Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok akik, a számukra "félkegy...

Azok akik, a számukra "félkegyelmű" vagy furcsa iskolatársaikat gyakran megalázták, vagy megalázzák, azoknak nem lesz bűntudatuk?

Figyelt kérdés
Leginkább azoknak a véleményeire vagyok kíváncsi, akik egyes iskolatársaikat megalázzák, megsértik, meghazudtolják esetleg bántalmazzák, hogyan tudnak ezek után tükörbe nézni, ha tisztában vannak azzal, hogy ez szörnyen etikátlan illetve fel tudják-e fogni, hogy másoknak mekkora sebet okoznak ezzel a viselkedéssel?

#bűntudat #kiközösítés #megbánás #iskolai megaláztatások
2017. ápr. 3. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyan nem teszek ilyesmit, de sajnos ismerek ilyen embereket (hála Istennek már nem kell naponta találkoznom velük), és úgy látom, pont az okoz nekik örömet, hogy másoknak fájdalmat okoznak.
2017. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pszichopata embernek valóban örömöt okoz az, ha másokon átgázol, mert nincs lelke. De ez a pszichés betegség minden 100. emberre igaz, szóval nem hiszem, hogy az emberek többségét az élteti, hogy mások lelkébe tiporjanak. Mégis kell lennie valamilyen magyarázatnak arra, hogy sok gyerek miért szereti lelkileg kínozni egyes kortársait. De ebben az a sajnálatos, hogy a szülő is tehet arról, hogy egy vadállat a gyereke.
2017. ápr. 3. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom hogy nem. Ők úgy fogják fel hogy megérdemli az az ember hisz a legtöbb bántó ember általában nincs megelégedve magával meg családi balhéi vannak ezért az a felfogása hogy ő ezt megteheti mással , ha neki szar akkor legyen szar másnak is. Ez a tapasztalatom, oka van annak hogy valaki ilyen lesz. Az összes ilyen ember akit ismertem családi gondokkal küzködött és a saját nyomorukat próbálták közvetíteni kiszemeltekre.
2017. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A volt osztálytársaim közül a tehetősebb gyerekek voltaknazok, akik másokat szivattak. Sőt sokuk boldog családbab éltek. Vagyis azért mondom boldognak, mert a szüleik nem váltak el, nem szorongtak, mert szeretet vette körül őket, nem szűkölködtek és sose szorongtak a családtagjaik miatt.
2017. ápr. 4. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!