Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nevetséges, ha...

Szerintetek nevetséges, ha olyan ember akar egyetemre jelentkezni, aki középiskolában csak közepes tanuló volt?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 15:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Csak ne lepődj meg ha nem vesznek fel. (Ha nagy a túljelentkezés akkor nem kerülsz be és pont. Ha olyan szakra mész amiből hiány van akkor van esélyed.) Azért mert tanulni akarsz senki nem röhöghet ki. Ha mégis küld ide hozzám elmagyarázom neki min röhögjön.
2017. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nevetségesnek nem nevetséges, de kérdés hogy mi volt az oka ennek. Egyrészt, az átlaga volt közepes, és voltak kimagasló (lehetlőleg ahhoz kapcsolódó ahová tovább akar menni) tárgyak, vagy minden közepes volt? Ha abban jó volt amit csinálni szeretne, akkor nyilvánvaló. Illetve a másik kérdés, azért volt közepes tanuló mert nem tanult, vagy tanult de csak ennyire futotta? Mert előbbi esetben egyetemen simán lehet hogy semmi gondja nem lesz, utóbbi esetben már közel sem annyira valószínű ez.
2017. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem! Csak fel kell javítani a rossz eredményeket, hogy a bejutásra is legyen esély, pl újra érettségizni ebből-abból.

Személyes meglátásom, hogy a középiskolát hiába az ember agyának a legfogékonyabb időszakában járja - a hülyeségre is ebben az időben a legfogékonyabb - ettől függetlenül, ez az az időszak is, amikor a világ kissé kinyílik, (nem 5 perce lakik az iskolától, hazafele útba esik az összes pláza, jön az első szerelem, haverokkal lógás stb) és így minden fontosabb a tanulásnál, még akkor is ha egy jó agyú emberről van szó. Azt már ne is részletezzük, hogy mennyi tölteléktantárgy van, ami nem is érdekli a kedves delikvenst, miért is lenne belőle kitűnő, amikor simán ellazáskodhat és beéri egy hármassal is.


Később felnőttebb fejjel jobban átlátja az ember, hogy mit akar, mi lenne a jó neki, miben találná meg önmagát, mi érdekli, így egész nyugodtan neki lehet menni, ezért nem kövezhet vagy szólhat meg senki!

2017. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mért lenne nevetséges?

Ha jól sikerül az érettségije, akkor az érettségi pontok alapján fogja a pontszámait megkapni, nem pedig a tanulmányaiból.

Ha pedig elég lesz a pontszáma, akkor bekerül, és hogy bent is marad-e, az rajta fog múlni.

2017. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet. Azóta egyetemi tanár.


Nem a múlt számít, hanem hogy az adott szak mennyire érdekel, és ott mennyire teszed oda magad. A többi senkit nem fog érdekelni. Rengeteg ember nem tanult középiskolában semmit, egyetemen meg nagyon jó tanulók lettek, mert érdekelte őket.


Persze ez nem általános, amit leírtam, de létező jelenség.

2017. máj. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

A nevetséges az az oktatási rendszerünk!


Ha nem vagy jó tanuló aki mindent bemagol akkor elástad magad, pedig az ok okozati összefüggéseket és az összetett megoldási módú feladatokat pont a szétszórtabb, lazább gondolkodású emberek tudják jól kezelni, sőt ők innovatívabbak is mert felteszik a kérdést, hogy "mi a sz.rnak kell ezt így bonyolítani."


simán lehetne diplomás mindenkiből ha az érdeklődési körének megfelelő dolgokat gyakorlatiasan sajátíthatná el.

2017. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

#6-os, a hiba az értelmezésedben ott van, hogy szerinted egy jó tanulónak magolnia kell.

Aki csak magolni tud, annak semmi tudása nincsen, csak egy adott dolgozat erejéig megjegyzi az anyagot, de fogalma sincsen róla, hogy mit tanul, vagy miről szól a tananyag.

A magolást és a tanulást ne keverd össze.

2017. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Jó én a 95% ról nyilatkoztam, ha könyvet írok róla akkor majd kisarkítom minden egyedi részletét a dolognak.

Bocs ha rosszul esett!

2017. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
86%
Miért lenne nevetséges? Én is ismerek olyat, aki közepes volt a gimnáziumban, ennek ellenére a főiskolát jó eredménnyel végezte. De olyat is tudok, akik elsős gimisként évet ismételt és középiskolai tanár lett. Egy harmadik ismerősöm harmadikban bukott a matematika kisérettségi miatt, így ismételnie kellett az osztályt. Ma diplomás egészségügyi dolgozó. Attól függ, hogy Őt érdeklő szakot választ-e a Tisztelt Tanuló.
2017. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként őszintén, meglepett, hogy mindenki azt írta, hogy nem nevetséges :) Azt hittem, szinte csak olyan válaszokat fogok kapni, hogy aki középiskolában nem tud összehozni mindenből minimum 4-est, az túl hülye az egyetemhez, meg ilyesmik.

Egyébként nem vagyok mindenből 3-as, nyelvből pl. dicséretes 5-ös lettem most év végén is, meg az előző 3 évben is, valamint jól megy még a matek, kémia, biosz, ezekből is 4-es-5-ös vagyok. De a humán tantárgyak egyáltalán nem érdekelnek és azokból mindig is 2-es-3-as voltam :/ De egyébként a 4 év alatt összesen vagy 3 órát tanultam, bár lehet, így is sokat mondok, szóval szerencsére /vagy nem szerencsére/ csak a lustaságom miatt kaptam rosszabb jegyeket, nem az van, hogy halálratanulom magam és így is csak ennyit tudok kihozni magamból.

Amúgy igen, tudom, hogy rossz, hogy ilyen lusta vagyok...És emiatt nem biztos, hogy érdemes lenne-e egyáltalán továbbtanulnom, csak eddig nem tudtam azt se, mi érdekel egyáltalán és az iskolámban lehetőségünk van 1 vagy 2 évig itt maradni szakmát tanulni és eddig úgy voltam vele, max lesz egy szakmám, oda úgy se számít, milyen jegyeket kapok, ha 2-es lennék mindenből, akkor is itt maradhatnék, szóval lényegében ez az oka annak, hogy nem figyeltem oda a jegyeimre, mert nem volt, ami motiváljon..És csak most jöttem rá, hogy a szakma, amit itt tanítanak, egyáltalán nem érdekel és nyelvből amúgy is jó vagyok, meg el is kezdtem önállóan tanulni egy másik nyelvet, szóval talán inkább érdemesebb lenne az idegen nyelvekkel kezdenem valamit és úgy döntöttem, nyelvi szakra akarok jövőre jelentkezni.

És egyébként nem is a pontjaim miatt aggódok legjobban, mert az érettségim ahhoz képest, hogy milyen szar tanuló voltam eddig, meglepően jól sikerült, legalább is az írásbelik. Inkább attól tartottam, hogy mások mit gondolhatnak...Ugyanis van pl. egy tanárunk, aki ahhoz képest, hogy tanítás helyett állandóan a többi tanárt meg az oktatási rendszert szidta nekünk, az egyik órán konkrétan azt mondta, hogy az osztályunk 95%-ának fölösleges még csak jelentkeznie is egyetemre, mert van kb 3-4 ember az osztályban, akik mindenből szín ötösek, de rajtuk kívül senkinek semmi keresnivalója nincs ott..

2017. máj. 26. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!