Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet, hogy a volt...

Hogy lehet, hogy a volt osztálytársam ilyen korán megy haza? Az egyetemen tényleg ilyen kevés órájuk van?

Figyelt kérdés
Én OKJ-n vagyok és napi 6-7-8 órám van.De gyakran van,hogy elmarad óra,mert hiányzik a tanár vagy valami ilyesmi van.És ilyenkor mindig látom a volt osztálytársamat.Reggel sokszor a 8-as busszal jár,ami 8:50-re ér be.Tehát első két órája nincs.Meg ma is a 11:30-as busszal ment haza.Én a 13:50-es,a 14:45-ös vagy a 16:20-as busszal járok haza és azokon még egyszer sem találkoztam ve

2017. jún. 1. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy nem jár be az előadásokra, csak a gyakorlatokra. Sok helyen az előadás csak a tankönyv felmondása, jegyzetelni lehetetlen, felesleges ott lenni.
2017. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha elmennék egyetemre,lehet hogy én is 3 óra után már mehetnék haza?Azt hittem,jóval keményebb.Még ha többet is kell tamulni,így bőven van rá ideje..
2017. jún. 1. 16:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szaktól függ. Van olyan, ahol reggel 9-től este 6-ig bent vannak.
2017. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól kemény avgy nem az egyetem, hogy hány óra van. Hanem attól amit és amilyen szinten számonkérik. Lehet hgogy egy nap csak két gyakorlatra megy be vagy csak délig van benn, de a vizsgán attól még száz oldalakat fognak számon kérni tőle, ha benn volt, ha nem..
2017. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi, ahogy kifigyelted, hogy mikor jár haza...
2017. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Az egy dolog, hogy nincs bent egyetemen.. én pl. ebben a félévben heti 3x jártam be (igaz reggeltől estig), de amint hazaértem megállás nélkül tanultam.
2017. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem.Nem érdekel,hogy mit csinál.Csak furcsának tartom,hogy másoknak OKJ-s képzésen (gépgyártástechnológiai technikusoknak) pl. minden nap 8-10 órájuk van,ez meg egyetemista létére már délben mehet haza.
2017. jún. 1. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt sem árt észben tartani, hogy az egyetemen az óráid nem egymás után vannak. Lehet azt látod, hogy már délelőtt vagy kora délután megy haza, de mondjuk este 7 órára megy vissza, mert akkor lesz egy órája. Egyébként meglátásom szerint itt inkább az OKJ-s rendszerrel van gond. Felesleges annyit bent ülni az iskolában és az idő nagy része tényleg haszontalanul telik el. Sajnos több OKJ-t is végeztem, így van tapasztalatom ebben. De másoktól is ezt hallom.
2017. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Egy szak nehézsége nem attól függ, hogy hány órája van valakinek. Lehet, hogy csak napi 2-3, de arra több száz, ne adj isten ezer oldalt kell megtanulni, nehéz és összetett témában...
2017. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Az egyetem már nem olyan kötött, mint az általános és középiskola (és ahogy hallottam, az OKJ), mert itt úgy vannak vele, hogy "felnőtt emberekről" van szó. Emellett viszont nagy önállóságra van szükség, nem elég csak órákra bejárni.


Én informatikus szakra jártam, ott heti szinten átlagosan 20 óránk volt, de ebből az előadásokra (akkor még) nem volt kötelező bejárni. Ettől még nem volt könnyű a szak, mert órán kb. arra volt idő, hogy megmutassa az anyagot, mit kéne tudni, és otthon kellett utánaolvasni, gyakorolni, beadandót készíteni stb.


Egyébként vannak helyek, ahol már vizsgaidőszak van, amikor "csak" vizsgák vannak és nem kell bejárni.

2017. jún. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!