Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy aki félénke...

Miért van az, hogy aki félénkebb/ csendesebb/ visszahúzódóbb, azt gyakran egy kalap alá veszik a nehéz felfogásúakkal/ csökkent értelmi képességűekkel, akiknek mindent ötezerszer kell elmagyarázni?

Figyelt kérdés

Rengetegszer volt már ilyen tapasztalatom.

Soha nem voltam egy törtető "dömper" alkat, de mindig figyelmes vagyok, soha nem tévedek el a gondolataimban, mindent azonnal felfogok, csupán extrém módon hidegvérű vagyok.

Nehezemre esne minden negyedmásodpercben bólogatni, hogy "igen, vettem az adást" - hiszen ez baromi fárasztó és felesleges dolog.



2017. ápr. 25. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Azért annyira nem fárasztó néha bólogatni, esetleg kimondani egy "ahát".

Ha sokáig nem adsz jeleket, hogy figyelsz azt hiheti a beszélgető partnered, hogy nem is figyelsz rá. Ezért magyarázhat el újra valamit.

2017. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nem csak konkrétan erre a szituációra gondolok.

Volt már példa arra is, hogy előre kikerestem a könyven azt az oldalt, amit megbeszéltünk, így azonnal ott voltam, amikor kellett.

Erre egy számomra rettentő unszimpatikus csaj minden kérdezés nélkül elkezdte lapozni a könyvemet.

Nekem eszembe sem jutna ilyen csinálni mással.

Ha bármiben segítségre szorulok, akkor természetesen jelzem, viszont ilyen velem nincs gyakran.

Azt érzem, hogy kizárólag azért hisznek bizonytalannak, mert nem vagyok túl pörgős, hiperaktív ember.

Igaz, önbizalmam egyáltalán nincs, gyakorlatilag a béka segge alatt van, de attól még higgyék el rólam, hogy én is képes vagyok bármire.

2017. ápr. 25. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyanez van :( Mindenki azt hiszi, fogyatékos vagyok, csak mert nem pofázok állandóan..

Nekem egyik barátnőm ilyen, mint az a lapozgatós osztálytársad, ő is ezt szokta csinálni órán, plusz volt, hogy elmentünk egy kajáldába és mondta, hogy kimegy, addig én álljak a sorba és rendeljek meg fizessek helyette is, ideadta a pénzt is. Aztán amikor fizettem, kiderült, hogy a kaja, amit ettünk mindketten, drágább, mint amire számitottunk és pont annyiba került, mint amennyi pénzt ő ideadott, ezért ugye nem kaptam visszajárót, erre kimentem, odaadtam a kajáját és mondtam neki, hogy X helyett Y forintba került, mire ő szó nélkül kikapta a kezemből az én pénztárcámat, hogy megnézze a blokkot, tényleg annyi-e..-.- Vagy ha viszek mondjuk egy ásványvizet és kicsit nehezebb felbontani, egyből kiveszi a kezemből, hogy jajj majd ő megoldja, mintha erre se lennék egyedül képes, hogy egy rohadt kupakot kinyissak..

És a leggázabb, hogy az osztályból mások is átvették ezt tőle, mármint hogy azt hiszik, semmire nem vagyok képes, ha valamelyik tanár nekem ad ide egy kupac papirt, hogy osszam ki, valaki egyből felugrik, hogy jajj, akkor inkább ő...

És hát qrvára szarul esik, hogy mindenki életképtelennek gondol, pedig nem gondolom, hogy hülyébb vagy szerencsétlenebb lennék, mint bárki más az osztályból, sőt..

Szerintem egyébként azért nézik hülyének a csendesebb embereket, mert azt hihetik, egy beszélgetésnél pl. azért nem szólsz túl gyakran hozzá az adott témákhoz, mert annyira hülye vagy, hogy nem is tudsz, pedig nálam gyakran csak annyi a helyzet, hogy más a véleményem, mint a többieknek, de tudom, ha elmondanám, mit gondolok, csak veszekednének velem, ami fárasztó lenne. Vagy csak simán jól esik hallgatni, miről beszélnek mások, lusta vagyok elkezdeni én is ott sztorizgatni meg minden..

2017. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú, utolsó, ez rám is annyira igaz. Szinte szóról szóra passzol minden rám, amit leírtál. Nagyon zavaró az egész, nagyon tenni se lehet ellene, mert ha egyszer elkönyvelnek bénának, akkor azt már alig-alig lehet lemosni magunkról.
2017. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!