Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezek elegendő okok lehetnek...

Ezek elegendő okok lehetnek arra, hogy felmentsenek szóbeli feleltetés alól?

Figyelt kérdés
Már többször is megfigyeltem, hogy a diákok többsége annyira lazán veszi a felelést, még akkor is, ha nem tud semmit. Teljes magabiztossággal kiállnak és még mosolyogni is van erejük hozzá. Én alapból egy nagyon szorongó és stresszes ember vagyok. Felelésnél annyira ideges szoktam lenni, hogy kiver a víz, levegő után kapkodok és gyakran remegnek a végtagjaim is. Ráadásul a stressz közepette nehezen jutnak eszembe a fontos információk és beszéd közben néha elcsuklik a hangom. Ezeket a "tüneteket" próbálom valamennyire elfojtani, de nagyon nehéz. Egyszer fizika felelésnél ebben a tanévben, konkrétan éreztem, hogy szédülök, remegett a kezem, miközben írtam a táblára és még a tanár is megkérdezte, hogy: "Ugye nem lesz szükség mentőre?" Ez még a jobbik eset, de van, hogy az embernek csak úgy egyhelyben meg kell állni, hogy nem mozog és nem ír semmit a táblára és szembe fordul az osztállyal. Én arra képtelen lennék, hogy kb. 10 percen keresztül meg bírjak állni a lábamon, mert szédülnék és a stressz hatására olyankor mintha elnehezedne a fejem és néha meg kell támasztanom a kezemmel egy pillanatra. Számomra ez önmagában is nagyon kellemetlen, nem mégha 30 valahány gyerek néz közben... Gondolkodtam rajta, hogy talán érdemes lenne elmenni egy szakemberhez, de nem tudom kihez kellene forduljak. Házi orvoshoz vagy egy pszichológushoz? Nagyon tanácstalan vagyok, úgyhogy kérlek segítsetek!

2017. máj. 29. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Magas a vérnyomásod.
2017. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
nem. Ezt bármelyik gyerek elő tudná adni ha el akarja bliccelni a szóbelit.
2017. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodj meg. Tanuld meg a tetelelt, meg van ido. Kerd meg a szuleid, testvereid, barataidat, hogy hagy mondd fel nekik a teteleket ugyh kiallsz elejuk. Ezzel gyakorolsz es lekuzdod. Szerintem ez inkabb felelem. Bizz magadban! Eltudod mondani amit megtanultal, ha megtanultad. Es tenyleg nagyon jo ha valakinek felmondod. Nem kell az osszeset , mert arra senkinek sincs ideje, de eljatszhattok egy olyat h otthon is kihuzod es mondod. De bizz magadban, ha megtanultad tudod! Menni fog!
2017. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Szóban teljesíteni is meg kell tanulni. Nekem se volt könnyű, de muszáj. Ha tovább tanulsz, ott is lesznek szóbeli vizsgák, és ott már nem fogod tudni felmentetni magad. Ráadásul ott nem egy középiskolai tanár meg egy rakás tizenéves előtt kell majd előadni magad. Nem rosszindulatból írom, de ha egy egyszerű feleléstől jóformán szívinfarktust kapsz, mi lesz veled, ha majd tényleg stresszes/idegtépő helyzetbe kerülsz? Menj ki, nézd a falat vagy a földet, mondd el amit tudsz és ennyi. Nem nehéz. Ha meg majd nem fognak remegni a végtagjaid meg miegyéb, elkezdheted gyakorolni a magabiztosságot is.
2017. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Néha megszoktam kérni anyukámat, de neki is csak nagyon ritkán van rá ideje. Viszont ez össze sem hasonlítható azzal, ami az iskolában van. Túl sokan néznek egyszerre és ezen egyszerűen nem tudok felülkerekedni...
2017. máj. 29. 18:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg kinövöd. Pár éve velem is volt ilyen, de leküzdöttem. Ilyenkor mantráz magadban, hogy "sikerülni fog". Biztos nem fog egykettőre sikerülni, de teljes erőbedobással egy idő után menni fog. Amúgy az izgulás ellen a gyakorlás a legjobb módszer. Ha tudod, hogy megtanultad rendesen a tananyagot, akkor könnyebben fog menni.
2017. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként már kiskoromtól fogva velem vannak ezek a szorongások és úgy érzem, mintha mostanra csak felerősödtek volna...
2017. máj. 29. 19:18
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Ezzel sajnos kénytelen vagy megbirkózni. Most komolyan azt gondolod emiatt nem feleltetnek majd szóban? Hidd el, hogy ilyen problémával nem vagy egyedül.Már a gyk-n írógatokból is simán le lehet szűrni, hogy rengetegen járnak hasonló cipőben. Mellékesen én is ilyen voltam meg még egy másik ismerősöm is... gondolhatod a szóbeli érettségi kész kínszenvedés volt.

Sajnos ezt túl kell élni.

2017. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha kiskorod óta ezzel a problémával küzdesz, akkor nem ártana felkeresni egy szakembert. Csak az gond, hogy a jó pszichológus ritka és a pszichiáterek többsége se normális.

Esetleg sportolhatnál valamit. Feszültség levezetésre kiváló és csak fölszabadulsz tőle. Azaz ártani biztosan nem árthat. A másik a relaxáció. Egy kicsit hülyén hangzik, de a "csendet" és a "belső békét" muszáj magunkban meglelni. Ha kiismered önmagad, akkor könnyebben leküzdheted a démonaidat. Például a Kung fu-t és a jógát nagyon ajánlom. De azzal tisztában kell lenned, hogy nem elég csinálni, hinni is kell benne, ahogy abban is hinned kell, hogy képes vagy izgulás nélkül felelni.

2017. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett hasznos és segítő válaszokat! Jöhetnek még, szívesen elolvasom őket!
2017. máj. 29. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!