Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy diák szülője nem...

Ha egy diák szülője nem telefonál az iskolába, hogy a diák beteg, a diák nem jelenik meg az iskolában és az iskola előtt halálos balesetet szenved tanítási alatt az az iskola vagy a szülő felelőssége?

Figyelt kérdés

Régen hallottam ezt a sztorit.


Szóval, volt egy lány meg a barátnője. A barátnője a lánynál aludt, ha jól emlékszem, az anyuka elment korán dolgozni, a lányok akkor még aludtak.


Aztán jól el is aludtak és rohantak az iskolába, kb 3. órára értek be, de az iskola előtt ahogy a lány rohant át az úttesten elütötte egy autó és azonnal meghalt. A barátnője aki látta sokkot kapott.


Az anyuka ment be, mert felhívták, hogy elhunyt a lánya és finoman rákérdezett, hogy hogy eshetett ez meg, ha a lányoknak órán kellett volna lenniük.


Elgondolkodtam, hogy ez ilyenkor nem az iskola felelőssége. Mert nem arról volt szó, hogy kiszöktek az iskolából a lányok és úgy történt a baleset.


De az osztályfőnök se telefonált a szülőknek, hogy a lányok nem jelentek meg az iskolában és van e valami.


Ettől függetlenül szerintem ebben az esetben sem hibáztatható az iskola, mert az ő felelősségük ott kezdődik, hogy a diák átlépi a küszöböt szerintem. Illetve a szülő sem szerintem.


Vagy pontosan ki az aki ilyenkor felelős a gyermekért?



2017. febr. 19. 23:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy ez úgy működik mint a munkahelyeknél? (Mármint ha én a munkahelyemen úton oda vagy úton haza balesetet szenvedek, azt lejelenthetem bent.)
2017. febr. 20. 00:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az iskola felelős.

Ugye aznap még nem mentek be a suliba. Az már más tészta lenne ha aznap már bemnetek volna és kiszöktek volna(akkor az iskola lenne a felelős). Úgy gondolom itt elő lehetne venni a barátnő szüleit, hogy miért nem keltették a lányokat hiába ment korán dolgozni az anyuka.

2017. febr. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a suli felelőssége.

A lányok elaludtak és késtek. Ilyenkor a suli beírja hiányzónak. Jobb esetben megy egy telefon a szülőnek, de ez az iskola anyagi helyzete miatt ritka (magas telefonszámla).

2017. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!