Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok, ti miben változtatnáto...

Diákok, ti miben változtatnátok az oktatáson, ha lenne beleszólásotok a politikába?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy milyen rossz az oktatás, és hogy a kormány miért nem csinálja meg végre a tanárok által régóta követelt reformokat. Valaki meg úgy gondolja, hogy inkább a tanárokkal van baj, mint a kormány oktatásügyi intézkedéseivel, hiszen intézkedésektől függetlenül egy jó tanár jó tanár marad, egy idióta pedig idióta, akárki is lesz kormányon. tehát az oktatás "csődje" a tanárok hibája is (efelé hajlok én is).


Épp ezért most arra vagyok kíváncsi, hogy TI DIÁKOK milyen változtatásokat szeretnétek, akár általános iskolában, akár középiskolában, akár főiskolán, egyetemen. TI miket szeretnétek, és nem pedig a tanárok.


2017. jan. 13. 17:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

Igaz, a heti 5 tesióra bevezetése, a KLIKK-esítés, a zsúfolt és értelmetlen tanterv beosztás, a tanárokra erőltetett papír munka -például, hogy a saját munkájukról írjanak napi szinten portfóliót-


Ez mind a tanárok hibája. Vagy hogy máig nincs rendezve a bérük a munkaórájukhoz képest. Szingapúrban csak azok jelentkezhetnek tanárira, akik az érettségi eredményeikkel a legjobb 20%-ban vannak, emellett rendes fizetésük van és gyakori továbbképzésük.


Csak úgy említés szintjén néhány téma. Tavaly érettségiztem, most egyetemista vagyok és amit tudok azt is csak a lelkiismeretes tanáraimnak köszönhetem akik egy percig sem követték az évente változó selejt minőségű tankönyveket, vagy rugalmasan kezelték a központból küldött tanterveket.

2017. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok már diák, de az irodalmi anyagon egy kicsit könnyítenék, mert 15-16 évesen abszolút nem értik még a gyerekfejű fiatalok, hogy mi a lét értelme, sőt nem is érdekli őket. Valahogy sokkal pozitívabb szemszögből kellene tanítani az irodalmat, s így megszerettetni, nem csak magoltatni, mert az irodalom és művészet minden ága az emberekről szól nekünk embereknek.
2017. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom a diákok többsége belelát-e annyira a politikába, hogy a tanáraiktól vagy a híradóban hallottaktól eltérő egyéni véleményt tudjon formálni.
2017. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Igaz már nem vagyok gimis 2 éve, de azért leírom.


1. A tesi órát lecsökkenteném heti 2-re vagy 1-re pl. teljesen felesleges nyűg az egész. Aki akar sportolni az fog is, aki nem és lusta annak csak felesleges szenvedés az egész és vagy trehányan csinálja a feladatokat, vagy nem is csinálja ha a tanár nem néz oda, vagy minden második órán át se öltözik. Rengeteg ilyen diák van.

2. A másik, engedjék a diákokat kijárni az iskola területéről legalább kaját venni a sarki boltba. Az én iskolámban ez tilos volt és sokszor osztályfőnökit is kaptunk érte.

3. A tanár ne életunt pofával jöjjön be, úgy hogy látszik rajta hogy elege van az egészből és ő is menne haza. Ezt úgy lehetne megszüntetni hogy eltörlik a 6-8-9. órákat. Mert ezek már tényleg csak szenvedések... senkinek sincs energiája már egy 7. 8. órához pl. pénteken.

4. Több hangsúly a matekra, és kevesebb értelmetlen magolás. Rengeteg diák nem érti a matekot, nálunk kisérettségin az osztály több mint fele megbukott, gimnáziumban! Elgondolkodhatnának végre a tanárok, persze biológiából be kell magolni a sok kis értelmetlen részletet amikor nem is kötelező érettségi tantárgy és a tanár tisztában van vele hogy az osztályból összesen 2-3 ember fogja a biológiát választani. Meg persze magoljunk verseket, amikor matekból a fél osztály bukik.

Az irodalom tanárom egy évben kb. 20 verset adott ki nekünk, és addig írta az 1-eseket amíg fel nem mondtuk őket. Csak a magolást értékelik.

Irodalom kisérettségi:

(Nem tanultam rá semmit, még tételem se voltak)

Irásbeli: 4-es lett.

Szóbeli: megbuktam mert egy tételt se tudtam.

A tanárt nem érdekelte hogy 4-es fogalmazást írtam, megbuktatott.

A 4-est figyelmen kívül hagyta. Csak az számít amit bemagolsz. De kérdem én miért ennyire fontos? Ha úgy is elfelejtjük? Főleg ilyen szűkös határidőkkel? Mégis hogyan lehetne valamit minőségi szinten megtanulni?

5. És az utolsó: a tanárok a mi iskolánkban a problémás gyerekeket próbálták minden áron eltakarítani az iskolából. Nem úgy álltak hozzá, hogy segítenek stb. Nyilvánosan megaláznak, beszólogatnak, megjegyzéseket tesznek, levegőnek néznek. A diákokat a családi helyzetük alapján ítélik, ha a tanár ismeri anyucit apucit vagy valakit akkor már normálisabban bánik vele. Egy jól öltözött diákkal már alapból normálisabbak a tanárok. Nincs egyenlőség. Ráadásul seggnyalással nagyon sok mindent el lehet érni, sajnos.

6. És az utolsó. Nem kéne megengedni hogy a diákok hátra üljenek és elöl üres asztalok maradjanak. Mindenkit előre kell ültetni, szétszedni a bandákat stb. hogy mindenki figyeljen.

2017. jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
A tesi a legrosszabb. Talajtorna, szekrényugrás, stb.. Van aki retteg a bukfenctől az osztályomban, és a tanár ráerőlteti. Ráadásul mindez heti 5ször! Inkább megszerettetni kéne a tesit nem fordítva..
2017. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

A tananyagon változtatnék mindenképpen. Persze, van egy alapművetség, amit illik az embernek tudni, de egy bizonyos pont után már túl sok a bejövő információ. Hogy konkrét példát hozzak, mondjuk a történelem. Persze egy fontos és izgalmas tantárgy, de szerintem teljesen felesleges bemagolni száz évszámot, meg az összes csatát. Sokkal jobb lenne az összefüggésekre rávilágítani. Szerencsére ilyen téren jól jártam, mert a töri tanárunk sokszor tart "spontán órákat", amikor kivesézzük az amerikai elnökválasztást vagy például a terrortámadásokat. Lehetnének új tantárgyak is, aminek a keretein belül megtanulhatnánk, hogyan kell számlát befizetni vagy kiskortól már neveleni a gyerekeket a környezetvédelemre. Továbbtanulási tanácsadások és egy kis alapszintű pszichológia és önismeret. A mai rohanó világban szerintem nagyobb hangsúlyt kéne fektetni a stresszlevezetésre és az egészséges életmód kialakítására, mert a gyerekek sajnos nem mindig kapják meg ezt otthon. Ezekkel a dolgokkal sokkal életképesebb embereket lehetne kiereszteni az oktatási rendszerből, mint ha csak feladnák neki Ady életrajzát és egy számmal értékelnék, hogy mennyire tud magolni. A gyerekek logikáját és gondolkodását kéne fejeleszteni, mivel a mai világban a lexikális tudás másodlagos, mert csak egy kattintás és kész. Persze nem szabad átesni a ló másik oldalára, mert nem lehet mindent arra alapozni, hogy "jaj, majd kiguglizza...", de kéne egy arany középút. Szerintem a házifeladatok se mindig a legjobbak. A matek meg a nyelvek nyilván gyakorlással rögzülnek, de amiből felesleges leckét adni, abból ne terheljék már az gyekreket, könyörgöm! Főleg egy alsó tagozatost. Én jó képességű gyerek vagyok, odafigytem órán, a házi megvolt napköziben 10 perc alatt, de ezzel nem mindenki van így. Nap, mint nap látom a saját húgomon. Hazaér ötkor, és leül tanulnj. Egy nyolc évesnek, játszania kéne délutánonként a friss levegőn a barátáival. Mondjuk ez már nevelés függő is, bocsánat, kicsit elkanyarodtam a témától. Visszatérve az oktatásra, sok helyről hallom, hogy jobb lenne a természettudományokat nagyon alapszinten tanítani, és majd a tanuló dönt, hogy érdekli-e komolyabb szinten. Én ezzel nem igazán értek egyet. Én például műszaki pályára készülök és ha csak faktválasztás környékén kezdenék foglalkozni fizikával, akkor nagyon sokat kéne tanulnom, hogy olyan szinten legyek, amivel képes leszek házakat tervezni. Ja és még egy dolog: hasznosabb lenne kisebb létszámú csoportokban tanítani, így mindenkire tudna figyelni a tanár, jobban ismerné a diákjait. Szerintem a sikeres oktatási rendszernek az alapja az első néhány osztály. Ha ilyankor sikerül felkelteni a gyerek érdeklődését, megtanítani az illemre, a környezetvédelemre, megtanítani jól tanulni, akkor később már rosszabb körülmények között is képes lesz a legjobbat kihozni magából. Szóval kisgyerekeknél sok túra a természetben, kísérletek és a szociális érzékenység fejlesztése (például idősek otthona vagy állatmenhely). Bocsánag ha kicsit hosszú lett. :)

16/L és gimnazista

2017. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lényegre törőbb oktatás kéne, rendszerezni összekapcsolni a dolgokat, hogy a diák lássa az összefüggéseket és lássa maga előtt a célt: az érettségit, vagy szakmát. Nincs értelme feleslegesen elmélyülni a kitérőkben.
2017. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a tananyag tele van felesleges dolgokkal. Például, a fizikán/kémián biztosan egyszerűsítenék, de minimum vennék el belőle.

A heti öt tesi felesleges.

Az énekórának értelmét nem látom. Nincs hangom, akkor miért erőltetik? A kottázásnak meg csak akkor van értelme, ha játszok hangszeren, de nem.

A tanároknak fenn kell tartani az érdeklődést, mert a,úgy engem a kémia teljesen hidegen hagy. Nem csak lehadarni az anyagot, aztán dolgozat.

Reggel mindenki fáradt, szóval oda egy egyszerűbb órát kéne berakni. Tesit, ha már az olyan fontos.

Rengeteg olyan dolgot kell megtanulni, amire az életben nem lesz szükség. Holott vannak dolgok, amit pedig kéne. Szerintem az se ártana, ha tanulnánk, vagy legalábbis beszélnénk a politikáról, a társadalom helyzetéről, ügyintézésről, főleg pénzügyekről.

A tesómnak például kötelező a hittan. Minek? Nem vallásos, akkor nincs értelme, hogy ezt hallgassa. Persze, van olyan része, ami alapműveltségnek számít, de akkor legyen inkább matekon helyette.


16/L

2017. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Többnyire egyetértek a válaszokkal én is. :)
2017. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban, kevesebbet kéne tanulni, csak a legalapvetőbb dolgokat, de azt viszont tökéletesen. Középiskolában pedig már nem lenne kötelező az összes tantárgyat tanulni, csak a magyar nyelvtant és mellé egy idegen nyelvet, a többit meg mindenki szabadon kiválasztja.
2017. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!