Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A legtöbb tanár utál valamiért...

A legtöbb tanár utál valamiért a suliban. Az okát tudom de változtatni rajta nem tudok. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kiutaztam egy évre amerikába mint cserediák és amikor visszajöttem új tanáraim és osztálytársaim lettek. Az új tanáraim pedig most azt gondolják hogy én hű de nagyon gazdag vagyok, mert az ofőm tudja hogy budapest melyik környékén lakom és folyamatosan beszólogat. Egyszer egy 5 perces késés miatt kiküldött majd óra végén amikor odamentem hozzá azt mondta:"rolex nincs otthon" ő az osztályfőnököm is egyben és osztálykirándulást szerveztük és felvetődött az ötlet, hogy sátrazzunk. Erre rám néz a tanár és mondja hogy van egy valaki aki jacuzzihoz szokott és neki biztos nem tetszene. Sok ilyenje volt még hasonló beszólogatásokkal. Szerintem azért csinálják ezt mert gyakran utazom mert apukám elvisz magával általában az üzleti útjaira és akkor szoktam fényképezni és lehet a facebookon valahogy eljut hozzájuk és irigykednek vagy nem tudom, mert suliban egyáltalán nem játszom a gazdag nagymenőt, az osztályban egyedül nekem van még csak iphone 4s-em és a büfében sem szórom a pénzt. Órákon is figyelek, jegyzetelek. A matek tanár egyszer azért írt be egy egyest mert nem hoztam a tankönyvet amikor azt év eleje óta nem is használtuk. Azon az órán sem használtuk csak látta hogy nincs a padomon és megkérdezte hol van. Irodalomból imád engem feleltetni egymás után. Aztán nagyin szigorúan osztályoz. Osztály társaim sem értik miért. Ezzel én nem tudok mit kezdeni főleg ha hazamegyek az ember kapja otthon is a szídást hogy miért nem tanulok amikor tanulok csak szivatnak... amikor meg bemennek a szüleim akkor meg adják a kedves gondoskodó tanárokat akik csak motiválni akarnak. Hát nem. Ezzel biztos nem motiválni akarnak.
2017. jan. 7. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Lol, elgurult a kereke az ofőnek. Én személyesen beszélném meg vele, akár kicsit agresszívebb hangnemben is. Lehet fordulni egyből az igazgatósághoz, de ne érezze úgy, hogy hátba döftétek, mert az ilyen ember ezt annak veszi.

Ilyen piti ügy miatt nem mondom, hogy válts iskolát, de én biztos nem bírnék magammal, ha egy/több tanár személyes okok miatt kipécézne magának.

2017. jan. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Jézusom...! Nehogy már komolyan vedd!


Ezek csak ilyen vicces beszólogatások, más, normális gyerek is nevetgélne rajta :)))


Egyébként azt nem tartom egyáltalán helyesnek, hogy a gyereket azért vesszük ki a suliból, mert "apa üzleti útra megy".


EZ pl. nem normális dolog, és nem is csodálkoznék, ha rejtetten ez nem tetszene neki.


Egy gyerek, aki tanköteles, nem azért van, hogy az útitársunk legyen. Nem szabadna ilyet csinálni felnőtt, felelősségteljes embernek. Ez például hatalmas hiba.

2017. jan. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
93%

Szerintem semmi probléma nincs azzal, ha az apukád elvisz téged az üzleti útjaira. Nyilván iskolában lenne a helyed, viszont egy vagy több olyan országba is ellátogathatsz, ahol rengeteg dolgot meg tudsz tapasztalni. Itt spec azt, hogy Amerikában mennyivel másabb az emberek mentalitása, mint Magyarországon.

Amerikában teljesen elfogadottak a cserediákok, ezzel szemben itt nem. Itt annyira frusztráltak az emberek, hogy helyből azt hiszik, hogy aki kint járt más országban, az biztosan szarja a pénzt.


Egyértelműen irigységről van szó. Egy tanár nem foglalhat párt azért, mert az anyagi helyzete nem engedheti meg neki, amit a szüleid anyagi helyzete megengedhet neked. Megaláznia vagy megbántania, ok nélkül beszólnia tilos! Nincs köze az anyagi helyzetedhez.


Én a helyedben megbeszélném vele, hogy ez bántó. Ha ezek után is kapnám a beszólásokat, akkor jelenteném az igazgatónak.

2017. jan. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez egyáltalán nem vicces, éretlen 12 éves szintjén álló középiskolai (?) tanárok. Köze nincs a diák magánéletéhez, egy jó iskola inkább örül, ha kicsit színesítik a diákok az iskolát. Önmagában nem lesz több valaki a világlátástól, de általában erős jellemformáló.


És az sem jött le nekem a leírtakból, hogy esetleg a kérdező adott volna rá okot (pl. flegma magatartás).

2017. jan. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elején egyáltalán nem voltam flegma csak már kezdett nem érdekelni és akkor mindig bemondtam hogy "hát...öhm...oké" tudom hogy ezt sem kellett volna és csak csendben tűrnöm de amikor már hatodjára idegesítenek ezzel (és hozzátenném, hogy nem poénosan, mert senki nem nevet rajta) akkor már nem tudok ölbetett kézzel ülni. De majd jelzem neki szemtől szembe hogy hagyja ezt abba
2017. jan. 8. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!