Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diák világnézeten alapuló...

A diák világnézeten alapuló véleménye képezheti-e egy iskolai felelésnél az értékelés egyik szempontját?

Figyelt kérdés

Mi a helyzet akkor ha az iskola által tanított és számonkért tananyag és a tanuló világnézete ütközik és a tanuló a világnézete képezte alapon véleményezi a tananyagot?

Lefordítva: biológia stb tárgyak élet keletkezése evolúció stb. témakörök. A diák felel és elmondja az anyagot, minden maximálisan rendben, az utolsó betűig úgy mondja fel ahogy a könyvben van. Majd miután végzett a kifejtéssel közli hogy szerinte mindaz amit elmondott az utolsó szóig egy kapitális baromság, egy rakás szar és semmi nem igaz belőle. A világot kérem Isten teremtette, úgy ahogy a megfelelő helyen írva vagyon, nincs evolúció, meg véletlenszerű önszerveződés stb.

Tanár erre egyest ad.

Kérdésem: jogos vagy nem?

A tananyag számonkérésre került, a diák az utolsó szóig szolgáltatta azt amit kértek tőle. Majd kifejtette világnézeten alapuló véleményét. Hol itt a gond?

Most lehet mondani hogy a felelésnek és tananyagnak nem képezi részét az egyéni vélemény, de hát emberek vagyunk és nem magnetofonok, annak nincs értelme hogy a diákon benyomok egy gombot mint egy magnón az lejátssza amit várok és utána kikapcs.

Meg ugye ki és milyen alapon veheti el a jogot valakitől hogy ha már betanultatnak vele valamit amiről ő azon a véleményen van amin akkor legalább a véleményét hozzáfűzhesse.

Ha már (a diák szerint!) szart etetnek vele legalább azt ne várják tőle hogy azt mondja hű de finom. Annyi joga csak van hogy megmondja „kérem szépen ez egy nagy szar. Szerintem. megeszem mert muszáj de akkor is egy szar”.


Vélemények? A felelet egyes lett. Szerintem a felelet ötös. Kétség nem férhet hozzá.

Trollok kedvéért!!

Ebben a sztoriban nem az egyes a lényeg le van szarva 1 db egyes, hanem a gondolkodásmód ami a sztori mögött húzódik.


2017. jan. 18. 08:52
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
21%
Elvileg nem képezhetné. Gyakorlatilag - amint látod - az a legmeghatározóbb, hogy mi a véleményed. Ha a bioszon meglepődtél, akkor törin ki se menj szerintem... :D Ha ma lennék gimis és liberális tanárom lenne, valószínű nem állnék ki, hanem előre bekérném az 1-esemet. (Emelten érettségiztem, 5-ös lett.)
2017. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
97%
Nos ha ezt ilyen formába adja elő én is karót írtam volna be a stílus miatt. Ha normálisan higgadtan szarozás nélkül mondja el akkor az a világnézet kifejtés, akkor ha tudja a tananyagot jogtalan mert amit a könyv írt tudta. Amúgy meg elég kamu szagú mert az ilyen emberek egyházi suliba járnak.
2017. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
89%

Számomra mindig nagy rejtély volt, hogy mi okból siklik félre valakinek az elméje olyan szinten, hogy értelmes, intelligensnek tűnő ember létére az utolsó kanyarban beborul az árokba és ott marad örökre.

Nem egy ilyen embert ismertem már, akiben minden passzolt, minden tetszett, nagyon megtudott fogni, de a végén lejáratta magát egy ilyen alap tényeket megcáfoló bullshit szöveggel, és onnantól kezdve már bármit mondott hülyének néztem. Teljesen érthető amit a tanár csinált. Nem a középkorban élünk, hogy ilyen hatalmas téveszméink legyenek. Még szép hogy nem tetszik a tanárnak. Ez olyan mintha arcon köpnéd a tudományt, mindent amit idáig elértünk.

2017. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%

Jogos az egyes. A velememyedre nem volt kivancsi, plane ilyen stilusban. A tanarnak fegyelmeznie es nevelnie is kell nem csak tanitania.


Gondolom foldrajzon meg azt fogod feszegetni, hogy a fold lapos. Fizikan meg, hogy nincs gravitacio meg radioaktiv sugarzas. Tarsadalomismereten pedig a reptilianokrol fogsz esszet irni.

2017. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Nos ha mindent elmondott amit kellett, és jól mondta, akkor nem egyes a felelet. A diák egyéni véleménye meg le van ejtve, senkit nem érdekel, nem az órán a helye.
2017. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

" Nem a középkorban élünk, hogy ilyen hatalmas téveszméink legyenek."


És ki vagy te vagy bárki más kicsoda hogy elvitassa tőlem a jogot a hithez BÁRMIBEN?


Hát ha én azt akarom hinni hogy rózsaszín csigák teremtettek minket ki vagy te hogy azt merészeljed mondani hogy nincs jogom ezt hinni?


Azt elvárhatod tőlem hogy kimondjam: nem így van.

De azt nem várhatod el tőlem hogy el is higgyem. Hát ha én úgy döntök nem hiszem akkor te pöröghetsz a tengelyed körül akkor se fogom elhinni.

Szórhatod az egyeseket, vagy más korbna és helyen a botütést, a korbácsot, a máglyát, akkor se fogom azt hinni amit te akarsz.

Arra rákényszeríthetsz hogy azt mondjam amit.... de SOHA nem kényszeríthetsz rá hogy higgyek is benne.

Soha.

Na itt a hiba.

2017. jan. 18. 10:33
 7/59 A kérdező kommentje:

"A diák egyéni véleménye meg le van ejtve, senkit nem érdekel, nem az órán a helye."


csak annyi: egy skandináv országban ez a tanár már állás nélkül lenne, de lehet nem csak állás nélkül, hanem hivatásától is eltiltva.


" senkit nem érdekel"


Nos, oké, ebben az esetben viszont értékelés alapját sem képezheti ugye.

És ha értékelés alapját nem képezheti akkor a szankció magát a véleménynyilvánítást mint olyat érte (és nem a tartalmát).

Ha a vélemény le van ejtve akkor nem azért kapta a diák az egyest mert a véleményében azt mondta amit, hanem azért mert pusztán véleményt mert mondani.

!!!!


Na ezt adjuk össze!

2017. jan. 18. 10:39
 8/59 anonim ***** válasza:
68%

Nah ez az a stilus amit nyugodtan lehet egyessel jutalmazni. Vagy civilkent egy irdatlan nagy fulessel.


Ki vagy te, hogy a te hitedet ne lehessen kritizalni? Hogy mereszeled megmondani masoknak, milyen velemennyel legyenek rolad meg a teveszmeidrol?


Senkit nem erdekelt volna a marhasagod, ha csondben maradsz. De nem tetted, mert olyan eros benned az igazsagerzet. Legkozelebb talan okosabb leszel, bar erre nem sok eselyt latok.

2017. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
97%
Ez a tipikus mindenki hülye csak én vagyok hintaló. Ha elmész egy esküvőre tehénszaros munkásruhában meg gumicsizmában mert a te vallásod szerint így illik akkor valószínűleg nem engednek be mert nem oda illő ahogy kinézel/viselkedsz. A tanórán sem vallási sem politikai se más véleménynek nincs helye főleg nem ilyen bicskanyitogató stílusban. Magadban azt gondolsz a tananyagról ami jól esik sőt bárkivel szabadon megvitathatod a gondolataidat de nem a tanórán nem felelés közben és nem bunkón. Annál nagyobb szemtelenség nincs mint hogy lehülyézel valakit aki kétszer annyi idős mint te. Nem mellesleg neki is joga van a biológiában hinni ahogy neked a teremtéstörténetben gondolom ő sem hülyézett le emiatt.
2017. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

"Nem mellesleg neki is joga van a biológiában hinni ahogy neked a teremtéstörténetben gondolom ő sem hülyézett le emiatt."



!!!!! Á nem!!! ugye nem.... nem hülyézett le, csak azt mondta egyes= lehülyézett.


Ugyebár.


Egyébkétn ha már nézeteknél tartunk és annál kinek van joga a nézeteivel meg világnézetével mást traktálni? hát és ha én a tankönyvet tekintem egyfajta nézetnek? Akor mégis mi van? Kijelentettük épp most hogy senkinek nincs joga a saját nézeteit másra erőltetni... folytassam?

2017. jan. 18. 11:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!