Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért engedik a tanárok az...

Miért engedik a tanárok az ilyeneket javítani? Nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Nálunk a gimiben/ált. suliban is így volt, meg most húgom sulijában is.

Mire értem:

Akik végigpofázzák/rendetlenkedik az egész tanévet, zavarják az órát, vagy pedig látványosan le se sz@rják a tanulást, aztán félévkor meg év végén meg kuncsorognak a tanárnak a javítási lehetőségért, a tanár meg engedi őket javítani, és lám, máris átvészelték az évet pár kegyelem sz@r jeggyel.


Aki meg gyengébb tanuló, attól meg egész évben elvárják a hajtást egy nyamvadt kettesért vagy hármasért is, míg az ilyen debil, antiszociális barmoknak nyugodt szívvel bevágják a 2-est a legigénytelenebb munkára is. Csak szerintem igazságtalanság ez?

Húgomék osztályában volt olyan, aki gyengébb tanuló, javítani akart, de a tanárok kijelentették, hogy év közben kellett volna keményebben tanulni, nem javíthat. De az olyannak persze megengedték a javítást, aki egész évben le se kakálta az egészet, meg rendetlenkedett.


Miért kell ezt engedni?

Ha én tanár lennék, biztos, hogy nem engedném javítani azokat se félévkor, se év végén, akik le se bagózták az egészet, mert nem félévkor vagy év végén kéne csak belehúzni vagy tanulni. Aki meg gyengébb képességű, az természetesen kapna esélyt.

De akiről még a tanárok is tudják, hogy sz@rik az egészre, azt miért engedik át kegyelem kettesekkel??

Ha én tanár lennék, úgy meghúznám ezeket év végén, mint a huzat, aztán felőlem járhatná újra az adott osztályt 10-szer is, engem az sem érdekelne.


Miért jó ez a tanároknak?



2017. jan. 21. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Ennek az az egyszerű oka, hogy a gyengébb tanulókat ösztönözni akarják a jobb teljesítményre, mert ők nem "reménytelenek" úgymond.

Az idiótákat meg azért rugdossák át, mert ők a tanároknak is csak nyűgöt jelentenek, ezért átengedik őket kegyelem jegyekkel, hogy minél előbb eltakarodjanak a suliból. Mellesleg az én általános iskolámban volt olyan gyerek, aki 15 évesen végezte el az 5. osztályt, mert mindig megbuktatták (nem tanult soha semmit). Aztán 17 éves korában megbukott még egyszer de akkor már röpült is a suliból. Ilyen is van...mellesleg a hülyéket én is annyiszor megbuktatnám ahányszor ők ezt nem szégyenlik.

2017. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Goreh válasza:
Sajnos ez nagyon tanárfüggő... Ha javítani akarsz és nem engedi, akkor beszélni kell vele egy fogadóórán vagy neked vagy a szüleidnek, hogy te igenis nagyon szeretnél javítani. Ha ezt nem teszi, akkor szóljatok a felettesének (igazgató vagy helyettes) és hátha megoldódik. De sajnos neki is igaza van, mert egész évben tanulni kell, vagy ha nem megy olyan buzgóan, akkor csak külsőleg mutasd meg hogy te tanulsz (jelentkezel, odarakod magad az órán). <-- Ezekkel már jó esélyed van. A hülyéket meg sz@rd le a fenébe, nem kell miattuk bajba esni, meg amúgy se csinálhatsz ellene semmit. Bármilyen rosszfejű a tanár, ha látja hogy te az ő érdekébe jársz (NEM NYALSZ!), akkor meg lesz az a jó kontaktus. Remélem segítettem...
2017. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ez nem velem történt meg, én sosem álltam bukásra, csak érdekel, hogy miért ilyenek sokan
2017. jan. 21. 10:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg akarnak szabadulni a gyokerektol, nincs kedvuk meg egy evet szenvedni veluk. A gyengebb tanulo viszont lehet, hogy meg egy ev tanulassal mar megertene az adott tantargyat, ellentetben az artikulalatlanul uvoltozo leha majmokkal. Mondjuk utobbiak eseteben en inkabb a kirugatason faradoznek, nem kell, hogy rontsak a levegot. Nalunk is nem egy ilyen emberke volt, aki alfahimnek erezte magat attol, hogy tonkretette joforman az osszes orat.
2017. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez megy és én sem értem.

Van egy gyerek az mi osztályunkban is, aki lebukott hozzánk. És van néhány óra, amin csoportbontásban vagyunk és amikor megbukott és átjött hozzánk, megint abba a csoportba került volna, ahol az a tanár tanit, aki őt megbuktatta, erre kihisztizte, hogy rakja át őt az osztályfőnök a másik csoportba, mert megint szivatni fogja a tanár és megint megbuktatja..Jó, átrakták a másik csoportba, ahol érdekes módon megint ő az, akit állitása szerint a tanár ki nem állhat és ott is bukásra áll :D

Meg én egyébként úgy tudtam, bár lehet, csak a mi iskolánkban van ez igy, nem tudom, hogy elvileg 16 éves korig tanköteles valaki és ha 16 éves elmúlt és megbukik, az iskola simán kicsaphatja. És ez a gyerek már egyszer amúgy is megbukott és azóta is csak a tanárok jósága miatt nem bukott meg egyszer sem, konkrétan minden nyáron pótvizsgázik valamiből és az egyik tanár mondta is, hogy semmit nem tudott a legutóbbi pótvizsgán se, csak azért engedték át a, mert sajnálták, nem akarták pont 12. előtt megbuktatni..De ha még egyszer megbuktatták volna, ki lehetett volna rúgni az iskolából és ha az ilyen emberektől megszabadulnának, nem 4+ éven át könyörögnének nekik a tanárok, hogy jajj lécci tanuljatok már, ne bukjatok már meeeg..,akkor az iskola szinvonala is javulna, és még az órákat is normálisan meg lehetne tartani..

Szóval én azt mondom, hogy azzal, hogy nem buktatják meg az idiótákat, csak a többiekkel csesznek ki, akik figyelnének az órákon. Én ha tanár lennék, nem engednék át senkit, aki bukásra áll, még azt sem engedném meg, hogy javitót irjanak..Vagy ha valaki annyira javitani szeretne, felajánlanám az osztálynak, hogy mindenki megirja a dogát, vagy senki sem, de komolyan, az milyen már, hogy mások egy éven keresztül szopnak, ezek az emberek meg egész évben csak átbeszélgetik az órát, meg minden, aztán az egész éves anyagból kiválasztanak egy db kis leckét és annyit megtanulnak és ezért nem buktatják meg őket :"D Tiszta röhej..

18l

2017. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem is igazságtalan, de tanára válogatja.

Én sem voltam az a hű de jó tanuló, viszont nagyon szorgalmas.Nekem speciel sokkal többet kellett tanulnom, mint azoknak, akiknek jól ment a tanulás.

A matek nagyon nem ment. Vért izzadtam a kettesért, meg a hármasért is, apukám fizette a külön tanárt, ahol ment is, de ennél a tanárnál nem. Nálunk is voltak olyanok, akik végig pofázták az órát, meg csak a baj volt velük, mégis megkapták a kettest, hármast. Félévkor engem is meghúzott, pedig tudta, mennyit gyakorlok, mennyit tanulok.....( Nekem is mondta,hogy még ennél is többet kellett volna tanulni.....Mikor így is napi több óra ment el csak a matekra..

2017. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A tanárnak nem érdeke megbuktatni a rosszul viselkedő diákokat, mert akkor tovább maradnak a suliban, és tovább kell velük foglalkoznia a tanárnak. :D A tanárnak kifejezetten az a jó, ha átmegy az ilyen gyerek elsőre mindenből és "hamar" megszabadulnak tőle!
2017. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, ez nagyon igazságtalan.

Azt írják az előző válaszolók, hogy azért, mert a tanár hamarabb meg akar szabadulni az ilyen diákoktól. Ha tényleg ez a célja, akkor hívja fel a szüleit, és beszéljen velük, hogy ha továbbra is így viselkedik a gyerekük, akkor kirúgják. Ha folytatja, rúgják ki. Az ilyen f...kalapok úgyis zavarják a többi diákot is. De nehogy már az legyen, hogy még kivételeznek velük, azért mert nem tudnak viselkedni!

2017. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

Minden javítást engedni kell, mert ez mutatja meg a tudás (bizonyos részét), nem pedig a magatartás. Az iskolarendszer hibája, ha olyan tanulók kerülnek egy közösségbe, akik képtelenek együtt dolgozni, de ettől még a link tanuló elégtelen szorgalma és magatartása nem egyenlő a tudásával.

"Húgomék osztályában volt olyan, aki gyengébb tanuló, javítani akart, de a tanárok kijelentették, hogy év közben kellett volna keményebben tanulni, nem javíthat."

Marhák....

2017. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Minden javítást engedni kell, mert ez mutatja meg a tudás (bizonyos részét), nem pedig a magatartás. Az iskolarendszer hibája, ha olyan tanulók kerülnek egy közösségbe, akik képtelenek együtt dolgozni, de ettől még a link tanuló elégtelen szorgalma és magatartása nem egyenlő a tudásával."


Igazad van, javítani engedni kell... de a magaviselete miatt el lehet tanácsolni. Csak sajnos ezt se teszik.

2017. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!