Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mik azok a tulajdonságok,...

Mik azok a tulajdonságok, amik miatt azt mondod, hogy egy tanár jó tanár, akit szeretsz, és akire felnézel?

Figyelt kérdés

2017. máj. 5. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Jól magyaráz, ért is ahhoz, amit tanít, korrekt, és föl tud mutatni dolgokat, amiket már elért. Megbízható, türelmes, ösztönző.

Nekem volt egy ilyen tanárom, nagyon szerettem, tiszteltem, és sokat tanultam tőle.

2017. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Jelenleg gimnazista vagyok es a tanaraim tobbseget kedvelem, de ket olyan van, akikre kifejezetten fel is nezek.

Az egyikuk a biosz-focitanarom es egyben az osztalyfonokom is. Hihetetlenul jol magyaraz, szigoru, de egyben korrekt es nagyon lelkes, inspiralo, latszik, hogy elvezi, amit csinal, szeret tanitani. Pedig boven nem palyakezdo, szerintem kb.45-55 ev kozott lehet valahol. Emberileg is maximalisan tisztelem, nagyon jo osztalyfonok, gyakorlatilag masodik anyank lett, barmilyen problemaval fordulhatunk hozza:) nagyon megerto, turelmes es sokat segitett/segit nekunk most is az orientalodasban, akinek meg nincs celja, azt megprobalja terelgetni valamerre, senkit sem hagy magara es a szulokkel is tartja a kapcsolatot. Olyan igazi mentortipus.

A masik ilyen az angoltanarom, egy eleg fiatal (kb.27-28 eves) pasi, akiert az iskola nonemu kozossegenek kb.90 %-a rajong:)) de akinek egy csopp esze is van, az kepes ennel tovabb is latni es eszreveszi, hogy viszonylag palyakezdo ellenere nagyon ugyes, ratermett, szerintem az igazi tanartipus. Turelmes, megerto, nagyon vicces es jofej, de mindig tudja, hogy hol a hatar es nagyon profin magyaraz, de ha valaki valamit nem ert, inkabb elmondja neki ezredszerre is mindenfele kiabalas meg hiszti nelkul (amit sajnos gyakran tapasztalok par tanarnal), nem csak rahagyja, hogy "a kis hulye majd megtanulja". Ezenkivul ami meg nagyon szimpatikus benne, az az, hogy egy abszolut pozitiv eletszemleletu ember, mindig mosolyog, mindennek tud orulni, en meg soha sem lattam szomorunak vagy mergesnek, hisztisnek. Nekem nincs vele olyan nagyon szoros kapcsolatom, de a sajat osztalyaval o is olyasmi, mint az en ofom, tehat nagyon tamogato.

2017. máj. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Bár már nem járok iskolába, a legjobb tanáraim mindig fel tudták kelteni az érdeklődésem a tantárgy iránt. Ez a legfontosabb. A második legfontosabb az, hogy el is tudja jól magyarázni a dolgokat, felnézni meg akkor néztem fel rájuk, ha nem csak az előző két tulajdonság volt meg bennük, hanem nem csak tanárként, hanem emberként is volt tekintélyük a szememben.
2017. máj. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

2-es, köszönöm, hogy ezt leírtad!

Annyira jó fiataloktól olvasni, hogy van még olyan tanár, akire fel lehet nézni.

Kb. leírtad az én véleményemet is, mitől jó egy tanár?

Szerencsére az én fiam iskolájában is akad néhány, aki nem csak tanárként, hanem emberileg is szuper :-)

2017. máj. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Tud motiválni, és ő is motivált a tanításra. Nekem az angoltanárom volt ilyen, minden osztályát külön ismerte, azokat a feladatokat vitte be amelyikről tudta, hoyg az adott osztálynak megfelelő. Sőt láttam, hogy mindig jegyzeteket készí a füzetébe a nevek mellé, hogy annál a személynél mit kell erősíteni, az érettségin mindig az ő csoportjai teljesítettek legjobban. A tanítási évek végén mindig kért visszajelzést, hogy neki mit kéne változnia.

Máig nem tudom, hogy, hogyan bírta ezt energiával, főleg mivel van három gyereke, akik szerint mindig szakít rájuk időt.

De úgy tűnik, hogy vannak elrejtett gyémántok még az oktatásban, az előző válaszadók szerint is.

2017. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

"A tanítási évek végén mindig kért visszajelzést, hogy neki mit kéne változnia."

Igen, szerintem ez egy nagyon jó "taktika" a jó munkavégzéshez - én is szoktam alkalmazni, pedig én nem is vagyok tanár :-)


"Máig nem tudom, hogy, hogyan bírta ezt energiával, főleg mivel van három gyereke, akik szerint mindig szakít rájuk időt."

Na igen, ez talán még nagyobb csoda!! :-)

2017. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem három tanárom van a gimiben akiket nagyon szeretek és tisztelek. Egyik a magyartanár. 41 éves, fiatalos nagyon jó a humora, megfelelően felkészül és felkelti az érdeklődésünket a tantárgy iránt pedig matekosok vagyunk. Szigorú, de vicces és ha beszélgetünk vele mindig megértő és kedves. Az angoltanárom is ilyen, sokat követel de ez csak előnyünkre válhat és szintén precíz, nagyon odafigyel a tanítványai ra. A történelemtanárnak nagy tekintélye van, talán az egyik legszigorúbb tanár, ami tetszik, lehet hogy közrejátszik az hogy a töri az egyik kedvenc tárgyam. Mindent részletesen elmesél és érdekes órákat tart. Nálunk is vannak tanárok akik nem éppen ebbe a kategóriába sorolhatók de szerencsére nincsenek sokan. Nekem szimpatikus, hogy lelkesek,rengeteget tesznek értünk és segítenek nekünk, érdekesen adják elő a tananyagot, és persze megvan a kellő humoruk is.
2017. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
89%
Jól magyaráz, igazságos, rendesen felkészít, nem arcra osztályoz, megmutatja az ember-oldalát is és nem csak a vérszívó tanár képét mutatja (pl.: régebbi diákjairól mesél, vicces történeteket mond ilyesmik) nem azt hajtogatja minden másodpercben, hogy nincse lég ideje megfelelő ütemben haladni, hogy aztán ezzel megy el azegész óra, érezteti, hogy a diákok fontosak a számára, nem utál meg valakit, csak mert nem az ő tantárgya az erőssége, szem előtt tartja, hogy más tantárgyak is léteznek, amikre szintén készülnie kell a diákoknak, hagyja, hogy a diákok kipihenjék magukat a szünetben és nem ad fel nekik annyi házit, ami még három szünetre is sok lenne, tud érhetően, összefüggően fogalmazni, de azért nem dumálja végig az órát levegő vétel nélkül, hanem kérdéseket i tesz fel, feladatokat is odat meg. Tudja, hogyan lehet érdekesen és izgalmasan átadni a tananyagot, és ahelyett, hogy definíciókat magoltat szóról szóra, meg is mutatja és meg is érteti, hogy miről beszélünk. A lemaradottabb diákoknak segít felzárkózni, de a jobb tanulóknak is ad lehetőséget arra, hogy tudásukat kamatoztassák (pl. versenyeken). Ugyanakkor nem cikizi, vagy magasztalja a diákokat mindenki előtt állandóan, csak mert egyik, vagy másik csoportba tartozik. Nem arra hajt, hogy a kevésbbé tehetségesek/kevésbbé jó tanulók roszul érezzék magukat, elég max pár szóval utalni rájuk a többiek előtt, és aztán négyszemközt beszélni velük. És ha valami olyan hibát követ el, amiért még ő maga is dühös lenne, akkor ne mentegetőzzön azzal, hogy ez teljesen természetes, aztán meg szidja le a diákot a következő órán, ugyanazért, mert az nem fair!
2017. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

- szereti a tárgyat, amit tanít

- tényleg nagy a lexikai tudása (még tesinél is)

- következetesen osztályoz, büntet

- nem kivételez senkivel (csak indokolt esetben)

- tud érdekesen magyarázni, megmutatni dolgokat

- nem felejtette el, hogy ő is volt diák anno, megpróbálja átérezni azt, min mennek át a diákok (pl. ha 3 tz-t akarnak egy napon íratni, átrakja az övét, nem beszél pejoratívan bárkiről azért, mert nem jó a tárgyából / nem színötös, nem ad karót házihiány miatt annak a gyereknek, aki a baleseti sebészeten volt előző nap stb.)

- nem tukmálja rá a politikai

- próbálja megmutatni a tárgy gyakorlati hasznát

- tanít is, nemcsak haverkodik

- tud fegyelmet tartani

- érti a poént, van humora

- megadja a felkészülés zavartalanságához szükség minden fontos dolgot azoknak, akik a tárgyából akarnak továbbmenni

2017. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Pl attól, hogy élvezzük az óráját, nem azt nézzük hogy mikor lesz már vége. + jól magyaráz, felkelti az érdeklődést
2017. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!