Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet visszavágni egy...

Hogyan lehet visszavágni egy ilyen embernek, ha már semmi nem használ?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és egyik fiúosztálytársam egyfolytában szekál. Csak hogy pár példát mondjak: Kiröhög, akármit mondok, mert szerinte nem tudok normálisan beszélni. Volt, hogy a barátaival fogták magukat és rám írtak facebookon, hogy mekkora egy nyomorék vagyok, meg hogy nézek ki stb. Aztán meg a barátnője kezdett el beszólogatni, hogy tudja, hogy az a srác bejön nekem, csak nem merem elmondani és ne reménykedjek, mert ilyen csúnyákkal nem jön össze.

A srác is folyamatosan megaláz az egész osztály előtt, meg felsőbb évesekkel is jóban van és ők is egyfolytában kiröhögnek, volt amelyikük direkt kitette elém a lábát és amikor megbotlottam, elkezdtek rajtam röhögni. Sokszor visszaszóltam a srácnak, de folytatta ennek ellenére is. Egyszer volt, hogy meglökött, mert útban voltam neki, én meg visszalöktem és szólt az ofőnek, hogy egyfolytában lökdösöm, a többiek is mellette állnak és helyeseltek, hogy tényleg úgy volt. Egyik szünetben meg gyorsan megcsináltam a házimat, mert elfelejtettem, erre odajött és vízzel leöntött mindent a padomon.

Hát.. alapból visszahúzódó vagyok, de ha valaki beszól, annak én is visszaszólok. Ez nála nem számít, mert akkor meg elkezd velem vitatkozni és mindig én vagyok a hibás mindenért.


2017. máj. 3. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Adj címet, nevet, odamegyek és szétverem! Aztán kétszer is meggondolja a kisgyerek, hogy szívózzon-e veled.


21/F

2017. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Szülők, tanárokkal kettesben beszélgetned kell, iskolaváltás. Lány vagy, és több fiú ellen nem tudsz mit tenni nagyon, mert már fizikailag is kezdenek bántalmazni.

Nem te vagy a hibás, csak ő állítja ezt. Szard le hogy ő nála mi számít. Ő beszól neked, te megvéded magad, a többi NEM SZÁMÍT, hogy ő mit mondd, hogy mit mondanak a tanárok erre. Te tudod mi az igazság, és aszerint cselekedj, ne aszerint hogy a srác mit reagál rád.

2017. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"gyenge fiúcska....ejj,ejj

egy lánnyal kikezdeni nem olyan menő dolog.Erre tudod mit szoktak mondani?Ááá,te?TE? Hogy tudnád? Azért elmondom.Te egy gyáva alak vagy.aki maga köré toboroz még több embert,hogy bosszút álljon rajtam(idézojeleket rajzolsz a levegobe)Persze az agyadban csak sotétség tombol,ezért gondolom ezt a hazugsagot is 1éven keresztül gondoltad ki"

Ui:barátnőiddel menj oda,akik egyfolytába rohognek mrlletted és kozben beszolnak neki,hogy SZÍVÁÁÁS!

2017. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalataim szerint a visszaszólás az ilyenekkel nem működik. Ne foglalkozz velük ha látják hogy egyáltalán nem idegesítenek akkor megunják a beszólogatásokat. A fizikai bántalmazás már súlyosabb viszont ebben az esetben szólnék az igazgatónak de a rendőrséget is meggondolnám ha ez gyakorinak számít.
2017. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szüleidnek szóltál már?


Ideális esetben az osztályfőnök intézkedne, és ha ez nem használna, a fiúnak mennie kellene... De sajnos erre valószínűleg hiába vársz. Lehet, hogy jobb lesz, ha te mész át máshova, már ha van erre lehetőség. Írtad, hogy a többiek is a fiú mellett álltak ki, egy ilyen osztályban én biztosan nem maradnék. Én is jártam rossz osztályba, bár engem nem nagyon bántottak, mégis rosszul éreztem magam, rossz volt a közösség. Aztán váltottam, és jobb lett. :)

2017. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ilyenejnek csak egy jó verés hasznàlhat vagy feljelentés!Hiàba mondasz neki bàrmit nincs rà szellemi kapacitàsa hogy megértse..


De ide is kiteheted a nevét szerintem pàr ember szîvesen "elbeszélgetne," vele

2017. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok az erőszak híve, de tényleg megadhatnád néhány az elsőhöz hasonló srácnak az elérhetőségüket. :D Szerintem csak drasztikus változtatásokkal érhetsz el bármit is. Nyugodtan szólj a szüleidnek, tanároknak, igazgatónak és járasd le őket, mert látják rajtad, hogy tehetetlen vagy velük szemben és nem fognak leállni. Vegyék észre a következményeket és hidd el, ha kitartó vagy, félni fognak tőled, mert Te nem félsz kiállni magadért és leszállnak rólad. Az erőszakos emberek eszköze például az áldozatban való büntudatkeltés. Ameddig hagyod magad (a visszaszólás itt már nem elég), addig bántanak és ez felnőtt korodra egy tüske maradhat benned, ami akár az egész hátra levő életedet meghatározhatja. Jobb elintézni a dolgokat és emelt fővel távozni.
2017. máj. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Fel lehet őket zaklatásért és könnyű testi sértésért jelenteni, aztán nem lesz ekkora pofájuk
2017. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt kéne tenni, amire nem számít. Ha odajön és vízzel leönti a cuccaid, odamennék és ugyanezt tenném vele...

De nem akarlak ilyenekre biztatni, mert úgy látom, az osztálytársaid is mellette állnak ki.

Suliváltás, igazgatónak szólsz, vagy megadod tényleg az elérhetőségét az elsőnek. Én ugyan lány vagyok, de én is szívesen elbeszélgetnék vele...

26N

2017. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!