Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Ti mit tennétek...

Tanárok! Ti mit tennétek vagy, hogy reagálnátok, ha egy diákotok folyton plusz feladatokat írna, és mindenből mindig többet csinálna?

Figyelt kérdés
Ez stréberség? Nyalás? 10.osztélyos vagyok, és kíváncsi vagyok erre...

2017. ápr. 21. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanár örül neki ha egy diáknak annyira tetszik az anyagja hogy külön feladatokat csinál. Max az idiótább osztálytársak gondolják azt hogy ez stréberség meg nyalás.
2017. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Leállítom egy bizonyos szint fölött. Tudod, kinek van kedve a plusz feladataidat olvasgatni, értékelni... :)
2017. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez igy van , ahogy az 1. irta, de azert lehet, hogy valamelyik tanarnal kihuzza a gyufat az, ha allandoan a nyakara jar valaki a "keretlen" plusszokkal, amiket allandoan olvasni / javitgatni kell, csak mert a diak tulbuzgo.
2017. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves,1.2.3. kommetelő, ti tanárok vagytok?
2017. ápr. 21. 22:44
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Az attól függ. Anyukám tanár. ha már plusz feladatokra vagy vevő, és az ő idejét is ez elveszi, akkor már inkább indulj versenyen, amire ő készít fel, vagy nevezz be OKTV-re stb. Az számára is jó, ha nyersz.

Amúgy meg az se mindegy, hogy csinálod. Annak idején én angolból írtam fel magamnak a szótár füzetembe érdekes kifejezéseket, amiket nem kellett eredetileg, de sose kértem a tanárt, hogy kérdezze ki. Sok tanár attól fél, hogy ha előre dolgozol, unatkozni fogsz majd órán, mikor az sorra kerül, és rosszalkodsz majd.

2017. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Ki hívnám felelni mindennap.
2017. ápr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
84%
Én értékelni szoktam ha valaki pluszban utánanéz dolgoknak vagy kérdez, mondja, hogy ajánljak könyveket, amikből otthon is tanulhat. De! az értékelés nem abból áll, hogy kivételezek vele órán és elnézem a hibáit vagy a hiányzásait. Az órán érvényes szabályok ugyanúgy vonatkoznak rá is, mint a többiekre. Szívesen válaszolok a kérdésekre stb. de csak óra után vagy ha megkeres máskor, pl. két óra közt vagy e-mailben. Az ok, hogy nem veszek el időt a többiektől órán. Nyelvet tanítok egyetemistáknak, több különböző szintű és képességű diák van a csoportban, nehéz megoldani, hogy amíg a gyengébbeknek magyarázok, a jobbak ne unatkozzanak. Ha folyton 1-2 emberrel társalognék órán, a kevésbé jók nem fejlődnének. Volt már több ilyen diákom is, onnan lehet tudni hogy ki csinálja nyalás céllal, hogy ezek abbahagyják a plusz feladatok gyártását amint rájönnek, hogy nálam az nem jelent kivételezést a vizsgán. Aki pedig tényleg szorgalomból csinálja, az felfogja hogy az ilyet óra után kell és nem is várja el, hogy majd elnézzek neki cserébe dolgokat.
2017. ápr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Változatos esetek szoktak lenni.


Annak szoktam örülni, amikor látom a gyereken, hogy tényleg érdekli, és érdeklődésből néz utána valaminek, majd beszámol róla, esetleg feladatokat is csinál. Olyankor megnézem, mit csinált, és beszélgetek vele.


Viszont szokott olyan is lenni, amikor a gyerek jobb jegyet akar, és elkezd követelőzni, hogy adjak érte ötöst. Az ilyet viszont nem szeretem, mert csak arra szoktam piros pontot vagy jegyet adni, amit én magam adok fel szorgalminak. Ha a gyerek a saját szakállára csinál valamit, és utána nem adok semmit, akkor viszont elkezd engem beállítani, hogy milyen vagyok már ,hogy ő szorgalmas, és nem értékelem. Az ilyet viszont nagyon szoktam utálni, és a pofátlanság egyik fajtájának tartom.

2017. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszadalmas válaszokat <3
2017. ápr. 22. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!