Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanárnak kötelessége a...

Egy tanárnak kötelessége a diákja közeledését visszautasítani konkrétan? Vagy ha érzékeli, hogy a diákja esetleg "szerelmes" belé?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kötelessége, sokan nem is teszik mivel nem foglalkoznak azzal hogy mennyire etikus, ha meg foglalkoznak vele max annyira , hogy jól kiröhögik a másik ember amiért nem olyan nagy p*na vagy f*rok vadász mint ők, nem Ütküzik törvénybe 14 év felettivel akár szexuálisan kavarni csak nem etikus, nem helyénvaló, elsősorban a tanulás a lényeg ilyenkor nem a dugás, ha meg ilyen esetleg idézőjeles dologról van szó, pláne felejtsd el, ha mégsem megy remélem fiatal a tanár nem valami ŐSKÖVÜLET.
2017. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen tanár-diák kapcsolatnak sose lesz jó vege. Egyrészt ha ez a dolog már valóban kialakult a suliban ha kitudódik akkor a többi diák ebből nagy hírverést csinálna.. Egyébként az én környezetemben ilyenről még nem hallottam hogy lett volna.
2017. ápr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan tanár, aki kihasználja a helyzetet, de a legtöbb nem hiszem.


A tanár számára a diákja egy gyerek, és egyáltalán nem úgy tekint rá, mint potenciális partnerre. Nevetséges is ezt feltételezni egyébként, szerintem egy normális lelkületű felnőtt nem fog kikezdeni egy gyerekkel (és itt a gyerek szón van a hangsúly). A gyerekek egyébként sem szerelmesek belé, esetleg fellángolnak iránta, jövőhéten meg már valamelyik ecsethajú kis tini énekesért lesznek oda. Ha egy ilyen fellángolást a tanár kihasznál, akkor nem normális. Ezt minden felnőtt tudja egyébként, szóval nem "kötelessége" visszautasítani a gyereket, hanem egyszerűen magától tudja, hogy ezek gyerekek, akik azért vannak rá bízva, hogy nevelje és a jóra tanítsa őket, és nem azért, hogy aki tetszik neki, azt meghúzza... :S


Most a közoktatásról beszéltem, felsőoktatásban tök más a helyzet.

2017. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanárt nem érdekli ha szerelmes belé a diák, had legyen, úgy is kinövi.
2017. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kötelessége lenne, de nem minden ember az erkölcs szobra. Én is szeretem a diákjaimat, de amelyik hullaszerelmes belém, azt is ugyanúgy kezelem, mint a többit.
2017. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!