Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon nagy tiszteletlenség...

Nagyon nagy tiszteletlenség lenne, ha nem mennék el a saját szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Csak másfél év múlva lesz, de amióta elkezdtem a gimnáziumot, nem akarok elmenni. Nálunk alapból nem olyan keringő van, mint másoknál, hanem ilyen csoportos tánc, meg drámás előadások, de én se táncolni, se színészkedni nem tudok és nem is szeretek. Az osztályomban van néhány olyan személy, aki a nagy szervező és minden valószínűség szerint ők fogják eldönteni, hogy mit csinálunk, nekünk nem lesz sok beleszólásunk. Nem is találom nagyon a helyem az osztályomban, nem kedvelem a legtöbbeket a többiek közül (hosszú lenne részletezni ennek az okát, sokan vannak még így egyesekkel az osztályomban).

Szóval mindezek miatt összességében nem mennék el a szalagavatóra. Különben is kicsit felesleges felhajtásnak tartom, szerintem a ballagás valahogy érdemesebb arra, hogy a családtagokat meghívjam, kiöltözzek, stb.

Nagyon nagy tiszteletlenség lenne, ha nem mennék el a szalagavatómra? Ti mit gondolnátok, ha egy osztálytársatok egy ilyen lépést tenne meg?

Köszönöm előre is.

17/L



2017. máj. 1. 09:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

Igazából, ez abszolút a te döntésed.

Ha a barátnőm lennél, sajnálnám, és megpróbálnálak meggyőzni, hogy jó lesz.

Ha meg nem lennénk különösebben jóban nem zavarna.

2017. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Menj el rá, mert eltelik pár év és rájössz, hogy egy olyan esemény maradt ki az életedből ami szép emlék lenne.
2017. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De borzasztó stressz jön rám, amikor ki kell állni emberek elé, vagy szerepelnem kell! :( Rendkívül kellemetlen helyzetekbe kerültem már emiatt, nem akarom megint kitenni magam ilyennek. Nem bírom kontrollálni az izgalmamat és az idegességemet - az ájulás környékez, rám jön a hasmenés, hányingerem lesz, olyan ingerültté válok, hogy az emberekkel borzasztóan tudok beszélni, de nem tudok mit tenni. Ha kötéllel akarnának kirángatni a színpad elé, még akkor is mindent megtennék, hogy ne vigyenek oda. Elvesztem az érzelmeim felett az irányítást, képtelen vagyok nyugodt maradni. :((

Mit csináljak? Hogy magyarázzam meg nekik, hogy semmiképp nem tudok részt venni anélkül, hogy erre rájönnének?

2017. máj. 1. 09:27
 4/17 A kérdező kommentje:
Már arra értem, hogy a kínosabb problémáimra ne jöjjenek rá.
2017. máj. 1. 09:27
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezt majd előre közöld. Ha már beírnak egy előadáshoz mint szereplő akkor lehet hogy nagyon megfog látszani a hiányod és ez tiszteletlenség az osztálytársaid felé.
2017. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Nalunk is volt olyan aki nem akart szerepelni. Eljött és elvolt oldalt. Nem kényszerítette rá senki hogy szerepeljen,de ez függ az osztályfőnöktől is.

Van olyan,ahol az ofő beírással "jutalmazza" aki nem szerepel.

2017. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

18/F vagyok.

Én sem fogok menni szalagavatóra. Nem azért, mert stresszelek meg ilyenek, hanem mert sok pénzt kell beadni amit 100x értelmesebb dologra költhetném, minthogy olyan emberekkel legyek akiket nem is szeretek. De én nekem ez nehezebb ügy lesz, mert beszélnem kell az osztályfőnökkel, lehet vitát csapnak belőle és az igazgatóval is beszélnem kell, mert hisztizni fognak.

Ki szemben lenne tiszteletlenség?

Én sokszor szoktam azt mondani, hogy iskolába én tanulni járok, nem szarakodni az idétlen dolgaikkal. Én döntésem, hova megyek, ha ezen hisztizik bárki, nem az én dolgom. Neked is így kell gondolkodnod.

Viszont neked nehezebb dolgod lesz, mint nekem, mert úgy látom elég félénk lány vagy, és meg kell védened majd magad az osztályfőnökkel szemben, stb. Hogy te miért nem akarsz menni, ilyenek, és addig fognak téged győzködni míg be nem adod a derekad. Ki kell tartanod, ne engedj nekik.

Ha én osztálytársam nem menne, azt mondanám, ő neki is van elég esze ahhoz hogy lemondja ezt a szarságot.


Írj ha szeretnél még erről beszélgetni.

2017. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy nem vagy hajlando szerepelni, es ha ezt nem fogadjak el, akkor mondd meg, hogy nem mesz. En se mennek, ha ilyen hulye osztalyom lenne.
2017. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak az osztályodban akik nagyobb tiszteletlenséget követtek már el, mint te azzal, hogy nem mész el a szalagavatóra. Ha van rá okod hogy ne menj el, akkor jogosan a döntésed.
2017. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha megoldható, akkor magad miatt, mert ez neked egy mérföldkő, akkor a szalagtűzésen vegyél részt. Mások nem kell, de azon tényleg magad miatt. Hidd el, van benne egy büszke érzés, hogy te már eljutottál idáig, érettségizni fogsz.

Többeket ismerek, akik azzal, hogy nem vállalták a 2-3 órás szereplést (egy osztály van évfolyamonként a sulinkban, művészeti suli) csak a szalagtűzésen vettek részt, még ugyanúgy a közösség, az iskola részei. És magukra ugyanúgy büszkék. ;)

Én legalább a szalagtűzésen ott lennék...

Egy szalagavatózott

2017. máj. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!