Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan, aki nagyon...

Van itt olyan, aki nagyon nagyon nagyon hülye volt történelemből és mégis sikerült leérettségiznie?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy utálom a törit és épp, hogy megvan belőle a 2-es. Akárhogy próbálnék rá tanulni, nem megy, mert annyira unalmas és annyira nem érdekel, hogy az hihetetlen. Mindig, amikor elhatározom, hogy leülök és megtanulom az anyagot, 2 perc múlva már azon kapom magam, hogy valami hülyeség elterelte róla a figyelmem..Nem tudok koncentrálni, ha töriről van szó, pedig más tantárgyaknál nincsenek ilyen gondjaim, mert azok érdekelnek valamennyire, meg logikusak és ezért könnyen megjegyzem őket, csak ezt nem.

És nagyon félek az érettségitől, mert az irásbelin is épp, hogy meg szokott lenni a kettes, amikor itthon feladatsorokat csinálok, mondjuk az még nem is olyan nagy baj, mert legalább tudom, hogy egy atlasszal a kezemben csak össze tudok hozni egy kettest, de a szóbeli nagyon rosszul fog sikerülni..Ráadásul a töri tanárunk is utál engem, és ezt nem csak én találtam ki, hanem mások is mondták már az osztályból, hogy tényleg fura amúgy, hogy amikor engem kihiv felelni és elmondok azért elég sok mindent, akkor is mindig 2-est ad, más meg ha már feleannyit elmond, mint én, megadja a 3-ast. És folyton cseszeget, pl. mikor órán beszélünk az előző órai anyagról és megkérdez az osztálytól mondjuk egy évszámot vagy egy fogalmat és pont egy nehezebbet kérdez, amit kb senki nem tud igy kapásból, csak az az 1-2 ember, aki ötös töriből, direkt mindig engem szólit fel és nem tudom és utána 5 percen keresztül üvöltözik velem, hogy ez alapműveltség és sose fogok leérettségizni..És félek, hogy érettségin is a szóbelinél direkt minden pontot, amit csak tud, levon és megbukok..

Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Más tantárgyakból kifejezetten jó vagyok, a matek próbaérettségim is ötös lett, meg a német is ötös lesz valószinűleg, a német tanárunk nyáron nyelvvizsgázni akar küldeni. Meg a többi érettségi tantárgyból is meglesz szerintem a 3-es-4-es legalább, csak töriből nem...Mit csináljak? Van esetleg köztetek is olyan, aki rossz ebből a tantárgyból és mégis meglett az érettségi? Eléggé elbizonytalanodtam, mert a tanártól folyton azt hallgatom, hogy meg fogok bukni..


2017. ápr. 18. 16:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%

Akkor összefoglalom: lusta vagy, mint a fene.

Az ember bármit meg tud tanulni, amihez csak le le kell ülni és tanulni. HA akar.


Feccöld bele az energiát, és ne foglalkozz 2 perc után mással. Más módja ennek nincs. Tanulj.

2017. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnak és az iskolának is nagyon ciki lenne az hogy eljutottál az érettségiig, és ott megbuksz, úgyhogy hidd el, át fogsz menni ha az írásbelit nem rontod nagyon el. Azért persze tanulj rá valamennyit.
2017. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Jelen.


Na szóval nekem van érettségim, töriből is, de úgy elfelejtettem mindent mint a sz@@r.


4-est kaptam, de nem tudom azt se megmondai mikor volt az 1. világháború. Vagy milyen királyok voltak.


Komolyan mondom volt egy rakat tétel de mindent elfeljtettem, hogy hogy kaptam 4-est foggalmam sincsen.

2017. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A tanárod meg azért cseszeget szerintem ennyit, mert tudja rólad hogy többre lennél képes (írod, hogy más tantárgyakból jobb vagy), és így próbál motiválni hogy tanulj. Elég hülye módszer, és nem értek vele egyet én sem, de nekem is van tanárom aki ezt csinálja.
2017. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

1-es kapd be :D

Tanulok rá, de nem tudom normálisan megjegyezni, meg nem olyan logikus, mint mondjuk a matek vagy a kémia vagy akár egy nyelv pl..Ezért csak magolva tudom tanulni, de igy meg persze pár nap múlva el is felejtem. És hiába dolgoztam ki egy csomó tételt már és próbáltam megtanulni őket, most a vége felé járok és az első néhányból semmire nem emlékszem..

2017. ápr. 18. 16:21
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
en igen, igaz csak a tori meg a nemet sikerult a tobbi nem szval nem vagyok vele kisegitve, nem szabadott volna az erettsegivel foglalkoznom, tul hulye vagyok hozza, meg munkat se lehet vele talalni max ha tovabbtanulsz.
2017. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

1-es vagyok.

Kapd be te, csillagom.

De, a történelem logikus. Ha tanulnád, tudnád.


Én nem kapom be azért, mert te nem vagy képes ennyit sem megtanulni. Te kapod majd be.

2017. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Hogy milyen esemény történt,meg hol, az megy. Az évszámok nagyon nem mennek. Szerencsém volt, történelmi térképet lehetett használni. Onnan kiokoskodtam, ki mikor kivel csatázott, és jelesre vizsgáztam.
2017. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mert mi abban a logikus, hogy van egy csomó évszám meg egy csomó név és most jegyezd meg, hogy XY mikor mit csinált? :D Büszke lehetsz magadra, emiért sikerült annyi mindent bes3ggelned, de tényleg (:
2017. ápr. 18. 16:33
 10/24 A kérdező kommentje:
/Az előző kommentem egyeskének szólt/
2017. ápr. 18. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!