Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem úgy, hogy senki...

Miért érzem úgy, hogy senki sem szeret engem az osztlyomban? Tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Az osztályom 25 fős, és ma (nem először) történt valami:

Fizikán feleltem és egy osztálytáram állandóan frusztrált engem (lehet hogy másoknak a motyogás ökölrázás nem az, de én már őt régóta nem bírom) és a tanár hártakölte őt a sarokba. Ment tovább a felelés, mondjuk úgy, hogy miatta négyest kaptam. Visszaültem a helyemre, az osztálytársam pedig hátul azt motyogta, hogy "Csak kedvesen szurkoltam". Én azt mondtam neki, hogy nem, ez inkább frusztrálás volt, erre négyen az osztályból rákedenek a "Nem is csinált semmit/Nem tehet róla!" dumára. Tudni illik, hogy ennek a bizonyos osztálytársnak van egy betegsége (asperger szindróma, vagy mi az isten) és ÁLLANDÓAN őt védik. Bármikor veszekszek vele mindig az ő pártjára állnak (a tanárok túlnyomó többsége is). Én az a fajta vagyok, aki könnyen elsírja magát, ezért is piszkálnak sokszor. Kb csak 2 ember kedves velem az egész bagázsból. Rettentően elegem van belőlük. És szeretném elkerülni a "hate" kommenteket. Már eleget hallottam a "Nem tehet róla" dumát. Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. márc. 23. 15:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat az esetleges heéyesírási hibákért, de nagyon ideges vagyok.
2017. márc. 23. 15:06
 2/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ezt fontos lenne tudni :)


Ez tényleg egy ilyen betegség ami ellen se te, se az osztálytársad nem tud mit tenni. Tudom, h azt mondtad, h nem akarod ezt a "nem tehet róla" dumát olvasni, de tényleg így van. Ő nem tudja, h mit miért tesz. Egyedül te tudsz hozzá alkalmazkodni és neked kell hozzá alkalmazkodnod. A többiek is ezért ilyen ellenszenvesek veled? Mert te nem ápolsz jó kapcsolatot ezzel az osztálytársaddal? Egyébként ha zavar téged feleltetés közben, akkor a tanárjaiddal beszéld meg, mondd neki, h te így képtelen vagy koncentrálni és esetleg a szünetben a folyosón vagy az irodájukban külön feleltessenek le :) Vagy csak egyszerűen ha felelsz akkor fordulj a tanárnő felé, mintha csak vele beszélgetnél. Ne az osztályt nézd. Ha ez a beteg osztálytársad a tanító néni asztala előtt ül, akkor beszéld meg a tanító nénivel, h ilyenkor mi lenne, ha a fiú a felelésed közben a te helyedre ülne (persze akkor ha a te helyed nincs a látószögben feleléskor). Egy tanárnál nem szabad annak lennie a megoldásnak, h valakivel azért kivételez mert beteg. Sajnálom én is, h beteg, de mindig is azt vallom, h ha nem tud a megfelelően viselkedni a szociális közösségben, akkor neki olyan iskola való, ahol hasonló magatartású gyerekek tanulnak, mert így az egészségeseket is korlátozza. Az osztálytársaiddal meg beszélgess el, vagy tudakold ki, h még miért nem barátkoznak veled.

2017. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
13 vagyok (hetedikes)és köszi a megértést. Amikor első félévében megjött ez az osztálytárs, akkor azt is mondták, hogy nem szeretnék olyan iskolába küldeni ahol "a fajtája" van, és így jobb neki. Én azt vallom, hogy ha olyan iskolában lenne ami neki való, lehet, hogy az ő állapota rosszabb lenne,de a másik 24 embernek nem lenne több problémája. Igen, az osztálytársaim főleg miatta ilyenek velem. Mondjuk, jó tanuló vagyok, az egyik osztálytáram (egyik azok közül akik megvédték) állandóan les róla, akkor jó vagyok neki, ilyen heljyzetekben pedig nem. A tanáraim közül csak egy (!!!) olyan, aki nem tolerálja a viselkedését (akinál feleltem is). Kivagyok már tőle. Egyszer olyat mondott, hogy én egyle vagyok, és hogy akkor az én anyukám nem szereti a gyerekeket. Ki tudja? Lehet, hogy az ő anyja direkt szült 4 gyereket. Elegem van abból, hogy ugye mindig őt védik, bármilyen helyzetben. Az a legrosszabb, hogy nem én szólok hozzá, hanem ő hozzám és akkor is engem csesznek le. Csak az nyugtat meg, hogy 1 és egy negyed év múlva végre elkerülhetek a közeléből.
2017. márc. 23. 16:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Összeen ketten vannak az osztályban akik megértenek, egy, aki a mai "incidens" után megvígasztalt, a másik pedig szintén jó barátnőm, mindketten ugyan azok után érdeklődünk (könyvek, olvasás, stb.) Szüleim azt mondják, hogy csak irigyek, mert (tényleg nem akarom fényezni magam, de) én vagyok a legjobb tanuló az osztályban. Nem tudom, hogy melyik elméletnek higgyek: Hogy féltékenyek, vagy annak, hogy egyszerűen csak nem bírnak.
2017. márc. 23. 16:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Hmmm, megértelek. Mondjuk nem hiszem, h neki rosszabb lenne a speciális iskola, de hát a szülők tudják. Ne vessz össze miatta a tanárokkal. Sajnos bólogatni kell arra amit mondanak, esetleg finoman egyezkedj meg velük erről amit leírtam, h a felelés milyen módban menne neked :) Amúgy ennek a fiúnak mondtad már, h ne zavarjon téged, ha felelsz?Tudtommal ez olyasfajta betegség, h az egyednek többször el kell mondani, h mit szabad és mit nem. Tehát ha ebben a szüleire hallgat, akkor őket kellene megkérned, vagy a szüleidnek velük beszélni, hogy próbálják elmagyarázni a fiuknak, hogy ne zavarjon téged a felelés közben. Állítólag az ilyen betegségűek ezt felfogják és szigorúan be is tartják. Az az egy gond van velük, h ők (ezek a betegségben szenvedők) többes számba ezt nem képesek felfogni a dolgokat. Tehát minden emberre külön el kell mondani, h pl. Ne bántsd Petit mert az fáj neki, Katit se bántsd mert az neki is fáj és Janit se, mert az neki is fáj. Szóval nem képes belegondolni abba, h ami egy embernek kellemetlen az többnek is az lehet. Remélem érted :) Nem tudom, h erről volt e szó az iskolában a tanárral
2017. márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Óóó...Lehet, hogy félreérthetően írtam le, de ő lány :) (ahogy én is). Nos...azt nagyon is tudom, hogy többször el kell mondani neki a dolgokat. IMÁDJA az anoglt és folyton angolul is beszél. Ha mondjuk neki, hogy "Maradj csöndbe!" tovább folytatja. Ez mondjuk azért furcsa, mert első félévében jött hozzánk, már megszokhatta volna. Az a baj, hogy szüleimet nem annyira szeretném belerngatni ebbe. Mármint, oké, hogy mégis csak én vagyok a "pici kislányuk", de...nem is tudom, szerintem nem hinnék el a szülei (az a tipikus dolog lenne, hogy "A mi kis anygalkánk sose tenne ilyet!") Alsóban is sok gondom volt vele. Ott IS állandóan védték. Valahogy csak kibírom ez a kis isőt gimiig.
2017. márc. 23. 17:03
 7/14 anonim válasza:
Vágd fejbe egy serpenyővel.
2017. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha szüleidet nem akarod belevonni, akkor szerintem az ő szüleivel is nyugodtan beszélhetsz. Gondolom érte úgy mennek a suliba és akkor félrehívnád őket, h te nem szeretnél panaszkodni, meg nem is neheztelsz ezért (a lányukra, bocsánat, lehet én értettem félre, h ki milyen nemű :D), de megkérnéd őket, h beszéljenek vele, mert szerinted ő akaratlanul is de zavar téged a felelés közben és elveszi a figyelmedet. Lehet ha ők mondják meg neki, akkor előbb felfogja :)
2017. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyávának tűnni, de őszintén szólva félek a szüleitől. Ha én beszélnlk velük, kiabálnának velem. Valamikor az volt, hogy bejöttek a szülei a suliba (már elfelejtettem, hilyen ügyben) és mellettük mentünk el a barátnőmmel és pont arról beszélgettek, hogy ne piszkálják már eaz ő lányukat. Amikor megláttak minket, az apukája a barátnőmnek szólt, hogy "Nos, igen XY, nem kéne bántani". Én nem azóta, de komolyan rettegek tőlük. Szóval, csak ennyit tehetek, hogy úgy ignorálom, ahogy csak tudom.
2017. márc. 24. 05:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg is van a forrás, h a gyerek miért is ilyen. Nem szép ilyet mondani, de az anyjáék sem százasok, ugyanis nem egy kezelhetetlen autizmusról beszélünk, hanem egy olyanról amiből ért is a gyerek. Sajnos akkor tényleg nem tudsz mit tenni, ha eleve a szülők is így állnak hozzá. Valahogy bírd ki :) Kitartást!
2017. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!