Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim közül egyre...

Az osztálytársaim közül egyre többen és többször lestrébereznek engem, kérdésem: MIÉRT?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok stréber. Annyi a dolog, hogy most hatodikos vagyok és eddig még sosem volt olyan, hogy ne lettem volna kitűnő. És most sem lesz másképp, ha minden jól megy.


DE NEM IS TANULOK SEMMIT, 11-12 tantárgyból 4-5-re ha tanulok, elég, ha egyszerűen ott vagyok órán és tudom is az anyagot.


Meg most volt az Egri csillagok a kötelező olvasmány és ma kellett beadni, a 24 fős osztályból olyan 6-7-en adták be az olvasónaplót, beleértve engem is. Erre az egyik gyerek lestréberez engem, mert megcsináltam az olvasónaplót. AZÉRT VAGYOK STRÉBER, MERT NEM AKAROK EGYEST KAPNI ÉS MEGCSINÁLOM A FELADATOT?!


Ezen kívül mindig kész a házim. Hat év alatt asszem 3-szor nem volt kész összesen. Mondjuk azért, mert nem akarok beírást kapni? És ezért is én vagyok a stréber. Bezzeg, ha azoknak az osztálytársaknak, akik csúfolnak, akkor nem vagyok stréber, ha le akarják másolni a házimat, mert ők csesztek megcsinálni...


Ezen kívül imádok olvasni és könyvet, verset, esszét írni.


Meg eléggé érdeklődöm a görög és az egyiptomi mitológia iránt és otthon is vagyok bennük.


Plusz nagyon szeretem a biológiát is, abban is otthon vagyok, főleg az állatok terén.


Röviden ennyi.


Szerintetek is stréber vagyok? :(


Köszi a válaszokat!


2017. máj. 8. 20:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és igyekvő sem vagyok semennyire. Sőt! Lustaságban nem nagyon lehet engem lekörözni. XD
2017. máj. 8. 20:36
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem stréber vagy, hanem okos gyerek, aki gondol a jövőjére. Sajnos kevés magyar gyerek mondhatja el magáról azt manapság. Ma ők szekálnak téged, de holnap te leszel a főnökük és nem te leszel a nettó 100 ezres proli.
2017. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Még annyit hozzáfűznék, hogy visszahúzódó sem vagyok. Inkább az ellentettje. Közvetlen, laza. Ez jellemez engem. Átlagos Family guy és South park fan vagyok, ennyi. XD

2017. máj. 8. 20:46
 4/15 A kérdező kommentje:
Nah... Nem ellentettje, hanem ellentéte.
2017. máj. 8. 20:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is strébereztem le pár osztálytársam általánosban(már nagyon bánom nem értem hogy lehettem ilyen.) De így visszagondolva féltékeny voltam rájuk. Ja és sokkal jobb suliba kerültek mint én megéri "strébernek" lenni:) és ne törődj azzal mit mondanak biztos ők is csak féltékenyek. 17/L
2017. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
"24 fős osztályból olyan 6-7-en adták be" Nem vállaltál közösséget a kb 18 fös többséggel, tehát stréber vagy. (Te meg eldöntöd, hogy a hülyegyerekek közé akarsz tartozni vagy nem?)
2017. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag Mindenkit strébernek hívnak aki nem beszél bele az órába és gondol a jövőjére.Nekem van 1-2 hármasom a többi 4-5ös és még igy is lestrébereznek.Ne foglalkozz velük.
2017. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneknek ilyen a világképük.

Aki butább, lustább náluk, az egy idióta gyökér.

Aki egy hajszállal is okosabb, sikeresebb náluk, az csak egy stréber lehet, akinek nincs élete.


Nem kell foglalkozni velük. Gondolom 6-os vagy az egri csillagok alapján, szóval már csak 2 évig látod a fejüket. A jobb középiskolában ez a viselkedés már nem jellemző. És oda ők nem fognak bekerülni.

2017. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A gyerekek/diákok többsége, úgy tűnik, nem ismeri a stréber szó jelentését...


Sose változz meg! Hadd sutyorogjanak, hívjanak csak tudálékosnak, nyalizósnak meg tanár kedvencének -- az a fontos, te minek tartod magad, milyen céllal és szándékkal teszed, ami amúgy kötelességed és személyes érdeked.

Az, hogy nem melegedni jársz be az iskolába, hanem igenis figyelsz órán, sőt leckét is írsz, az alap dolog (vagy annak kéne lennie, föleg általánosban).

Egyszer próbáld ki, hogy nem adod oda a házit/jegyzetet -- a reakció fergeteges lesz, hidd el! :D Egy kicsivel több tisztelettel/elismeréssel fognak rád nézni, remélhetőleg.

Addig is, hajrá!


Üdv,

egy másik "stréber"


Egyébként, tapasztalataim szerint, az ilyenekből az irigység beszél. Irigylik, hogy csak úgy "rád ragad" a tudás, hogy minimális erőfeszítéssel érsz el kiváló eredményt (gimiben majd kicsit többet kell belefeccölni, de megoldható). Ők puskával, vért izzadva is csak egy kettest tudnak kicsikarni magukból, és rajtad vezetik le a feszültségüket.

2017. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Helló.

Szerintem ne aggódjál emiatt. Tanulj és olvass minél többet, fejlesszed magadat.


nálam is ez volt. Ha bekerülsz egy jó gimibe, akkor ott már azok a menők, akik jobb jegyeket szereznek, és nem azok akik arra vágnak fel, hogy leszarják a tanulást.


Akik ma lestrébereznek, 10-15 év múlva azok mellett fogsz elhúzni a vadiúj BMW-dben, amíg ők a 12 éves skodában rötyögnek. :D ez is megtörtént velem...

2017. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!