Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljunk a visszamaradot...

Mit csináljunk a visszamaradott osztálytársunkkal?

Figyelt kérdés

A tanulás sem megy neki, de nem ez a probléma.

Nem tudja mi az illendő és mi nem (itt értem azt, hogy órán másokat bámul, nem rájuk néz, szó szerint percekig bámulja a másikat, nagyon zavaró tud lenni) és a korosztályához képest, visszamaradott, szociálisan, úgy viselkedik mint egy elsős, csak nálunk kisebb korosztállyal barátkozik, nem bántani akarom, de nagyon kellemetlen tud lenni társaságban.


2017. márc. 10. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Integrált iskolákat hoztak létre ami azt jelenti hogy a viszamaradotabb gyerekek együtt tanulhatnak a haladóbb társaikkal.

Úgy gondolják ezáltal is fejleszthető egy fiatal mert ha befogadó az iskola és a tanárok és az osztálytársak akkor ezáltal is javítható a gyermek/fiatal készségei.


Biztos hogy a hátrányos gyereknél van előnye is de hátránya is van ennek mégpedig az hogy sebki nem akarja belátni hogy a társaikat visszamarasztalja a tanulásban és lasabbá teszi, mert nem tud velük lépést tartani. Más a felfogó képessége és 1 ember miatt szívnia kell 21 embernek is mellette sokszor.


Csak azt nem értem régen miért volt jó a kisegítő osztályok vagy speciális iskolák ahol külön erre szakosodott tanárok nevelik tanítják őket? Most valahogy ez nem jó!

Én sajnálom az ilydn fiatalokat és szüleiket mert biztos nem lehet könnyű de azért kellene egy aranyközéputat találni.


Ha azt mondom szólj a tanárodnak szerintem ő sem tudna mit tenni ez ellen de egy próbát megér

2017. márc. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1# Azért, mert azokba a kisegítő iskolákba rengeteg cigány járt, és nem tetszett nekik, hogy máshogyan bántak velük, holott egyszerűen csak arról volt szó, hogy képtelenek tanulni.

Amúgy teljesen igazat adok neked, az egy jobb rendszer volt.


A tanárnak szóljatok, legalább lássa, mondjuk biztosan észrevette, hogy nektek ez így nagyon nem jó.

Esetleg a diák szüleinek.

2017. márc. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Segítsetek neki.
2017. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3#

Csak nem tudjuk hogy


Van papírja arról, hogy ilyen, jár fejlesztőre, de szerintem semmit nem segít rajta. Szegény még mindig nagyon rosszul olvas, akadozik, nem bír magolni, pedig tényleg sokat tanul... A tanárok tudják, hogy ilyen, de nem nagyon foglalkoznak vele. Persze sokszor egy dolgozatban 10 feladat helyett csak 5-öt kell megoldani, de szerintem ennek nincs sok értelme, mert szegény még az az ötöt is elrontja... A szülei... Kicsit ők is ilyenek, ez ilyen családi, a testvére is ilyen, nálunk felettünk lévő évfolyammal. ha szóba hoznánk, csak magukra vennék.

2017. márc. 11. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, most az van, hogy szépen lassan megtanítjátok arra, hogy viselkedik egy olyan szintű diák, mint ti. De ne rosszra tanítsátok. Bár, ahogy a kisebb diákok is nőnek, úgy ő is egyre érettebb gondolkodással fog rendelkezni. Lehet, hogy jobb, ha hozzá se szólsz, csak békénhagyod.
2017. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!