Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem kedvelnek az oszttál...

Miért nem kedvelnek az oszttálytársaim? 16/F

Figyelt kérdés

Nem bírok tovább magnyosan élni. A suliban csupán 1 emberrel vagyok jóban, rajta kívül az osztálytársaim, mintha furcsállnának. Nagyon depressziós vagyok emiatt, önszántamból igénybe vettem az iskolapszichológus segítségét, hogy rájöjjek, mi a hiba velem. Azt mondta, hogy a külsőmet illetően kifejezetten nyerő vagyok, és nincs hibám, csak kicsit más vagyok - azaz komolyzenét hallgatok, nagyon sokat filózok, romantikus alkat vagyok, zongorázom. Egy lány is összetörte a szívem, mert elutasított, de nem értem miért. Nagyon gátlásos vagyok és önbizalomhiányos a lányok terén, és nem vagyok képes változtatni. Nem jövök zavarba előttük, csak mintha nem kelteném fel bennük az érdeklődést. Azt is tudni kell rólam, hogy vékony vagyok, egyes osztálytársaimmal ellentétben, akik kondiznak és csupa izmosak. Nagyon sokszor öngyilkos akartam már lenni, csak mégsem tettem meg, de voltak időszakaim, amikor a halál küszöbén álltam. Mit tegyek, hogy a többiek elfogadjanak? Ráírtam egy hete az egyik srácra az osztályból, aki azt felelte nekem, ők bírnak engem. Visszakérdeztem: "És akkor miért nem hagyjátok hogy közeledjek felétek?" Erre azt felelte: "Mi hagyjuk."


Sajnos az osztálytársaim nagyon gyerekesek. Szünetben midnenen röhögcsélnek, sikoltoznak és dobálják a palackokat, mindezt 15-16 éves létükre. Engem ez nagyon idegeseít, de persze nem mutatom ki ezt, sőt, próbálok az elvárásaiknak megfelelni ami tudom, nem jó.


DE MÉGIS MIT TEGYEK?


A válaszokat előre nagyon nagyon köszönöm, bármennyit várok!



2017. máj. 25. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, semmi probléma nincs azzal, hogy komolyzenét hallgatsz, gondolkodsz dolgokon és zongorázol. Úgy értem, még csak nem is rendkívüli vagy különös - valószínűleg ez lenne az utolsó dolog, ami miatt az emberek kinéznének maguk közül.

Nekem kissé ellentmondásosnak tűnik, hogy az osztálytársaidat idegesítőnek és gyerekesnek találod, mégis barátkozni akarsz velük. Miért? Ha egyébként sem kedveled őket, nyilván nem fogsz velük életre szóló barátságokat kötni. Megpróbálni beilleszkedni egy halom olyan ember közé, akiktől alapvetően nem vársz semmit (nekem az írásodból enyhe velük szembeni felsőbbrendűségérzet jött le - ha rosszul értelmeztem, bocsánat, semmit sem bántó szándékkal írok) körülbelül a legrosszabb dolog, amit tehetsz.

Erre azt tudom javasolni, hogy ha van valamiféle érdeklődési köröd (sport, művészet stb.), keress egy egyesületet, tanfolyamot, vagy akármilyen helyet, ahol ezt művelheted. Valószínűleg nem ártana valamennyire kimozdulni a megszokott közegből, tanulni valami újat, és talán új embereket is megismerhetsz. Vagy ha a mostani ismerőseid között vannak, akiket kedvelsz, próbálj feléjük közeledni.

2017. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok abban biztos, hogy neked kellene változnod. Komolyabb vagy a többieknél, ennyi az egész. Persze eljátszhatnád a laza hülyegyereket, hogy jófejnek tartsanak, de akkor meg azért leszel majd depressziós, mert állandóan meg kell játszanod magadat előttük, és nem lehetsz önmagad.

Nem feltétlenül az osztályból kell barátokat keresned, nekem sincs egy se az osztályomból, csak sulin kívüliek. Menj el önkéntesnek valahova, vagy ahogy az előző hozzászóló is írta, klubokba, egyesületekbe. Próbálj meg nálad idősebbekkel barátkozni, valószínűleg velük meg fogod értetni magad.

2017. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértve az előttem szólókkal, lehet, hogy rossz közegben keresgélsz. A korosztályodat meghaladó, felnőtt gonolkodásod van, túl érett vagy a kortársaidhoz képest, nem kell nekik és ne is akarj nekik kényszeresen megfelelni. Az elutasítások, kudarcok az élet velejárói, ne árts magadnak, hanem légy erősebb minden botlás után, főleg olyan dolgok miatt ne okold magad, amiről nem tehetsz. Van olyan, hogy kiteszi az ember a szívét, a lelkét és mégis levegőnek nézik, mégis más aratja le a babérokat helyette. Mindez ne frusztráljon, találd meg a saját utad. a saját közeged, hidd el a középiskola után, ha továbbtanulsz nagyon sok hasonló felfogású, jó emberrel fogsz találkozni. A legjobb barátaimat én is az egyetemi évek alatt szereztem.
2017. máj. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

nekem mindig az ilyen emberek tetszettek mert én is komoly vagyok. mi voltunk az osztalyban a nagy "gondolkodok" mindig valami tudomanyos teman elmelkedtunk, az egyik lannyal a filozofiarol es az irodalomrol beszelgettunk es a konyvtar volt a torzshelyunk. engem mindig azok a rin gyó lányok piszkáltak, meg lehet nezni hol tartanak, sehol. en pedig tanulok es ugy latszik sikerre viszem. de ennek az időszaknak már vagy 3-4 éve. sokszor gondoltam en is butasagokra, depresszioztam, de bebeszeltem magamnak a magabiztossagot, es vegülis bejott, hiszen mindig megpukkadtak mikor beleptem a terembe, a tobbiek is megjegyeztek milyen jol viselem.... azota persze en lenezem az egesz akkori bagazst aki erre raszolgalt, sokkal jobbnak erzem magam naluk, hiszen elmaradott gondolkodasra vall az ilyen viselkedes amit ők tanusitottak.

20/n

2017. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!