Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljunk a büdös osztály...

Mit csináljunk a büdös osztálytársunkkal?

Figyelt kérdés

Tehát leszögezném, semmi bajom nincs vele, haverom, nagyon jól el lehet vele dolgokról beszélgetni, de eszméletlen büdös. Nem tudom miért, fürdik rendesen meg minden.

Mit mondjak neki? Nem akarom megsérteni/tönkretenni a barátságunkat, de egyszerűen hosszútávon már nem bírom a közelében. Egyáltalán miért lehet büdös? Van ilyen egészségügyi probléma?



2017. febr. 17. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet akár egészségügyi probléma is.

Milyen jellegű bűzről van szó?

2017. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Honnan veszed,hogy fürdik rendesen?

A ruháit is cseréli rendszeresen?Mert hiába fürdik meg, ha visszaveszi a használt ruhákat.

Szerintem mondd el neki négyszemközt,hogy elég fura szaga van,próbáljon meg figyelni rá,rendszeresebben tisztálkodni stb.

Kamaszkorban előfordul.Szerintem inkább mondd el neki,mint hogy így járjon társaságban..

Régebben nekem az egyik családtagom szólt,hogy kicsit izzadság szagom van,figyeljek jobban.Nem esett jól,de örültem,hogy szólt, pont akkor próbáltam ki egy új deot,nem vált be,jó hogy szólt,hogy érzik.

2017. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok egészségügyi dolognak van szaga... milyen szaga van?
2017. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, hogy írjam le, de egyértelműen nem izzadságról van szó. Igen, minden nap más ruhába látom, ismerem a szüleit, nem engednék hogy naponta egyszer legalább ne fürödjön.

Hát, körülbelül sajnos mint egy hajléktalan, olyan a szaga. De ötletem sincs miért. A hajának egyébként talán lehet hozzá köze, kicsit hosszabb, ami nem is baj, de nagyon ápolatlan.

2017. febr. 17. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is van ilyen probléma, én se vagyok hajléktalan, az okát én se tudom, rendszeresen fürdök.
2017. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hormonok miatt van. Van egy bizonyos hormon, ami ha túltermelődik, akkor érződik a szaga. Valójában így is van minimális szaga, de az emberi orr kis mennyiségben képtelen érzékelni. Ha túltermelődik, akkor érződik, mert a pórusokon keresztül a legkisebb verítékkel is a bőrfelszínre/levegőbe kerül. Gyógyszerekkel lehet csökkenteni a hatását, bár állítólag nem annyira sikeres a dolog, mert folyamatos gyógyszeres kezelés esetén sem működik 100%-osan. Kívánom tévedjek, és hogy már vannak rá gyógyszerek, nem tudom, igazából orvoshoz kéne ezzel fordulnia.
2017. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert mondom, egyáltalán nem izzadság szaga van. De nem értek ehhez, lehet amire gondolok az amit mondtál :)

Köszönöm a válaszokat, megpróbálok vele beszélni!

2017. febr. 18. 00:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Az izzadtságszagért egész más hormonok (és bőrfelszínen élő baktériumfajok is) felelősek. Mivel ezek közül neki csak egy bizonyos hormon termelődik túl, ezért van ilyen szaga. De akár kiválasztási problémái is lehetnek, mindenképp forduljon orvoshoz.
2017. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!