Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti odamennétek a tanárhoz...

Ti odamennétek a tanárhoz kérdezni, ha pl épp cigiszünetet tart? Részletek lent

Figyelt kérdés

Anno a gimiben volt ügyeletesség nálunk; ez abból is állt, hogy pl beállítottak 2 gyereket a tanári ajtajába és ha valamelyik diáknak egy tanárral kellett beszélnie, akkor az egyik ügyeletest küldte be; így elkerülték, hogy a diák-özön legyen a tanáriban.


Amikor én voltam az ügyeletes, akkor odamentem szólni a tanárnak, de, ha láttam, hogy pl épp dohányzik (a tanárin belül volt egy dohányzó szoba, ami szembe volt a tanári lengőajtós üvegbejáratával), azt mondtam az őt kereső diáknak, nincs bent. (kivéve ha a diák rosszul volt)


Volt egy lány, aki xy tanárnőt kereste én meg ahogy mentem be, láttam, hogy épp megy be cigizni szóval szóltam a lánynak, hogy nincs bent. Mivel ez üvegajtó volt így a lány is látta a tanárnőt és, hogy cigizni megy, így mondta, hogy de hát látta, hogy bent van, mire mondtam, hogy cigizik erre leteremtett, hogy az én feladatom kihívni őt, ha kérik és ha én nem tudom megtenni, akkor hagyjuk és berobogott a tanáriba, be a cigiző helyre.


Én úgy vagyok vele, hogy a tanárnak is joga van szünetet tartani a munkában és nem egy robot, ezért nem akartam a lánynak kihívni a tanárnőt és csodálkoztam, hogy a lánynak ez így nem esett le.


Jó, nekem is volt, hogy sos kellett egy tanárral beszélni, de azért tiszteletben tartottam, ha kijött az ügyeletes és azt mondta, hogy "Dohányzik, nagyon sürgős?" és ha lehetett kihívtam más tanárt vagy visszamentem később.


Engem is zavarna pl, ha épp szünetet tartanék a munkámban, lent dohányoznék és visszarángatnak egy ügy miatt az irodába, ami ráérne 10 perccel később is.


Ti hogy vagytok ezzel?



2017. febr. 19. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez haver..nem mostanában lehetett.

Mivel a törvény tiltja, hogy az iskola épületén BELÜl!!! dohányozzanak.

Én szimplán annyit mondtam volna, hogy várjon kicsit türelemmel, mindjárt visszajön.

2017. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is iskolán volt megoldva a dohányzó rész,nem is olyan rég volt. Talán 5 éve. Bár,akkora redvatelep volt,nem is lepődök meg. De hát ilyenek a kislétszámú falukban lévő ált. iskolák.:D
2017. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne a dohányzó részleg fogja meg a többi válaszoló figyelmét; a főtémáról várok véleményeket.
2017. febr. 21. 07:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt: ez 6 évvel ezelőtt volt, akkor volt a kollégiumban dohányzó, én 12-Ben simán odamentem cigizni a tanárok mellé, amúgy olyankor sokkal közvetlenebb voltak velem, mint mondjuk az órán.

Másrészt: a tanár az különleges szakma, nem olyan, mint pl egy raktáros. De az is egy munkahely, ha én kimegyek cigizni, de a főnök mond valamit, akkor pattanok , és elnyomom a cigit. A különbség, hogy én k..vaanyazhatok a többiek előtt a dohànyzóban, a tanár nem.

De nem is kapok annyit mint egy tanár 😅

2018. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!