Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor kell elkezdeni tanulni...

Mikor kell elkezdeni tanulni az érettségire?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezditek el a felkészülést?

2017. jan. 12. 13:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Általános iskola első osztály.
2017. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
Folyamatosan. Nálunk még folyamatosan kellett kidolgozni a tételeket, és mivel nem nagyon volt net (otthon), ezért ezt könyvtárból - papírra csináltuk. És mire egy tétel elkészült, félig meg is volt tanulva.
2017. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ,hogy év közben mennyit tanulsz/mennyire vagy tisztában a dolgokkal. Én többnyire figyelgettem,így irodalomra és törire elég volt egy-egy hétvége a tételeket átnyálazni. Hozzáteszem,hogy volt olyan téma amit újrahúztam volna,ha azt kapom,tehát a tudásom.így sem volt pazar.

Matekra hetekkel előtte már gyakoroltam tanárral. Angolra és számtechre nem kellett készülnöm.

2017. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Éna szóbeli érettségi elött két nappal kezdtem el kidolgozni a tételeimet, de egy óra múlva hagytam a francba az egészet. Talán ez az egy óra volt az egész, amit az érettségire fordítottam
2017. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Bekecs Béla ***** válasza:
12%

Nem ösztönzök senki, hogy ne tanuljon érettségire, viszont én egy percet nem szántam tanulásra. Körülbelül ahogy elkezdtem a gimnáziumot szeptemerétől nem tanultam.


Telejsen felesleges ha van valami a világról a fejedben akkor sima. Így érettségiztem 3 tantárgyból 4-esre. 2-ből 3-masra. (matek, művészettörténelem) :)


Sok sikert. Én jól szórakoztam ezeken a napokon.

2017. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Előtte lévő héten. Kivéve, ha emeltezel. Akkor azokra illik hónapokkal előtte elkezdeni, (ha ötöst akarsz).
2017. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az utolsó évben folyamatosan dolgoztam ki a tételeket, ami tanulás volt konkrétan a szóbeli az pedig kb 2 hét. Utólag azt mondom a biológiára többet kellett volna szánnom, de pl angolból külön tanárhoz jártam évközben, hogy felkészítsen így arra érettségi előtt külön már nem is tanultam. szóbeli előtt igazából már csak a biosz, irodalom, magyar tételeket tanultam a két hétben. Írásbelikre így nem ültem le külön tanulni. Ott a matekot vagy tudod vagy nem, irodalomból is a szerencsén múlik mit húzol, történelemből én faktos voltam, ott megtanultam esszét írni stb. Nem tudom írásbelire hogy lehet ezen felül tanulni. A tételeket folyamatosan dolgoztam ki évközben. Így az a két hét már tényleg csak magolás volt az érettségi előtt.
2017. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2%
Előte napon lévő este át olvastam még ecer mindent és simán meg let.
2017. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a gimnáziumban folyamatosan erre készítik fel a diákokat.

De konkrétan szóbeli tétel kidolgozást és megtanulást utolsó előtti évben kezdtük el, ami persze meg volt. A többit pedig folyamatosan ahogy vettük az anyagokat.


Töriből nem kell minden anyag írásbelire, azokat kérheted a tanártól például, hogy mondja el, de azt elég utolsó év elején és az az évi anyagok mellett párhuzamosan tanulni őket. Szóbeli tétel meg azok közül (általában) húsz.

Magyar az írásbeli csak szövegértés meg fogalmazás, de mi ezt utolsó előtti évben kezdtük egészen érettségiig gyakoroltuk. Szóbeli tételek úgy mint töri. Ami már meg van harmadikban azt már akkor tanulgatjuk újra, kidolgozzuk, aztán a többit ahogy jön. A lényeg a folyamatos ismétlés. Írásbelire nem árt átnézni kötelezőket, címmel, műfajjal íróval/költővel, mert ha olyat választasz, kelleni fog bele irodalmi példa.

Matek az igazából csak típus feladat. Szinte minden évben ugyanaz, csak más számokkal. Utolsó évben készültünk rá, mert elég. Órákon, ugyanis egy idő után minden tantárgyból befejezitek az anyagokat, és már nincs mit venni.

Idegen nyelv, szintén csak gyakorlás az írásbelire. Csinálni kell folyamatosan a régebbi írásbeliket, de elég utolsó évben belekezdeni. A szóbeli tételek nem annyira nehezek. Utolsó év szintén, ha nem vagy annyira jó, dolgozd ki őket.

Hát, kb ennyi. :D Ugyan most változott az érettségi, de ha így beosztod a tanulást, akkor nagy gond nem lehet. :)

2017. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az igen 8-as, magyarból is átmentél? :D Kész csoda.
2017. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!