Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Órákon leblokkolok, mi lehet...

Órákon leblokkolok, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egyetemi (sőt igazából már gimis ) órákon mikor a saját véleményemet kell kifejeznem ( tehát gyakorlatilag szerepelnem kellett ) egy olyan témáról, amihez nem volt elég felkészülési időm, hirtelen zavarba jövök. Pl. egy gyakorlati órán ahol vagyunk tizen x valahányan és épp verset vagy más művet elemzünk közösen ( még korábban nem olvastam a darabot) és hozzám kerül a szó akkor összedöl a fejemben minden. Hirtelen szédülök , kipirosodik az arcom és nagyon nehezen jön össze akármi mondanivaló. Álltalában vagy jót mondodok vagy azt mondom hogy nem értem , tehát nincs az hogy habogok össze-vissza de ez az út , amin ilyenkor végig megyek agyban elég rossz. Kudarcként élem meg az egész sztorit , csak elveszi az önbizalmamat. Egyébként olyan témáról tudok beszélni , függetlenül a közönség számától amiről fel tudtam készülni időben.


Valami tipp vagy tanács az ilyen helyzetek elkerüléséhez?


Előre is köszönöm mindenkinek!



2017. jan. 15. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne görcsölj. Vedd úgy, hogy nincs vesztenivalód és rajtad nem múlik semmi. Ne azon rágódj, hogy mit nem tudsz, hanem arra törekedj, hogy a legjobbat kihozd az adott helyzetből. Ha nem is sikerül, ne bánkódj, a lényeg, hogy 1000* nagyobb problémák vannak a világon, mint ez, és sokan még azon se görcsölnek.
2017. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, bár tudom, hogy mondani könnyű. De ha kicsit megnyugtat, nem vagy egyedül. Én is ilyen vagyok például, csak nálam még rosszabb: Én - ha akár csak pár ember előtt, de szerepelnem kell - azt is elfelejtem, amit amúgy tudtam, és nyugodt állapotomban tudnám is. Szóval tudom, milyen érzés. Csak én úgy leblokkolok, hogy tényleg a felére lecsökken a tudásom.

Alapvetően a hozzáállásunkat kellene megváltoztatni, ami nyilván nagyon nehéz, sok kitartást és időt igényel, na meg türelmet és folyamatos talpraállást a "kudarcaink" után, amik valójában csak a mi fejünkben igazán kudarcok.

2017. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom , hogy legbelülről egy megfelelési kényszer is dolgozik bennünk s ismeretlen/ nehéz témákról nehéz beszélni vagyis értelmes mondatokat megfogalamazni úgy, hogy többen is ülnek bent .
2017. jan. 15. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, a megfelelési kényszer nálam alap sajnos. De ezért írtam, hogy alapvetően a hozzáállásunkat kellene megváltoztatni. Tudom, hogy nem tudok mindenkinek megfelelni, azt is, hogy nem is kell, mégse tudok a gondolattal teljesen azonosulni, és tenni mások véleményére. Ezért kellene ezt (is) tudatosítani minél inkább nálad is meg nálam is.
2017. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!