Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell a tanároknak,...

Miért kell a tanároknak, osztályfőnöknek és osztálytársaknak együttes erővel támadnia azt a diákot, aki nem akar részt venni egy osztálykiránduláson?

Figyelt kérdés

Sajnos több ilyen esetről is hallottam már. Miért nem tudják elfogadni, hogy mindenkinek joga van eldönteni, megy-e osztálykirándulásra vagy sem.


Érvelnek a demokráciával: a többség menni akar, akkor menjen mindenki. De a demokrácia nemcsak a többség akaratának érvényesüléséből, hanem az egyéni szabadságjogokból is áll: ha nem akarsz valamit megtenni, nem kell megtenned (ha meg akarsz valamit, akkor megteheted, kivéve, ha az bűncselekmény).


Érvelnek azzal is, hogy ezt az osztályfőnök a diákok miatt szervezi, és ha nem jön mindenki, akkor hiába az egész. Miért is? Ha 30 diákból mondjuk 15 elmegy, akkor miért lenne hiába az egész? Az a 15 ember nem számít? Meg amúgy is, nem az a normális hozzáállás, hogy ha én teszek valamit (veszek valamit/szervezek neki programot) azért, hogy másnak jó legyen, de a másik azt mondja, hogy kösz, de nem fogadom el, mert ettől nem lesz jobb/rosszabb lesz nekem, akkor nem erőltetem rá? Hiszen érte csináltam, de ő azt mondja, hogy neki ettől nem lesz jobb. És szerintem ő jobban tudja, hogy ő mit akar, mint én.


Azt is mondják, hogy az osztályközösség miatt menj el. De vannak olyan diákok, akik nincsenek jóban az osztálytársaikkal, és ez nem minden esetben az ő hibájuk. Helyes dolog a tanárok részéről támadni egy olyan diákot, akit mondjuk kiközösítenek, hogy nem akar osztálykirándulásra menni?



2017. jan. 23. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Az a baj, hogy pont az ilyen diákok, akik ennyire elzárkóznaka többiektől, esélyt sem adnak annak, hogy mégis megpróbálják magukat jól érezni érzik támadásnak még a segítő szándékot is. A tanár ilyenkor zsákutcába kerül. Vagy hagyom Zolikának, hogy kivonja magát és ezzel még inkább leírja magát az osztálytársai előtt, holott egy lazább, felszabadult közegben lehet találna olyan embert, akivel kijönne vagy megpróbálom rábeszélni, de akkor pedig azt hiszi kényszerítem és csak bántani, támadni akarom. Sehogysem jó. Bárcsak Zolika ne lázadna ennyire mikor tényleg csak jót akarok.
2017. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gimiben -és 1x általánosban- volt ilyen tapasztalatom. Utóbbinál a tanár viszonylag megértő volt, bár alaposan körüljárta az okát, hogy miért nem, de megértette.

Gimiben nagyon rossz volt az osztályközösség, az ofőről nem beszélve, erre bizonyíték, hogy csak egy "kirándulás" volt a szomszéd varosba. Teljesen odáig volt mindenki, hogy mit képzelünk, meg, hogy mi az, hogy nem akarunk az osztály része lenni stb... Na most, aki elment, az úgy jött vissza, hogy kár volt.


A kérdésre válaszolva, egyáltalán nem tartom helyesnek ezt a magatartást, a leírásod jól megvilágítja, hogy miért. Sokan nem zárkózottak, vagy örülnek, hogy nem kell az osztályukkal lenniük, illetve el tudják dönteni, mit akarnak.

2017. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk és az ismerőseim körében sosem volt ilyen, és ez így is van rendjén. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy szeretne-e menni vagy sem, érdekes módon ezt felénk el tudták(tudják) fogadni. Én veled értek egyet, és szomorú, hogy valahol ez nem így működik.
2017. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Clay Morrow ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én negyedik éve ebbe vagyok benne és lassan már megszokták, hogy mindenhonnan hiányzok illetve mindig elutasítom. Pedig kilencedik osztályban majdnem minden kirándulásra elmentem, jól éreztem magam, de nem kérek többet belőle. Nálam három dolog miatt nem működik a dolog: ofőm, osztályom, én. Négy éven keresztül akar zsarnokoskodni, kilencedikben ment is neki a dolog, megutáltam, mint a szart, meg ezt az egész kirándulásos dolgot. Az osztályommal nem rossz a kapcsolatom, elég kevesen vagyunk (12), de valahogy mindig is kívülállónak éreztem és érzem magam közöttük. Jóba vagyok padtársaimmal amíg nem hagyom el a sulit. Bedőlnek, behódolnak sokan az ofőnek és még adják is alája a lovat, meg elégen antipatikusak. Én zárkózottabb típus vagyok, introvertált, az a magányos farkas típus, így áll fel a szőr a hátamon, mikor hallom, hogy ezt szervezgetik és engem is automatikusan bevonnak. Pedig semmi bajom nincs igazából ezekkel, néha én is kívánkozok és el is megyek. De nálunk az is a baj, hogy nagyon gyakran vannak ilyen programok.. Két hónaponta ég a segge az ofőmnek, hogy vigyen valahova..


Okát nem tudom, de ez nem rendített meg soha, támadjanak csak, úgy sem tudnak meggyőzni.

2017. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én sem szoktam menni osztálykirándulásra, nekik csak arról szól az egész, hogy berúgnak... Nekem nincs erre szükségem.
2017. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jóban voltam az osztállyal, kétszer mégis kihagytam a kirándulást, egyszer azért, mert túl drága volt, és azt a pénzt inkább a jogosítványom megszerzésére fordítottam. Ha drága a kirándulás, ezzel bármikor érvelhetsz, és hatásosan, mert elég kényes és tiszteletlen dolog a másik zsebében turkálni, és kvázi beosztani helyette a saját pénzét.

A másik, amikor kihagytam, egy picit nehezebb eset volt. Akkor kijelentettem, hogy ha az osztályközösséggel akarok csapatot építeni, akkor kikérjük a röplabdákat a szertárból, és a probléma meg van oldva, és szerintem mindenki jobban élvezné, mint a háromnapos templomtúrát, amit tanulmányi kirándulásnak csúfolnak. Egyházi gimibe jártam, gondolod, mekkora perpatvar volt belőle... De legalább ketten röpizhettünk a másik lánnyal, akit meg rossz magaviselet miatt nem engedtek menni.

És itt a plusz egy pont: ha csinálsz valami nagy balhét, akkor akkor se mehetsz, ha akarsz. Bár ezt a harmadikat nem tanácsolom.

2017. jan. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki az év összes iskolanapján se volt képes összemelegedni az osztálytársakkal, akkor az a személy az egy évben párszor előforduló osztálykiránduláson se fog. ès ezt tapasztalatból mondom.


Akinek az életét az iskolanapokon megkeserítik, annak az életét az osztálykirándulásokon csak még jobban pokollá teszik a többiek.

2017. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy nézett ki az osztály, hogy 40-en voltunk és klikkesedés. 2 olyan osztálykirándulást húztam le, amikor senki sem vett tudomást rólam. Tanárok csak a nyalisokat tájékoztatták teljeskörűen. Egyáltalán nem volt jó élmény. Később már nem is mentem. A gyerekek kegyetlenek. Persze én meg pár "antiszociális" társam ki lettünk szekálva, hogy miért nem megyünk. Az ofő meg megse próbálta észrevenni a problémát. Nem ilyennek kellene lennie az iskolának. Ezért verik a szájukat a tanárok? Nem érdemelnek semmit se. Mint ahogy én se érdemeltem.
2017. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!