Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy osztályközösségben miért...

Egy osztályközösségben miért mindig a legnépszerűbb és a legnagyobb szájú emberek érvényesülnek?

Figyelt kérdés
Azokat az osztálytársakat akik tisztelik a másikat meg komolyabban viselkednek, érettebbek a társaiknál miért nézik le? Vagy a lányoknál aki egy kicsit normálisabb meg nem rakja ki mindenét és beszéli ki a másikat, miért kerülnek a háttérbe? Nem lenne sokkal jobb egy megbízható ember társaságába lenni, mint több tucat divatmajommal? Vagy csak engem idegesít a klikkesedés meg a kirekesztések? Ezek ellen mit lehetne tenni?
2017. jún. 5. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a legtöbb ember mindig keres egy ARCOT, egy HANGOT, aztán arra figyel, mert nincs saját elképzelése. nem is van elképzelése, vagy csak nem hisz benne.

aztán van egy hangadó, egy menő, akiben meglát valamit.

és vannak, akiknek ez nem tetszik, mert más az egyéniségük, mert van egyéniségük.


akkor jó, ha a hangadó vagy szép ember jó értékrendet képvisel. akkor lesz jó közösség, és mindenki boldog.


sokszor a mai világban üres eszmék és üres "szépség" talál követőkre. de úgy is kell annak, aki az "ürességnek nyal be" pont olyan egysíkú "kevés" lesz.


mindig azokat kell megtalálni csapattársnak, szövetségesnek, barátnak, akikkel együtt érzünk.


ennyi.


én mindig boldogan ráleltem a számomra értékes emberekre, akik nem feltétlen voltak a vezérek, a hangadók, csak éppen azok, akiket csendes tisztelet övezett.

(én utálnék csendes tiszteletet élvező lenni, mert nem vagyok az az ember, aki belad apait-anyait az emberi kapcsolataiba, mert nekem csak néhány ember ér meg mindent, sok emberre se időt, se energiát nem tudok és nem is akarok szánni. de szeretem azokat a hangadókat, akik bölcsen képviselik az igazságot és a vidámságot, mindenféle erőszakosság és menőség nélkül. és mindig is jól éreztem magam)


és még valami.


nem azt kell nézni, hogy a bárányok merre csörtetnek a főkolompos irányába, nem. mindig azt kell nézni, hogy mi a feketebárányok milyen báránykák mellett ügetünk. sodródunk erre-arra, de lesznek olyan barik, akik mellett tök jól érezzük magunk, és azok a barik is velünk tartanak, és aztán kit érdekel a rajongó csorda, mi is ott baktatunk a nyájban, csak tök jót mulatunk együtt, és akkor is jól megvagyunk, ha leszakadunk a tömegtől. sosem érezzük magunkat egyedül, ha néhány társunkkal egy hangon vagyunk.


ha nem tetszenek a hangadók, akkor meg kell keresnünk azokat, akikkel mi magunk jól érezzük magunkat, és akkor tudunk sz@rni a kolomposokra. és már nem is fáj, had bégessenek együtt ;)

2017. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. kérdésed: Egy osztályközösségben miért mindig a legnépszerűbb és a legnagyobb szájú emberek érvényesülnek?

Válaszom: Mert ők kiállnak, és mondanak valamit, és nem csöndben maradnak. A csöndben maradók meg eldöntik magukban, hogy igaz-e, vagy sem, és elkezdenek szimpatizálni vele. Ebben benne vagy egy hieralchikus rendszer is.


2. kérdésed: Azokat az osztálytársakat akik tisztelik a másikat meg komolyabban viselkednek, érettebbek a társaiknál miért nézik le?

Válaszom: Mert hülyék/komplexusosak/keresik a prédát, hogy megmutassák mekkora janik/ de legfőképp azért ,mert nem olyan mint ők.


3. kérdésed: Vagy a lányoknál aki egy kicsit normálisabb meg nem rakja ki mindenét és beszéli ki a másikat, miért kerülnek a háttérbe?

Válaszom: kb megválaszoltam a fentiben.


4. kérdésed: Nem lenne sokkal jobb egy megbízható ember társaságába lenni, mint több tucat divatmajommal?

Válaszom: De. Van olyan "divatmajom" is, aki megbízható, de ritkaság.


5. kérdésed: Vagy csak engem idegesít a klikkesedés meg a kirekesztések?

Válaszom: Nem


6. kérdésed: Ezek ellen mit lehetne tenni?

Válaszom: Azzal legyél jóban, aki szimpatikus, és ne az antipatikusok társaságába próbálj rohamosan beilleszkedni, és olyan tevékenységeket csinálni, ami a te értékrendednek nem megfelelő. Mindig add magad, és csinálj amit akarsz.

Esetleg felszólalhatsz ellenük, és aki egyetért veled, egy idő után odamegy hozzád/jóba kezd lenni veled. Így már ketten vagytok.

2017. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha klikkesedés nagyon nehezen kerülhető csaj el, pláne, ha valakinek iglnye van rá :D

A mi osztályunkban pl nem volt fiúklikk, mi mind "normálisak" voltunk. A lányoknál meg az érett fondolkodású, csöndes lányok kizárták a plázacicákat. És ők voltak a megmondók. Érdekes, de gimi végére a lányok is szinte mind normális lett. Ez lett a divat :)

2017. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mindenki szeretne menő lenni és gazdag. Najó vannak kivételek. De aki nem kivétel az azt reméli hogyha isteníti a nagyképű barmokat akkor talán valami neki is jut az imádatból.Egy idő után meg szépen orra esik.Hogyha te olyan vagy akit nem istenítenek így akkor tudnod kell magadról hogy egy normális ép eszű csaj/srác vagy.

Egyszer tanultam egy mondást amit minden reggel felkeléskor el kell mondani.

Szép vagyok,jó vagyok,okos vagyok.

Ezt tudd.

2017. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 19. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!