvel felmondása 2016. november 23., A Dunánál 2016. november 25., Nem tudhatom 2016. november 29. Ez sok szerintünk!

2016. nov. 27. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg nem, ennyit akár egy hétre is fel lehet adni. Nálunk egy vers a következö órára teljesen megszokott, még akkor is, ha 8-10 versszakosak
2016. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Ne tanuld meg. Mi történhet?
2016. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy sok. Mi minden óra elején verset mondtunk. Pár óra alatt mindet meglehet tanulni, A Tiszta szívvel meg kb egy mondóka.
2016. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Jovore orulni fogtok, ha csak ennyi lesz
2016. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%
Ha úgy érzed, hogy nem megy, ne tanuld meg mind! Az iskola van teérted, nem te az iskoláért, meg az igazgatónéniért. Nem kell hagyni, hogy eluralkodjon az életeden. Habár, figyelj, mind a 3-nak a felét megtanulod, arra vagy a kettest, vagy a 3-ast megadja. Csak legyen meg a szándékod azért, mert minél rosszabb jegyeket szerezni nem jó. Erőn felül nem kell, hogy teljesítsd, az nem kell, hogy rámenjen az iskola az életedre. Szüksége van mindenkinek szabadidőre, hogy kicsit lazítson, és magával is foglalkozzon. Valaki egyszer kiszámította, hogy az ő gyerekének össz-vissz 9 órája van saját magára egy héten maximum. Megszakadni nem kell az iskoláért, de azért készülj, csak legyen időd magadra is, ha már nem bírod, akkor állj meg, és pihenj! Amúgy nem kell rágörcsölni, ez csak egy jegy, egy osztályzat; másban meg te vagy jobb, mint a tanár, szóval ő meg pl lehet, hogy olyanokat nem tud, amiket meg te igen, szóval te is tarthatnál neki órákat. Mindenki tarthatna egymásnak. Bárki tanulhat bárkitől. Nem kell megszakadni az iskoláért, de azért készülj ügyesen. Hát én nemtom, én úgy voltam, hogy teljesítek amennyi tőlem kitelik, szóval én mindig addig csinálgattam ezeket, amíg volt rá időm, meg energiám, vagy ameddig meg nem tanultam. De ha sok a vers rövid határidőre, akkor nyugodtan tanuld meg csak a felét, a tanár ki fogja bírni. Ha olyat kér, ami néhány gyereknek számára nehéz, mert ráadásul nemhogy nem mindenki olyan jóképességű, mint pl a tanár dott esetben, akkor.. Nem is tudom már, hogyan akartam befejezni a mondatod. Talán úgy, hogy akkor nem kell teljesen megcsinálni, hogyha betarthatatlant, és valakinek erőn felüli dolgot kér. Mindenki tegyen meg amennyit tud, vagy amennyit jónak érez. Ez a te életed, ne hagyd, hogy föleméssze az iskola, de azért még csinálgassad a dolgokat, csak ha nem frissül fel közben az agyad, akkor ülsz fölötte, és telnek közben az órák, és csak megzabált pár órát a tananyag a te idődből, a te életedből. Adj bele mondjuk akkor 99%-ot, az elegendő, és akkor amennyi sikerül. De ha bírod, akkor mehet a 100% is, de ha már fáradt vagy, vagy nincs elég időd rá, akkor engedhetsz magad számára a tanár követeléseiből.
2016. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
*Ja egyébként adhat föl ennyit, szerintem ez spec nincs is szabályozva, mert nem is gondolná szerintem senki, hogy valaki egyszerre 3 memoritert ad föl, és szivatni akarja a gyerekeket adott esetben, vagy akár nem is, csak azt hiszi, hogy ez semmi, és elfeledkezik a többi tantárgyról is, meg ilyesmi. Ne aggódjál, nem lesz semmi baj, ha valamelyik nem fog időre menni. Majd a szüleid is megértik, te pedig ne legyél olyan szigorú önmagadhoz, ha te tudod, hogy lelkiismeretesen készültél, akkor minden rendben van, attól függetlenül, hogy a tanár ezt hogyan, milyen jeggyel értékeli. Csak magadnak akarj megfelelni, az elég.
2016. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kicsit sok, de minden joga megvan hozzá, hogy feladja.

Ráadásul ezek nagyon szép versek. (Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem szívem csücske az irodalom, egy kőkemény reálos vagyok, de én magamtól megtnaultam a két József Attila verset.)

A Tiszta szívvel mindössze 4 versszakból áll, egyenként 4 rövid sorral. A Nem tudhatom 36 sor, a Dunánál pedig 11 versszak, összesen 68 sor. Vehetjük úgy is, hogy 11 napod van 120 sor megtanulására. Naponta 11 sor meg nem olyan fú, de nagyon lehetetlen.

Ráadásul Tiszta szívvel és a Nem tudhatom nagyon könnyű szövegű, könnyen tanulható vers.

De ha neked ez sok, akkor ne tanuld meg. Legfeljebb nem leszel ötös. Nem kell, hogy mindenki az legyen. Aki meg ötöst akar, annak illik ezeket ismerni.


Ami pedig a verstanulást illeti: értelmezd, értsd meg a verset, és úgy tanuld! Sokkal könnyebb, mint szavak egymásutánját betanulni. Meglátod, ha értelem szerint tanulsz, nem is lesz olyan sok ez a 3 vers.

2016. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogj egy walesi bárdot, azt csapd hókon vele.
2016. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Most tényleg amiatt rinyálsz, hogy 3 nap alatt nem tudod megtanulni a Radnóti verset?


A többin már túl vagy, kiscsibe! Mit rugózol rajta? Azokat se tanultad meg, vagy csak elnézted a naptárt?

2016. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
34%
Tudod mi akarsz lenni, ha elvégezted az iskolát? Ha matematikus, programozó, nővér, felszolgáló vagy bármi olyan amihez nem kell az irodalom, akkor tojd le az egészet. Tudod mire jó a verstanulás? Hogy feleméssze az idődet. Két hét múlva úgy is elfelejted az egészet. Persze most valaki biztos benyögi azt, hogy de ezzel fejlesztik a memóriáját a gyereknek. Baromság. A memóriát lehet fejleszteni értelmes dolgokkal is. Inkább tanulj meg 50 extra szót idegennyelvből, annak még hasznát is veszed.
2016. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!