Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érettségire épülő OKJ-s...

Érettségire épülő OKJ-s képzésre hogyan járhat az akinek nincs érettségije mikor a beiratkozás feltétele az érettségi?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza el hogy lehet az hogy érettségire épülő OKJ-s képzésre jár két olyan osztálytársam velem egy csoportba akiknek nincs meg az érettségijük? Honnan tudom hogy nincs meg onnan hogy velem együtt érettségiztek és több tárgyból buktak, meg ők maguk is megmondják röhögve hogy nincs meg az érettségi de „anyám elintézte hogy felvegyenek”.

Ugye az OKJ-s képzés tanulmányi szabályzata szerint beiratkozás feltétele az érettségi bizi. Nincs agyoncizellálva vagyis van érettségi beiratkozhat nincs nem iratkozhat be.

Ezeknek nincs és ide járnak.

Ez hogy van?


2017. jan. 25. 11:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
De hiszen mondták. Anyukájuk elintézte.
2017. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Na de ez botrány.

Még az is előfordulhat hogy "valaki" ezt a megfelelő helyen jelenti. Puszta jóindulatból.

2017. jan. 25. 11:25
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
Lehet. És talán te leszel az a valaki.
2017. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

Ne legyen savanyú a szőlő!!!!


Az OKJ sokkal szabadabb, mint egy fosz, vagy alapképzés. Mármint ellenőrzés, és jogszabályok tekintetében.

Számos diáknak megengedik, hogy hiányos érettségi nélkül elkezdjék az adott OKJ képzést, csak annyi a feltétele, hogy az őszi érettségi szezonban ezt pótolni kell.

Szóval visszamenőleg beírják, ennyire egyszerű.

Amennyiben az ősziben sem sikerül, elintézhető még az is, hogy a nyári alatt megcsinálják, bár ide már tényleg alapos indok, beszélgetés kell a szülői részről is.


Szóval hiába nincs meg egy tantárgy, nyugodtan beiratkozhat, csak mielőbb pótolni kell.

Szóval nagyon is agyoncizellált dolog ez. Nem ragaszkodnak a fekete-fehér dologhoz, főleg hogy a legtöbb OKJ egyáltalán nem épít az érettségire, sőt anélkül is simán megcsinálható lenne.

2017. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, nálunk is így ment.
2017. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Már miért lenne savanyú a szőlő? Azért mert én simán bejutottam oda ahova más csak simliskedve hazudozva?

Savanyú akkor lenne ha nekem se lenne papírom de engem nem vettek volna fel míg mást igen. De nem ez a helyzet.

2017. jan. 25. 12:04
 7/21 A kérdező kommentje:

"Amennyiben az ősziben sem sikerül, "


Hát mivel az őszi is elmúlt így ez már kilőve.



Másik dolog: utólag beírják. Így van ez működhet mindaddig míg nincs egy hatósági (emmi vagy államkincstár) vizsgálat. Mert ha van akkor az úgy működik hogy az ellneőrök azt mondják be van iratkozva laci feri zsuzsi na akkor kérem az érettségi bizik eltett másolatát (mert beiratkozáskor az iratkozást jogszerűvé tevő dokumentumot le kell máásolni)

.

Ha a másolat nincs meg akkor is kérem az adatokat ezek a beiratkozottak hol mikor milyen eredménnyel érettségiztek dátum törzszám stb.

És akkor lenne a pofára esés.

2017. jan. 25. 12:07
 8/21 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy csalnak.

Az OKJ-s tanodák általában nem túl nagy intézmények, ha valaki haverja a tulajnak/igazgatónak, simán el tudja intézni. Felveszik, mint ha lenne érettségije, onnantól pedig azt már nem fogják nézni, hogy tényleg megvan-e. Ráadásul egy OKJ-s tanodánál messze nincsenek olyan ellenőrzések, mint mondjuk egy gimnáziumban.

2017. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

" Ráadásul egy OKJ-s tanodánál messze nincsenek olyan ellenőrzések, mint mondjuk egy gimnáziumban."


Na most azért azt az apróságot elfelejted hogy csomó középiskola van amelyik érettségire építő okj-s képzést is futtat.

Mint ez is. Ez nem egy okj-s "tanoda" hanem egy középiskola sima nappalis képzéssel és érettségire épülő 13-14. évfolyamokkal.

És ellenőrzés addig nem nagyon van míg valaki netán fel nem dobja a sulit.

De rájöttem nem fogom mert minek. Én végzem a tanfolyamot aztán leszarom ki mit hazudik össze.

2017. jan. 25. 12:14
 10/21 anonim ***** válasza:
ha az erettsegit nem tudtak letenni akkor azt a szakmat se fogjak tudni, kibuknak ugyis.
2017. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!