Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha engedélyezett lenne a...

Ha engedélyezett lenne a fegyvertartás, és iskolai lövöldözés történne, ti visszamennétek az suliba a történtek után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegyük fel Amerikában éltek, vagy itt engedélyeik a fegyvertartást. Utolsó sulinapon, egy terrorizált diák fegyvert ragad, 12 diákot, és 3 tanárt öl meg.

Első kérdésem az lenne, hogy ezek után a suli a jövő évben nyitva marad, vagy bezár?

-Személyes kérdések:

Hogyan reagálnátok? Suli váltanátok, vagy vissza mennétek?

Egy ilyen után mit gondolnátok, miben változnátok meg?

Mennyire viselne meg titeket, ha valakit a szemetek előtt ölnének meg?


Az információ csak a történetemhez kell, és teljesen feltételes alapú :D

Köszönöm a válaszokat!



#tanár #iskola #diák #fegyver #bántás #lövöldözés #iskola lövöldözés #terrorizált
2017. jún. 5. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Az engedélyezett fegyvertartás irreleváns, mivel egy diák/gyerek akkor sem tarthat legálisan fegyvert. ( Hacsak nem felnőttkorú egyetemista.


Visszamennék, mivel szinte kizárt, hogy ugyanabban az iskolában az megismétlődne.

Egyik iskola sem zárt be, ahol ilyen tragédia történt.


Az, hogy hogy hatna rám, függne attól hogy milyen szinten éltem át ( pld. két teremmel arrébb hallottam, és nem is láttam semmit, vagy mellettem lőttek agyon a diáktársam, meddig tartott, engem ért-e találat...)és személyesen mennyire érintett ( elvesztettem-e egy nagyon kedves ismerőst, netán rokont, és sérültem-e...).

2017. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információt :)

Konkrétan úgy gondoltam, hogy egy látásra ismert, csak a nevét tudod, évfolyamtársat kb. 2 méterrel arrébb lelövik.

2017. jún. 5. 20:34
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretnék ilyesmibe belegondolni.
2017. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Ahova én jártam általánosba, ott is történt olyan hogy meghalt egy gyerek, bár nem lövöldözésben, de az iskola épület biztonságosságát megkérdőjelező dolog végett. Aztán még sem íratta ki mindenki a gyerekét.
2017. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%

Vicces lenne. Nem váltanék sulit, jól pofán röhögném az összes tanárt, a vezetőket, amiért képtelenek figyelni a diákokra hogy ne tegyék tönkre egymást. Mégnagyobb káoszt csinálnék ezzel valahogy, hogy kiemeljem mennyire szarnak a diákokra.

Nem gondolkodnék máshogy ezek után, semmiben nem változnék. Talán mégkevésbé lenne rám hatással más fájdalma.

Semennyire nem viselne meg.

Suliban a tanárom meghalt agyvérzésben az óra közepén, akkor is vicces volt, és semmi nem lett utána. Mások meg annyira nem tudták felfogni mi történt hogy a falba verték a fejüket, meg bőgtek egyfolytában. Nagyon jó nap volt.

2017. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 ú. az durva. :/

Szabad tudni miben?

#5 egészségedre. Röhögj akkor is, mikor a gyermeked agyvérzésben kínhalált hal. Ha nem visel meg, ott nagy bajok vannak. De szerintem pont az ilyenek szokták ezeket elkövetni.

2017. jún. 5. 21:01
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Ettől nem váltanék iskolát, hisz nálam is lenne fegyver akkor, annyi hogy igyekeznék elrejtőzni, hogy ne kelljen velem találkoznia(agyonütöm), nyilván mindenkit nem lehet megmenteni egyedüliként, tehát nem az lenne a fejemben hogy ugyan én megúsztam, de megmentem a többit ez már maradjon a hatósági szervek dolga, ha megölném a bekattant embert, akkor lehet én ülnek börtönbe.
2017. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%

Felvagy háborodva azon hogy nem bőgök és hisztizek mert megdöglik valaki? Nem akarsz esetleg megkövezni azért mert nem visel meg az ilyen?


És elég butaság a hozzám legközelebb álló személy halálát felhozni egy random ember halála mellé.

Kb ezt csinálod: Mondom neked, nézz meg egy képet egy halott emberkéről. Ha nem kezdesz el együttérezni, szomorkodni, negatív érzelmeket kimutatni, akkor leszidlak érte és rávágom hogy mit szólnál ha a te közeli rokonoddal történne ez.

És hogy vagy képes felháborodni ezen? Miattad kommenteltem, mert te kiírtad ezt a kérdést, szerettem volna segíteni a válaszommal, hogy be tudd fejezni a történeted. Mégis lecseszel engem azért mert a lelki világom számodra nem szimpatikus.

Nem is tudom ki a rosszabb kettőnk közül...

2017. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baj, hogy nem visel meg, hanem hogy röhögsz rajta, ezt írtad le, nem? :)

Emellett nem egy random ember, akit a rádióban hallasz, hanem a tanárod, aki előtted halt meg.

Tudod nem ugyan az.

2017. jún. 5. 21:57
 10/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Hát így visszagondolva a fiatalkoromra, valószínűleg én lennék az, aki fegyverrel megy be a suliba, annyit szívattak.
2017. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!