Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek gonosz vagyok?

Szerintetek gonosz vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy lány osztálytársam akinek egy barátja sincs. Sosem bántottuk őt a barátnőimmel. Csak annyi hogy folyton járkál utánunk és már nagyon zavaró. Néha elküldjük. Idegesét,de ugyanakkor sajnálom is mert nincs egy barátja se. Amikor mentünk ottalvós osztálykirándulásra,velünk akart lenni a hotelben, de mi kizártuk. Tudom hogy neki ez nagyon rosszul eshetett,de már nagyon zavart hogy folyton ott van mellettünk és már beszélgetni sem tudunk a barátnőimmel. Ő meg eleve egy ilyen verekedős, több fiút is megvert. Engem egyszer a hajamnál fogva ráncigált. Nagyon meg haragudtam rá,és bunkó voltam. Azóta bocsánatot kért és nem hagy békén. Nem bántani akarjuk,csak azt hogy hagyjon Békén minket. Szerintetek gonoszság?

2017. febr. 27. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én önmagában nem barátkoznék egy olyan emberel aki a hajamnál fogva ráncigált, de a kérdésre a válasz nem. Mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy kivel akar barátkozni.
2017. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont ez az hogy nem akarom megbántani de ugyanakkor idegesít és sokszor agresszív.
2017. febr. 27. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gonoszság, főleg, ha ilyen agresszív, érthető, ha nem akarsz vele barátkozni. Magára vessen, amiért így viselkedik!
2017. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már csak annak a módját kellene megtalálnod, hogy hogyan értesd meg vele, hogy hagyjon békén. Mert ahhoz valóban jogod van, hogy eldöntsd, kivel akarsz barátkozni, ettől te kicsit sem leszel gonosz.
2017. márc. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem gonoszság, de nem is szép dolog. Szeretne barátokat, de nem tudja, mi a helyes viselkedés. Lehet, hogy otthon is ezt látja. Talán valamelyikőtök pátyolgathatná kicsit, hogy megtanuljon barátnak lenni.
2017. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen én is megértem, de ugyanakkor meg tényleg agresszív és vad. Nem tudom melyikünk vállalná be a pátyolgatást,én nem mert jobban örülnék ha nem lenne folyton a nyakamba :)
2017. márc. 2. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Jártál már baromfiudvarban, kérdező? Ha egy tyúk beteg, az összes többi, ahányszor csak elmegy mellette, belecsíp. Olyan is van, hogy agyonverik. Nem gonoszságból teszik ezt, hanem azért, mert csoportban élő állatok, és amelyik egyed eltérően, deviánsan viselkedik, az gyengíti a csoportot. Veszélyt jelent a túlélés szempontjából.

Az ember is csoportban élő "állat". Rá is ugyanazok az evolúciós szabályok érvényesek. Aki deviáns, aki nem tud disztingválni, azt kiközösítik. És ennek semmi köze a gonoszsághoz. Egyszerű létfenntartási ösztön.

2017. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2017. márc. 2. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!