Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért ilyen igazságt...

A tanárok miért ilyen igazságtalanok? Miért azokat szivatják mindig aki ártatlan?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti, hogy vagytok vele de az én iskolámban a tanárok nagyon igazságtalanul büntetnek.


Állandóan az van, hogy ha valakik rosszak az osztályból akkor az egész osztályt bünteti pl dolgozatírással.


De olyan is volt, hogy az osztályból többen rendetlenek voltak az órán és erre a tanár megkérte az egyik diákot, hogy mondjon négy számot és akik a névsorban ahányadikak azok írnak egy nehéz anyagból.


Balszerencsémre én is köztük voltam és a többi három társam is jól viselkedett.


Többször is volt, hogy én szívtam meg.


Miért ilyen igazságtalanok?



2017. ápr. 18. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Ez nem igazságtalanság. Ha valaki szemét, akkor mindenkit büntet a csoportból. Neveljétek meg azt aki szemét volt, mert máskülönben mindannyian szívtok.
2017. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van egy olyan felfogás, hogy kollektív büntetést adnak egy-két gyerek viselkedése miatt, így bennük is elvileg bűntudatot kellene keltenie az esetnek, bennetek meg igényt arra, hogy a hülyéket megregulázzátok egymás közt is.

Ezzel csúnyán át is lehet esni a ló túloldalára. Pl ha ez már a sokadik eset, akkor tanárnéninek látnia kellene, hogy a módszer nem működik és feleslegesen szívat ártatlanokat.

2017. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%
ha tanulsz, akkor nem nagyon tud megszívatni...:D
2017. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
#2: Ezzel csak az a probléma, hogy aki rendetlenkedik órán, az vagy azért csinálja, mert olyan jó az adott tárgyból, vagy egyáltalán nem érdekli, hogy hányas lesz belőle. És az ilyenek azt is magasról letojják, hogy más szív miattuk. A gyökér tanárok meg a jól viselkedő gyerekeknek is szándékosan rossz jegyet adnak, amitől rossz lesz az átlaguk, amiből az következik, hogy nem lesz elég pontjuk az 500-pontos rendszerben. És ezzel el is lett cseszve a diákok jövője, akik nem tehetnek a h lye oszt.társaik viselkedéséről. Most ettől tényleg jobban érzi magát a tanár? Én biztos nem engednék ilyen pszichopata szadista állatokat tanítani.
2017. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
#4: egyetértünk, én is totálisan ellenzem. Ez a módszer lehet jó, de nem jegyekkel, mert azok túl fontosak ahhoz, hogy ilyen kis játszmák tárgyává váljanak. Pl lehet olyat, hogy tesiórán valaki vergődik, akkor mindenkinek még 10 kör futás (béna példa, de szerintem átjön, hogy mire gondolok).
2017. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

1:

Nagyon jól leírtad, miről van szó. Pontosan ezt nevezik kollektív bűnösség elvének, és durva közösség romboló hatása van. Akik ezt vallják, azt örökre el kellene tiltani a tanári pályáról. És s módszer nem is működik, mert ha a menő gyerekek a rendetlenek, akkor úgysem fordul ellenük a többi, ha kiközösített gyerek volt a rendetlen, akkor meg a kiközösítést erősíted. Kár, hogy egy tanárok az orrukig sem látnak.

2017. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Benne van a házirendben, hogy kollektív büntetést nem lehet alkalmazni.
2017. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért mert kib*szott liberális idióta gondolkodású nyomorékok, akik a lúzerségükből eredő frusztrációt úgy akarják levezetni, hogy visszaélnek a hatalmukkal, és szivatják a gyerekeket.
2017. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 Egyetértek, a tanárok félrekezelik a helyzetet, és így még rosszabbat tesznek. Egyértelműen a bűnösöket kell büntetni, ha nem ez történik, az csak azt mutatja, hogy akármit tesznek úgyse lesznek büntetve.
2017. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért mert tudják hogy ők "megtehetik".

Egy városban nyilván más a helyzet mert ott (talán) nyakoncsipi őket az igazgató/ki meri őket rugdosni.

Egy kis falun (ált. Isk.) nyilván más a helyzet. A tanár tudja hogyha szemétkedik akkor sem lesz baja belőle, mivel vagy erős protekció áll mögötte, vagy csak szimplán tisztában van vele, hogy a környéken ő az egyetlen olyan szakos tanár ezért úgysem fogják kirugni. Mellesleg azért mert nekük szar életük van, úgy vannak vele, hogy "belőled úgysem lesz senki" ezért nyugodt lélekel szivatnak, a bűntudat legkissebb szikrálya nélkül megaláznak és elcseszik a jövődet. Manapság a tanárok nem tanárok hanem kissebségi komplexusban "szenvedő" idióták.

Bezzeg mikor van valaki (pl en is ilyen vagyok) aki visszamer nekik szólni, természetesen sérül az egójuk (na meg persze az osztály előtt) és akkor jönnek ezek a fenyegetések hogy: "felhívom anyádat", meg "belőled nem lesz senki! Fogadd el" a kedvencem pedig a : "számíts arra, hogy megbuksz évvégén".

Természetesen óralátogatáskor tudnak ember módjára viselkedni, és tanárként órát tartani.

Egyáltalán... Nem is értem hogy az ilyen emberből hogyan lett tanár?! Ha ezeknek az idiótáknak sikerült tanárrá lenni, akkor én is lehetek még ügyvéd is... Szánalmas...

2017. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!