Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igazságosnak vagy igazságtalan...

Igazságosnak vagy igazságtalannak tartjátok azt, hogy engem büntetett?

Figyelt kérdés

Nos a következő dolog történt ma német órán:


Középiskolások vagyunk, 10.osztály.

Az osztályban vannak fiúk néhányan akik nagyon rosszak, rendetlenek az órákon.

Általában a német tanárnőnket nagyon fel szokták idegesíteni.


Ma is ez történt.

A három fiú szokásosan hangoskodott, rendetlenkedett stb.

A tanárnőt ez nagyon felidegesítette és úgy döntött, hogy feleltet valakit az osztályból.


Azonban valamiért engem választott, pedig én most is ahogy a többi órán nagyrészt jól viselkedtem és jól is tanulok, viszont most 2-est kaptam erre a feleletre, mert nem készültem rá.


Én ezt nem értem. Ha ők voltak rosszak akkor miért engem büntetett?


Igazságos ez?


2017. ápr. 20. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazságtalan
2017. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy az osztályunkban a fiúk közül néhányan rendetlenek stb. Nem minden fiú ilyen, többek közt én sem.
2017. ápr. 20. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Azt írtad, hogy nem készültél rá. Szerinted mit tehetett volna a tanárnő? NEM a magatartásod miatt kaptál kettest,hanem azért, mert nem tudtad a németet.
2017. ápr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Tehát, azért igazságtalan, mert feleltetett? Ugye tudod, hogy a felelést alapból nem szokták bejelenteni? Így nem igazán volt igazságtalan.
2017. ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak szempontok amik igazságtalanok, és van ami igazságos.

Például, ha büntetést nézzük, téged igazságtalanul büntetett meg teljesen, hisz nem te rosszalkodtál, ezért ő egy autista nyomorék tanárnak minősül hisz ott vannak a rosszak és helyette egy jót büntet.


Másik szempontból, nem igazságtalan, mert ha feleltetni szeretne akkor feleltethet.


Azért téged büntet, mert egy marha, nincs elég ép elméje ahhoz hogy felfogja felnőtt tanár létére, hogy nem a jókat kell büntetni.

2017. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A random feleltetés tényleg igazságtalannak tűnik, de ha nem tanulsz, akkor magadra vess, ha kettest kaptál.

Én a nagyszájúak közül feleltettem volna mindet.

2017. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyéni szocprobléma, hogy nem készültél.
2017. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem igazságos. Mindenki jön ezzel a "te nem tanultál rá, ezért jogosan kaptál szar jegyet" szöveggel, de most komolyan, van olyan gyerek, aki minden áldott nap mind a 7-8 órára becsületesen készül, mindig kész minden házija, mindent tökéletesen tud, sosincsen szar napja, amikor úgy megy haza, hogy a f...z fog itt órákon át tanulni..? Nem hinném..

Nem is értem, mi értelme az ilyen random feleltetgetéseknek, miért nem jobb az, amikor előre megbeszéli a tanár a diákokkal, hogy ekkor és ekkor dogát irtok, ebből az anyagból és kész, aki sose tanul meg mindig rendetlenkedik, az az előre bejelentett dogára se sokat fog készülni, viszont ha csak igy bejelentés nélkül feleltetget, csak azoknak rontja le az átlagukat, akik amúgy tényleg tanulnának..

Meg nem értem ezt a logikát se, hogy X ember hülyén viselkedik, ezért feleltetni kell. Aki hülyéskedik az órákon, az nagy valószinűséggel hülye, mint a s3ggem és nagy ivből le se szarja, hogy fú, kap egy egyest. Miután közölte a tanárral, hogy nem készült, irja be nyugodtan a karót, ugyanúgy csinálja majd a fesztivált. Szóval szerintem nem azzal kéne "büntetni" az ilyen embereket, vagy azokat, akik jól viselkedtek, hogy most random megfeleltet valakit, hanem én a tanár helyébe kiküldeném az ilyen kis p*csöket a teremből, mert lehet, hogy őket nem érdekli az egész, attól még más mondjuk figyelne és szeretne haladni az anyaggal, nem mondjuk 45 percből 30 percen át azt hallgatni, ahogy a tanár az ilyen suttyókkal veszekszik..Vagy ha nem birnak ki 45 percet pofázás meg hülyéskedés nélkül, rakják át valami speciális csoportba őket, vagy iratkozzanak be valami nyomi iskolába, ahova a fajtájuk jár, a normálisakat meg hagyják tanulni.

Szóval szerintem a tanárod egy frusztrált 3.14csa, aki nem bir rendet tartani, én legszivesebbe az iskola közelébe sem engednék ilyen embert.

2017. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na jól van látom sokak nem értették meg a problémámat.


Nekem nem feltétlen az a gondom, hogy feleltetett volna hanem, hogy miért feleltetett.


Tehát ő nem akart azon az órán feleltetni senkit csak mint írtam felidegesítette őt az a 2-3 rendetlen fiú és úgy döntött, hogy büntetésből mégis valakit kiválaszt és az a valaki valamiért én voltam.


egyébként nem vagyok rosszban azokkal a fiúkkal sem, viszont nem értem, hogy miért engem büntetett.


Tehát mégegyszer aki nem értené:büntetésből feleltetett.

De miért engem amikor nem én voltam rossz?

ez volt a kérdés.

2017. ápr. 20. 20:46
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
#8 igazad van, én se készülök minden órára, de nem is nyafogok
2017. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!