Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan viselkedjek, hogy...

Hogyan viselkedjek, hogy békén hagyjon a padtársam?

Figyelt kérdés

Mellé ültettek kb októberben, kicsi az osztály és nem tudnèk amúgy sem máshová ülni. Úgy gondoltam jóban vagyunk, de néha rájön az, hogy elkezd lek**vázni meg ler**bancozni engem meg mondja rám, hogy (nevem)g**i, minden második szava a f**z, g**i és társai.. egyébként cigàny lányról van szó szóval még érthető is lenne bizonyos szinten, hogy nem tud viselkedni (tisztelet ugye a kivételnek!!) de ez már tényleg sok.

Ezzel szórakoztatja az osztályt, hogy hangosan ilyeneket mond rám meg mindig sérteget. Volt hogy rugdosta órán a cipőmet vagy tèpte a hajamat, ilyenkor csak kiváncsisàgból vissza adtam neki csak erősebben (hogy lássa velem ne szórakozzon), de hiába. Már hetek óta nem hagy békén és egyre rosszabb lesz.

Az osztály ugye röhög az ilyen poénjain, de lehet csak azért mert fèlnek tőle, vagy mert látják hogy feltűnési viszketegsége van..

Komolyan nem tudom mit tegyek, ha figyelek rá és vissza vágok az sem jó, ès ha leszarom és csinálom a dolgom akkor még durvábbakat mond..

Mi a megoldás erre??

18L



2017. febr. 8. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy csinálja ezt azzal is, aki röhög és viccesnek tartja ezt. (Utána az illető soha többet nem fog ilyenen nevetni.)
2017. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amúgy mindenkire szokott ilyeneket mondani de rájuk úgy, hogy ne hallják.

Ha jó kedve van meg szokott dicsérni, hogy hogy lehetek ilyen szép stb. De van egy csaj aki elöttünk ül plusz még egy másik és őket állandóan csak dicséri.

Aki elöttünk ül azzal én is kicsit jóban vagyok, de neki inkább a padtársam a szimpibb mert rajta "lehet röhögni", és a csaj is nevet ha mond rám valami csúnyát a padtárs pedig nem vagyunk olyan rosszban.

Egyénként én is és az elöttünk ülől lány is csendesebbek vagyunk, de engem a padtásam szokott olyanokat mondani csesztetésből, hogy nincs hangom nem tudok beszélni néma vagyok.

Nem tudom a másik lányba miért nem köt bele...

Amúgy a tanároknak is vissza beszél folyton, de nem mert egyedül beszélni egyik tanárra sem pl tanári előtt mert azt állítja fél tőlük.

2017. febr. 8. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szánalom ez a gyerek, sajnállak.

Nos, igen. Sok tanár nem mer szólni a szülinek, mert akkor meg hozzák a népes családod, és kiverik a drámát.

Semmiképpen nem tudsz elülni?

2017. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szimeon ***** válasza:
100%
El kellene ülni onnan. Ha valaki dilis, azzal nem tudsz zöldágra vergődni.
2017. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok elülni :(

És a legszomorúbb, hogy ők még a "barátaim" az osztályból..

2017. febr. 8. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Ugyanezt elmondod az osztályfőnöködnek is, tuti tenni fog vmit. Óra után mikor kiment a teremből utánamész (vagy ha ti vagytok az ő termébe akkor maradj bent utolsónak) és mondd el neki ezeket.


Meg lehet ezt oldani, biztos van felesleges pad, szék a suliban valahol.

Addig meg ha lehet, ülj el máshova, a dumáját ne vedd magadra, én alapból ezt tettem volna. Lehet egy fiúnak ezt könnyebb kivitelezni (lányok könnyebben megsértődnek ha beszólnak a külsőjükre, mint a fiúk).


Azért kezd el durvábbakat mondani, mikor nem reagálsz rá, mert direkt bosszantani akar. Nem ismerünk/ismerlek, de biztos felidegesíted magad, ami alapból tetszik neki. Ha nem reagálsz rá, plusz még el is ültetnek mellőle, akkor talán talál egy új kis "játszótársat".


Azt nem értem - nem is írtál róla -, hogy szünetben is ott ülsz e mellette. Próbálj meg vmelyik barátodhoz, barátnődhöz odamenni, beszélgetni vele.

Azt nem tudom próbáltad e, hogy vele együtt nevetsz, mikor téged szid. :D Tudom ez nehéz, de nálam volt hogy bevált. Amikor látta rajtam vki, hogy a beszólásain nem felidegesítem magam, hanem inkább nevetek rajtuk, akkor egy idő után visszavett.


Ne foglalkozz az ő véleményével, ne akarj megfelelni neki.

Remélem tudtam tanácsot adni.

19/f

2017. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az iskolában sajnos nincsenek barátaim csak sulin kívül.

Próbáltam vissza vágni viccesen, nevettem rajta mikor sértegetett, vagy levegőnek nèztem, olyan is volt, hogy kedvesen mosolyogva mondtam neki, hogy ha rendesen tud hozzám szólni akkor majd válaszolok, a két hét leforgása alatt mindent kipróbáltam de semmi nem vált be, csak egyre rosszabb.

2017. febr. 8. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te még türelmes vagy, édesanyám, mert én olyat bevágnék neki, hogy az életben nem kaparnák le a falról.
2017. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Serpent ***** válasza:
93%
Mit is várunk, cigányokra ez a jellemző viselkedésforma
2017. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!